Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Може ли некој да ми каже на кратко што се случи во вчерашната епизода, затоа што не бев во можност да ја гледам? :?:
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Само што ја гледав првата епизода од трета сезона и зината останав од толку пресврти.Гледајте ја серијава, навистина е добра :)

  Инаку, еден од режисерите на серијава е Македонец-Зоран Петровски :)
   
 4. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  До која сезона и епизода се стигнати на канал 5? јас на you tube гледам и стигнав до 3та сезона , сеа треба да ја почнам. Ама никако да сконтам канал 5 дали се пред мене или после мене :D
   
 5. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.950
  Допаѓања:
  9.931
  Пол:
  Женски
  Ako случајно не можите да си направите регистрација,давам username i password :) Ги правев за феминките.Пишете во лични кој сака... А,и BTW ја чекам наредната сезона (5та мислам) сега на бтв,ќе почнува кај и да е,некој ќе умрел па одвај чекам да почни :)
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Канал 5 се мнооогу поназад, почеток на втора сезона :)
  Четврта сезона почнува на 31ви октомври :) (не мислам на канал 5, туку во Бугарија)
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Интересна серија. Ја гледам понекогаш, кога имам слободно време.
  Инаку ме изненади позитивно, очекував да биде некоја досадна серија, клише. Но, испадна спротивното. :)
   
 8. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  333
  LIKE!!! Интересна серија... ја следам :)
   
 9. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Ниедна серија како оваа не го задржала моето внимание. Ја обожавам! Прекрасна продукција, добра содржина, преубави глумци посебно Камен и Борјана. Ја гледам на јутјуб, а со бугарскиот ги напнав сите дома :lol: Инаку еден од тројцата режисери е македонец.

  Македонецот Зоран Петровски е еден од тројцата режисери што застанаа зад камерата на бугарската серија „Стаклен дом“. Има триесет години, роден е во Скопје, завршил филмска режија на Академијата во Софија и таму веќе 10 години извонредно успешно работи. Етаблиран е во софиските уметнички кругови и го познаваат како вонсериски талентиран за филмска режија, но и како автор на спотови, реклами и кампањи. Досега не работел во својата татковина и голема желба му е да направи филм или серија која ќе биде македонски извозен продукт.
  (превземено)
   
 10. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Девојки, што се деси со парите на Сијана?

  п.с. ми помина времето за редактирање.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Спојлеров е од понапредни епизоди
  Ќе ги стави во трезор и Елена ќе успее да ги земе и ќе ги вложи во новиот мол
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  А Алекс е дете на Христо или на некој швалер на Елена?
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  На Чарли :)
   
 14. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  :o А што ќе направи Христо кога ќе дознае?
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Христо знае, Елена не.Алекс е зачната ин витро и бидејќи Христо откако имал заушки е стерилен, не сакал да и каже на Елена и Чарли ја донирал спермата без таа да знае.Елена кога ќе дознае ќе го остави
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.950
  Допаѓања:
  9.931
  Пол:
  Женски
  На крај пак ќе се заедно,ама Алекс па ќе се збрлави,ќе почни да се дрогира |( А Чарли ќе направи уште едно дете,ама не кажвам на која :D
   
 17. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  7.714
  Многу интересна серија, редовно ја гледам и ликовите многу ми се допаѓаат ;)
  Дани, Хари и Камен ми се симпатии :inlove: :inlove:

  Прв пат нешто бугарско а сепак квалитетно . ;) :clap: :clap:
   

  Прикачени фајлови:

  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Како за серија и јас бев скептик ама се изненадив колку филмот е добро изработен, а мене лично ми е и интересен. Е сега не го пратам редовно на канал5, ама затоа брат ми го има симнато од некоја страна и тоа некои си 3 сезони ако не се лажам. Брат ми ги изгледа сите, а јас кога имам слободно време ги гледам. Е сега тие што ги симнал се без превод на бугарски јазик ама се разбира. Бугарија е безброј чекори пред нас верувале или не. Нашите „серии“ не се ни принесени до нивните искрено неможе меѓу нив и нас да се прави споредба, за жал. Интересна содржина, прекрасна серија. Мислам ако не сум грешка дека и 4 сезона се снима или пак завршена е а наскоро ќе почне во Бугарија. Сите глумци ми глумат некако професионално.
  Да најбитно од се Камен ми е симпатија :lol: , само што името му го утнале требало Цигла да го крстат :D :D

  Едит:
  на Сијана :)
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dupchek

  dupchek Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  [mod-reklama:1etbtx7s][/mod-reklama:1etbtx7s]
   
 20. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  7.714
  Што се случи вчера, не ја гледав знае некој ? ;)