1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стакленото ѕвоно (Силвија Плат)

Дискусија во 'Книги' започната од blonde_supergirl, 13 март 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки :l: Ми треба ваша помош. Никаде не можам да ја најдам Стакленото Ѕвоно од Силвија Плат, ја немаат по книжари, ја нема во купикнига и ја нема во центар Три кајшто била објавена. Дали некоја од вас ја има и би сакала да ми ја продаде? Поздрав :*
   
 2. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.683
  Пол:
  Женски
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AURUA

  AURUA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  2.607
  Пол:
  Женски
  Прекрасна книга.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Девојки, јас ја прочитав ја зедов од околната библиотека, меѓутоа сакам да си ја имам во мојата колекција, ми остави многу силен впечаток. За тоа ја барам :):inlove:
   
 5. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  A оние кои ја немаат читано, ја има на српски јазик онлајн, само искуцете "Stakleno zvono" Silvija Plat pdf и ќе ви излезе. Девојки Ве молам, некој ако ја има... :l:
   
 6. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  8.955
  ајде мала рецензија... чисто да знам што ќе читаме ... :)
   
 7. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Книгата е за девојка, млада, успешна но полека се губи во кошмарот на депресијата. Нејзиниот живот и нејзината борба. Многу добра книга а авторката пишувала прекрасно. Исто е и автобиографска, за тој период од нејзиниот живот.
   
  На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.
 8. emilija1999

  emilija1999 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2022
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Каде во Скопје може да се најде книгата?
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.698
  Допаѓања:
  80.849
  Пол:
  Женски
  Тешко да ја најдеш во продажба, доста старо издание е и мислам дека распродадена е одамна.

  Сепак можеш да провериш, прашај на фб во книжарница „Просвета“, во Охрид е но имаат вакви постари изданија. Исто и во Книжарница Литера М5, таа е во Кочани и праќаат по Карго, имам најдено доста стари книги таму. И секако, сигурно ја има некој од овие што продаваат книги на кеј, ќе се најде и кај нив некој залутан примерок од книгата сигурна сум.
   
 10. warrior

  warrior Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Ја најдов во библиотека пред неколку години и мислам уште се сеќавам на секоја реченица што ја имам прочитано. Премоќна книга. За жал ја нема по книжари, може да се најде во електронска форма мислам.