1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ставрос (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од whistle, 6 јули 2012.

 1. whistle

  whistle Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ме интересира нешто повеке за ова место, како се движат цените,сместувањето задоволни\незадоволни? :D големо ли е местото,има ли за шетање.. Какви се плажите,водата.. :D некое ваше мислење? :D
   
  На Bella2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Ставрос(Грција)

  Лани бев, иако не престојував таму, го посетив. Ама не сум задоволна.
  Плажата е целата со камења
  може ние не сме ја погодиле убавата таму, ама не е убава.
  .
  Потоа, водата цело време ти е до колена, и со школки и камења.
  Цените за сместување беа многу евтини.
  И во водата имаше мнооооооогу малечки риби, па дури уловија и октопод :lol:
   
 3. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  92
  Ставрос(Грција)

  Ставрос е преубав. :inlove: Плажата е со ситен песок.Точно дека лани имаше камења на почетокот додека да влезеш во вода, но оваа година се им е поразлично, немаше камења немаше ниту школку немаше ништо.Плитка е водата ептен погодена за мали деца, ама и за непливачи. :!: А и ако сакаш подлабоко, има и друга плажа после пристаништето.
  Е сега цените, им се каде каде поефтини за разлика од Неа Врасна или Асправалта.Храната е ефтина,имаше ефтина облека, а и апартманите им беа ефтини.Ние во сред сезона плаќавме 260 евра за 12 ноќи и плус имаше и клима и телевизор, е вилата ни беше подалеку од плажата,но сепак се исплаќа за тие пари.А ако сакате ептен близу до морето тие вили беа 35 евра за една вечер.Овака да излезеш има каде да прошеташ.Македонци таму слабо, освен оние кои навечер доаѓаат од Неа Врасна. :?: Е ноќен живот нема.Тоа е убаво место за фамилијарен одмор.За ноќен живот ако сакате во Неа Врасна, но таму е само една дискотека која е преплавена замо за викенди кога доаѓаат Грци од Солун и тогаш е полно. :wasntme:
  Се на се убаво место ако сакаш да избегаш од секојдневниот живот. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 11.jpg
   11.jpg
   Големина на фајлот:
   52 KB
   Прегледи:
   911
  • Stavros2_Strimonikos.jpg
   Stavros2_Strimonikos.jpg
   Големина на фајлот:
   61,5 KB
   Прегледи:
   908
  • 59339466.jpg
   59339466.jpg
   Големина на фајлот:
   21,7 KB
   Прегледи:
   909
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Ставрос(Грција)

  Ставрос :rofl: кога го прочитав имево се сетив на Зет Домазет :D зар имало и вакво место во Грција :wasntme: јас се извинувам што вака се мешам а немам што да кажам само се сетив на филмчето што се одвиваше меѓу Турција и Грција :D
   
 5. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5
  Ставрос(Грција)


  2 пати сум била и летово ке одам не е преголемо но има мн продавниции топ е са шопинг за цените не се секавам баш инаку јас бев во Стефанидис тоа се апартмани не е нешто преубаво ама плажите се рекрасни прво е плитkо после мн плитко па дури после доага длабокото ситен мек песок убавини. Првиот пат Стефанидис го најдов барајки сместуванје налетав на него а вториот пат преку Booking. http://www.booking.com/hotel/gr/stefani ... zAodxjgAQg
  ;)
   
  На НаталиЛили и joy1 им се допаѓа ова.
 6. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Дали некој има одено овие години во Ставрос? Ме интересираат цените за сместување и јадење.И дали има каде да се шета,излегува и слично?
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Во Ставрос не сум бил одамна. За шетање има, но не е многу. Слично на Ханиоти, Калитеа ако си била.
  За цените не знам колку идат. Но би требало да се малку поефтини од краците.
  Мене искрено плажата не ми се допаѓа. Но близу до Ставрос е Олимпијада. Ако сте со кола, обавезно да го посетите. Мало место, нема за шетање скоро ич. Ама плажата е перверзија. Посебно тие што се после Лептокарија.
  Исто така има едно место од кај што можеш да ја видиш цела Олимпијада.
  Многу е блиску до Ставрос.
   
 8. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  Има диви плажи во Олимпијада коишто се фе-но-ме-на-лни. Рај за душа...
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.912
  Допаѓања:
  28.027
  Пол:
  Женски
  Искуство последнава 2018...гледам последно мислење од 2016?...
  За со деца ок е?
   
 10. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.598
  Пол:
  Женски
  Да, рамно место ти е. Топ за деца. Долга плажа имаш. Ноќен живот, баш како за со деца.
   
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bella12

  bella12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  7.126
  Пол:
  Женски
  Водата како е? Чиста, плитко, бранови?
  Сум била на поминување само кога се враќавме од одмор ланската година. Го видовме шеталиштето што е, големо место е има продавници, но за плажите не знам како се, тоа што можев да го видам под главниот пат што беа скоро и да немаше бидејќи беше непосредно по поплавите.
   
 12. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.598
  Пол:
  Женски
  Водата е чиста, плитко е, совршено за фамилија. Нема бранови. Плажите се големи, сакаш во кафич сакаш на свој чадор.
   
  На bella12 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DimitarLuna

  DimitarLuna Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Машки
  Бранови има, но бидејќи е плитко се помали. Кога има бранови, водата е матна. Ставрос не е рамно, т.е добар дел е рамен, но добар дел е и на високо. Шеталиште супер, се тоа. Зачлени се во групата на фб Stavros u Srcu, ја водат 4 жени кои се мажени во Ставрос, 2-3 и апартмани издаваат, прашај си се што ти треба или прочитај, ќе добиеш нај адекватен одговор.:)
   
  На bella12 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.701
  Пол:
  Женски
  Преубаво за фамилијарен одмор, посебно за со деца. Плажите се убави и комплет онака е ок.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  509
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Плажите песочни ли се или со камења? Смештај некои блиску до плажа ако знаете
   
 16. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.682
  Допаѓања:
  35.069
  Пол:
  Машки
  Претежно песок.
  Контактирај ги на фб Elena Kernali, Veronica Matziari и/ или Sanja Makidis, сите се српски снајки во Ставрос, ќе ти помогнат околу смештај, мислам Сања имаше блиску до плажа.
  За Ставрос се вели дека има душа. :)
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MARTA65

  MARTA65 Нов член

  Се зачлени на:
  5 септември 2022
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ако може некој што бил да ми предложи смештај во Ставрос или Аспровалта ?
   
 18. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  8.682
  Допаѓања:
  35.069
  Пол:
  Машки
  За Ставрос побарај ги на Фејсбук Sanja Makidis, Elena Kernali и Veronica Matziari. Србинки се мажени во Ставрос, смештајот им е супер.
   
 19. MARTA65

  MARTA65 Нов член

  Се зачлени на:
  5 септември 2022
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Мислев доколку бил некој да предложи смештај.Сања Макидис има но е далеку од плажа другиот и е зафатен.
   
  На KikiBee му/ѝ се допаѓа ова.