Стакленото ѕвоно (Силвија Плат)

Дискусија во 'Книги' започната од blonde_supergirl, 13 март 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки :l: Ми треба ваша помош. Никаде не можам да ја најдам Стакленото Ѕвоно од Силвија Плат, ја немаат по книжари, ја нема во купикнига и ја нема во центар Три кајшто била објавена. Дали некоја од вас ја има и би сакала да ми ја продаде? Поздрав :*
   
 2. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.502
  Пол:
  Женски
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AURUA

  AURUA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Прекрасна книга.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Девојки, јас ја прочитав ја зедов од околната библиотека, меѓутоа сакам да си ја имам во мојата колекција, ми остави многу силен впечаток. За тоа ја барам :):inlove:
   
 5. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  A оние кои ја немаат читано, ја има на српски јазик онлајн, само искуцете "Stakleno zvono" Silvija Plat pdf и ќе ви излезе. Девојки Ве молам, некој ако ја има... :l:
   
 6. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  7.787
  ајде мала рецензија... чисто да знам што ќе читаме ... :)
   
 7. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Книгата е за девојка, млада, успешна но полека се губи во кошмарот на депресијата. Нејзиниот живот и нејзината борба. Многу добра книга а авторката пишувала прекрасно. Исто е и автобиографска, за тој период од нејзиниот живот.
   
  На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.