Ставање на вештачки нокти во домашни услови

Дискусија во 'Тело' започната од qxwy, 19 декември 2012.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  7.647
  Пол:
  Женски
  Не ставам вештачки нокти само за свадби и посебни прилики. :$
   
 2. ...adri19

  ...adri19 Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Има различни цени зависи од грамажата колку сакаш и секако има различни врсти на гелови :) ... Angel геловите се најдобри 15 грама 650 денари 30 грама мислам дека беше 950 денари и 50 грама 1300 денари во сиво пакување .... Има и други гелови сум пробала ама за ден или два почнуваат да се одделуват од ноктот и нема црвстина...Така да доколку сакаш земи си од Angel геловите нема да се покаеш...позз :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  Имам вакво искуство и кога ќе ми текне паѓам од смеаа :rofl:
  Хаос се направив,формата не ми одговараше, па потоа мораше да ги извадам.