Ставање на вештачки нокти во домашни услови

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 19 декември 2012.

 1. The.king

  The.king Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  138
  секундарен лепак има секаде.само оној кој го рекламираат е најубав исто толку и најмоќен и доволно силно го уништува ноктот :)
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.896
  Пол:
  Женски
  Не бе не е специјален, ух тој кошта околу 150-200 ден.
  Обичен е лепаков можиш да го најдиш во поголемите маркети :)
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.649
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов да ги пофалам вештачките нокти кои неодамна ги купивме со другарка од Џамбо, мислам дека беа 60-70 денари.
  Јас не ги сакам воопшто, но навистина овие се нешто најдобро кое сум имала прилика да го сработам. :)
  Спакувани се во пластично кутивче и има 80 парчиња ако не се лажам. Одлични се, не се такви апла дрвенасто-пластични, ниту пак премеки за да се свиткаат, ами баш се онака суптилни - секако, доколку се средат.
  Многу лесно се турпираат и се сечат со грицкалка без да напукнат, а мал милион пати ми се има случено да „расцвета“ ноктот при сечењето со ноктерка. Овие се покажаа солидни, навистина.
  Еве и слика, вака не се познаваат дека се вештачки, а верувајте не се познаваа ниту во живо.
  Ги лепевме со Локтајт лепакот инаку, ако е нешто битно. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • New Picture.jpg
   New Picture.jpg
   Големина на фајлот:
   123,7 KB
   Прегледи:
   425
  На Luciano, Ticijana, Anna-Banana и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.628
  Допаѓања:
  14.546
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. girlx3

  girlx3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  141
  гледам повеќето прашувате за лепак..јас од дм го купив на she за некој си 150ден. ако не беше и помалце,стварно не се сеќавам..можеби е малце скап за лепак ама одличен е..мене ми траат по недела,недела ипол ноктите и дури некогаш ке ми здосадат па ме боли кога ги вадам..ептен е јак.
  неможам да најдам слика ама како овој е..само на него пишува she nail glue :)
   

  Прикачени фајлови:

  • nailglue.jpg
   nailglue.jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   300
 6. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  7.903
  Пол:
  Женски
  Од каде го купуваш?
   
 7. girlx3

  girlx3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  141
  имам и погоре пишано од дм :)
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  7.903
  Пол:
  Женски
  Не видов...дубоко се извињавам.
  :D
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.011
  Допаѓања:
  77.451
  Пол:
  Женски

  векичка имаш користено од овие работи? квалитетни ли се? да знам да си купам кога ке дојдам во мк :) моментално користам едни кинески гелови дома па да видиме како ке издржат :^)
   
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.628
  Допаѓања:
  14.546
  Пол:
  Женски
  немам користено, и јас сакам да си ги земам,па ќе видиме :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.011
  Допаѓања:
  77.451
  Пол:
  Женски
  Женски, дали можете да ми кажете колку се ув геловиве за нокти во Македонија? Поточно за во Скопје ме интересира и каде можам да најдам? Овде каде што живеам се 15 евра еден, па не верувам да се толку скапи во Мк :?:
   
 12. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.995
  Допаѓања:
  124.105
  ^^Од 300 ден па нагоре, ама овој од 300 ти е нај шкарт, затоа земи си некој поскап, за посигурно.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.857
  Пол:
  Женски
  Сакам да си залепам вештачки нокти и дали смеам со секундарен лепак. Нели има некои многу јаки што ја горат кожата па затоа прашувам дали може да ствам на нокт секундарен лепак? :?:
   
 14. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Другарка ми неколку пати има ставано вештачки нокти со секударен лепак и само потешко и да е ги извади, ги става во врела вода а онака не и ги оштетува ноктите.
   
 15. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  33.674
  Пол:
  Женски
  И јас имам ставано вештачки нокти дома,ги лепам со секундарен лепак и не се вадат ноктите,си стојат на место. :)
   
 16. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.337
  Допаѓања:
  7.903
  Пол:
  Женски
  Едно време ставав со секундарен лепак...и едвај ми се вратија нотите во нормала, на средина на ноктите имав дупки, одма над месото, ужас!
   
 17. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  14.198
  Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

  Лепак за нокти, само да не е секундарен :) ?
   
 18. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  40
  ЈАс сама си ги правам ми седат 1 месец исто колку и тие кај што одев да ми ги прават со гел но овие се многу подобри и многу повеке ми се допаѓаат ми изгледаат 100 пати поубаво траат еден месец со гаранција за разлика од таму каде што ги праев уште вториот ден се одлепуваа добро сепак треба да знаес како да ги направиш јас ги правам супер на 2-3 другарки му ги имам направено му траеа 3 неделе по што потоа сами ги извадиле.
  Еве слики,
   

  Прикачени фајлови:

 19. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  9.062
  Пол:
  Женски
  Девојки, си ја потрошив течноста за акрилните нокти (мономерот). Дај кажете каде има во Скопјево да одам да купам. Најдов на ибеј, не е скапо, ама не ми се чека еден месец да стаса. :?:
   
 20. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  123
  како се отстрануваат наливни нокти? може со ацетон? првпат ставам затоа па сакав еден нокт ми се поткрши да го остранам ;(