1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Српски филм (A Serbian Movie) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од HeidiDiWalt, 9 ноември 2010.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.090
    Допаѓања:
    163.465
    Пол:
    Женски
    Имам читано само за што се работи и за дел од гадостите што ги има, и никад не би пуштила ни 5 секунди од трејлерот, камоли па самиот филм! :x:x:x
    Каква уметност, какви поуки, каква реалност жити сè? :headbang:
    За да ти истекнат толку одвратни ствари со екстремно насилство и изопаченост, треба нешто сериозно да не е во ред со тебе, па дури и само за да прифатиш да глумиш во филмов.
     
    На theowndemon, macka91, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.632
    Допаѓања:
    64.877
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Кој слушнав за филмов ваква бев. Немам ни желба, ни желудник да го гледам...
     
  3. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Кај ви текна на филмов...Го гледав пред неколку години и тоа повеќе пати. Со оглед на тоа дека сум љубител на француската кинематографија, искрено и не се потресов некако. Од друга страна, пријатно бев изненадена од нашите комшии дека можат да создадат такво ремек дело. Реално, за да режираш таква содржина треба да си талент. Да се разбереме, филм е, но и не е за сечиј вкус. Всушност, верувам дека ваквите работи се случуваат многу почесто од што сме свесни, само тоа е документирано на темната страна на интернетот под жанрот snuff movies. Искрено повеќе ме плаши веројатноста дека ваквите настраности и психопатии постојат, отколку самиот филм.
     
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.185
    Пол:
    Женски
    Тотално небитно дали е режисерот пореметен, самиот изјавил дека во Србија не постои цензура, секој може да сними што сака, и да го продаде. Со толку значења и метафори изобилува филмов, што мене ми се допадна. Не тоа што го видов, туку идејата.
     
    Последна измена: 14 ноември 2017