Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

 1. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.643
  Пол:
  Женски
  Мене па ми се свиѓа тоа што е стално со мастика во уста :inlove:
  Ја обожавам серијава затоа што е пореална и не е досадна како шпанско-турско-индиските сапуници.Посовремени се случувањата, а ликовите се топ.Омилени ми се Елена и Николај ;)
   
  На mysterious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Многу интересна серија. А и многу добри глумци. Ставрев ми е многу закон човек, и Николај ( многу е секси :lol: ) Иначе ми личи дека Сијана нешто вртка, има некој план ама незнам што. Се спакува за негде :) Едвај чекам да дознаам понеделник :) :)
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Почнав да ја гледам, ама ја симнувам и супер се за сега првиве епизоди.Николај и Елена ми се нај од сите.Да гледам повеќе па ќе пишам и ве молам спојлери, ми откривте работи што се битни и ќе беше поинтересно да ги гледам отколку прочитам :|
   
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.142
  Допаѓања:
  85.575
  И мм ја гледа со сиот занос :) и само вика по нас тишина, тишинаааа, како дедо ми на времето кога гледаше вести :lol:

  - од колку е кошарката денес?
  = од осум!
  - е у пм :rofl:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Ја гледаше некој вчера серијава? Јас сум до таму кога дојде Димитар,таман кога овие двајцата ја објавија свршувачката и денес и вчера неможев да ја гледам. Ќе биде некој љубезен да ми каже што се деси..? :wasntme:
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Стварно ве молам информации за случувања во серијата ставајте ги во спојлери.Ете јас ја симнувам од интернет, поназад сум неколку епизоди и не сакав да знам однапред дека ќе има свршувачка
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Стигнав до средина на втора сезона, многу ми се свиѓа серијава.Плус епизода по саат ипол трае, како цел филм, за мерак.Дури и бугарскиот го усовршив, со оглед на тоа дека преводи нема кога се симнуваат.

  Дани на почеток ми беше баш кретен, сега ми е многу мил, којзнае уште колку ќе биде со Сиана.Она ми е исто многу мила, иако има доста налудничави моменти.
  Камен малку ме нервира, секогаш он е херој, секогаш е праведен и најдобар |(
  Борјана може да е малку повесела, Елена ми е...немам коментар :D Преубава е, е малку памет повеќе и фали :D Ама затоа со Николај се совршени, тој ми е толку убав и згоден што иако е идиот, пак го сакам :D
  И штета келнерон што си отиде, многу ми беше смешен :D
   
 8. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  ^^ На Елена во никој случај не и фали памет,треба да ти работи кликерот за тие нешта таа што ги има сработено. Една од попаметните плавуши што ги имам гледано дури и во живо,и на филмското платно. Смешно е што правиме муабет за филм,но вакви нешта и такви жени ко Елена,дури и премногу ги имаво вистинскиот живот. :)
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Што знам, мене Елена цело време ми изгледа како да сака да ги надитри сите и упорно не и испаѓа.И со Николај и со Христо така беше.
   
 10. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Да,така е. И успеваше на неа се додека не беше со Камен. Не забележуваш,таа малку повеќе е навлезена за Камен од еден обичен секс што го имаа. Тоа е дека и вели не,а демек таа во животот немала маж што и рекол не. Барем јас така мислам и овоа истото го имаа дискутирано со Николај. И од тогаш,од кога беше со Камен,ништо не и оди од рака. :)
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  А што е најтрагично, цела нервоза ја истура на Алекс, само неа може да и покажува сила и ни еднаш не видов да е со нејзе нормална и фина, нонстоп и се обраќа цинично и и се потсмева :puke:

  И како можев Ставрев да го заборавам-меѓу омилените ми е, многу добро осмислен лик.И со жена му се мнгу добар пар :clap:
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  372

  Леле закон е чоеков. Нема сцена, а да не е смешка со него. Стварно со жена му се нераскинлив тандем. Повпечатлива ја прават серијата.

  Мене и овој Чарли ми е некако изопачено интересен. Па појава е човекот. Фаците што ги прави- легендарни.

  Вчерашниот разговор на Сијана со татко и ми беше посебно интересен.

  И Димитар бе ...Што е со човекот?? :^) Да не знае некој со што ја уценува Борјана???
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  За тие што ги интересира зашто Борјана е упорно со Димитар
  Борјана порано била љубовница на криминалец, ќе се појави и тој.Ја малтретирал, буквално се иживувал врз неа и една вечер ја натерал за полесно да склучи бизнис со Димитар, да спие со него.Димитар ќе ја одбие и ќе и даде број ако некогаш и треба да му се јави.Една вечер тој криминалецот речиси ќе ја убиеше, успеа да му се јави на Димитар, он ја спаси и оттогаш се заедно и затоа се осеќа должна спрема него.Во сево ова со криминалецот вмешан е и Камен, ама до таму каде што сум, уште не е откриено детално.
  Патем, го менувам мислењето за Тони, ќе видите зошто
  Алекс скисна во Манго додека имаше пари, сега ја фати криза :lol:
   
  На unique123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  372
  Ме интересира за Тони. Ај те молам пиши во спојлер или прати ми ЛП.
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Ќе се открие дека Камен веројатно нелегално живеел во Америка и Тони ќе им понуди на Колев и Димитар да собира информации од Камен, а за возврат да биде шеф на обезбедување и жена му фризерка во трговскиот на Димитар :devil:
   
  На unique123 и HappyOne им се допаѓа ова.
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Мене серијава полека но сигурно ми станува омилена. Не пропуштам ниту една епизода. Необична и интересна приказна, многу ми го привлекува вниманието. Одамна немав гледано нешто слично! :clap:

  Инаку, femina90, од каде ги симнуваш епизодите? :)
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Oд замунда, ама без превод се да знаеш :)
   
  На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Ќе може ли да ве замолам да ставите торенти од сите сезони досега, доколку ги има, за да мајка ми биде едно среќно женчуле?
  Благодарам. :wasntme:
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  http://src.kat.ph/search/stuklen%20dom/


  Еве тука има од втора и трета сезона, ама не знам какви се.На замунда ги има баш сите и се сигурни, ама знам дека замунда не ја сакаш :D
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Ништо Феминче, давај линк од Замундата, од сите сезони, значи морало да се има од прва до последна епизода, да се изреже и да се врзе со панделка работава.
  И треба ли да правам профил на Замунда да се логирам, или не?
  Ах, Замундо дундо... :tmi: