Форумџика на годината 2020

Ставање на вештачки нокти во домашни услови

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 19 декември 2012.

 1. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  5.940
  ^^
  Не се одлепуваат брзо?
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Пишува дека траат најмалку 3 дена па ке видам и ке пишам :)
  Ако издржам да не ги ставам до 28-ми :$ :D
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.641
  Допаѓања:
  18.535
  Пол:
  Женски
  Од Џамбо, 49 денари, се познава дека се вештачки? :D Шарата сама си ја праев :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa, Spidy, cooll и 2 други им се допаѓа ова.
 4. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Ги ставив ! :D
  Супер се,ги осеќам како мои нокти,незнам зошто,другите ми тежеа :^) :)
  Слика ќе ставам после чекам да дојде татко ми,незнам сама да ставам,па посебно со новиов мобилен :?: :wasntme:
   
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
  Многу ми се допадна твојата шара и јас ги направив како твојте :*
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5
  Јас имам ставено милион пати, со еден лепак незнам точно како се вика го купив од една парфимерија во порта влае 80 ден. е со четкичка мн долго трае и не ги оштетува ноктите воопшто. Го користам веке па можда околу 3 години не се троши многу брзо но се суши затоа неколу пати купив, со него вештачките нокти ми траат и повеке од 1 недела. Одличен е! :)
   
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.641
  Допаѓања:
  18.535
  Пол:
  Женски
  ^^
  Ај ако можиш да ни кажиш име, да бараме и ние таков :D
  Бтвв, мене еве 3 ден да не ги урочам, еден ми нема мрднато, си ги сакам :)
   
 8. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Браво бе феминки за се ве бива , јас неможам сама да си ставам коптава сум :doh:
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Еве веќе втор ден ни еден не ми мрднал.
  И мијам раце и се правам најнормално :)
  Предноста исто е тоа што после можеш да ги лепиш со обичен лепак ^^
  Еве на другарка ми и паднал еден , истиот ден ги купивме,вчера и она ги стави,ама смотаната треснала со рака во маса и и летнал :lol: И најнормален беше од доле,и пак си го залепи со супер лепак :D
   
 10. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  не знам да ги ставам :D
   
 11. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  А со кој лепак ги залепувате ноктите? (знам дека сега ке ми кажете секундарен ама кој,која марка)?
  и дали после тешко се одлепуваат и како да ги одлепам дека сум на свадба другиот месец и сакам само два-три дена да ги носам...
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Па нема врска. Зависи каков ќе најдеш. Ама да не е под 20 денари. Затоа што со тие многу побрзо паѓаат. Мене овие два ми се некако најдобри. 20 и нешто денари се. Едниот го има во Тинекс а другиот во Рамстор. Па што ми е поблиску, од таму купувам.
  За одлепување, е малку потешко. Под топла вода стави ги ноктите и пополека вади ги. Мене ме мрзи под топла вода, па само ги корнам. Ама мене ноктите ми се никакви, ми се лупат. Обично секогаш се одлепуваат кај коренот, а доле кај што се сечат ноктите, потешко се одлепуваат. Па затоа мене некогаш ми се кршат...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  144
  јас еднаш ставив и никогаш повеќе одвај ноктите си ги опоравив после тоа... :(
   
 14. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Ај да прашам тука .Имам вештачки нокти ,козметичарка ми ги стави. По недела дена гелот и лакот кои беља нанесени на еден нокт ми се подизвадија на ќошот. Ги налакирав ноктите со лак , ама многу се познава дека едниот нокт е одлепен на ќошот. Како да го поправам тоа ?
   
 15. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  9.058
  Пол:
  Женски
  Јас таков проблем решавам со турпија. Ми се случува ова после неколку недели од корекција на вештачките нокти, и обично го практикувам колку да не останам без нокт до наредна корекција. И можам да терам уште недела-две така. :) Ќе го отстраниш делот од вештачкиот нокт што е одлепен, до делот каде е сеуште убаво споен со твојот нокт. Се губи од цврстината на вештачкиот нокт и ризикуваш полесно да го скршиш (зошто се држи на помала површина), но преодот од твојот кон вештачкиот нокт нема да се познава. Само еден проѕирен лак над тоа, во случај да се лакираш со некоја јака боја да не навлезе лак под пукнатината, тоа нема шанси никако да го извадиш освен со вадење на целиот нокт.

  Друга опција ти е да ставиш супер лепак под ноктот и да пробаш да го залепиш. Но од искуство сметам дека тоа многу се приметува и трае кратко. Затоа начинот што погоре ти го објаснив мислам дека е подобар. :)
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Qeen-Strawberry

  Qeen-Strawberry Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  А да ве прашам :D
  Има ли лепак со кој издржуваат 1-2 недели :^)
  Бидејќии мислам да ги носам подолго време!Само со секундарен или?
  Фала однапред девојки :D
   
 17. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.896
  Пол:
  Женски
  Да само со секундарен, ама некој поквалитетен има еден 60-70 ден. е ама незнам како се вика :tmi:
   
 18. Qeen-Strawberry

  Qeen-Strawberry Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  А добро отприлика колку време издржуваат ? :)
  И дали се купуваат пакет нокти нели треба според големината?? :)
  http://www.youtube.com/watch?v=3zrWul8LK8U Вака некако се прават? :D
  Позз :hai:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Qeen-Strawberry

  Qeen-Strawberry Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Како што ми кажувале другарки прво се купуваат типсови на нокти ради големината.После лепак и некаков гел.Сакав да ве прашам за што служи гелот и каде има секундарен лепак?А нокти има на пазар ми имаат кажувано :) така? Или?Од каде да ги купам? И отприлика колку пари се али во пакет ?Бидејќии така се продаваат.Барем така мислам.
  Благодарам однапред девојки позз :D :*
   
 20. Qeen-Strawberry

  Qeen-Strawberry Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  А специјален за нокти е? :) и има ли во Тинекс?Или каде??