Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Јас само што ја догледав и 3тата сезона. (ги гледав на youtube). И како што очекував, останав воодушевена. Се случуваат многу, многу пресврти, неочекувани работи.
  Сега едвај ја чекам четвртата сезона, како што разбрав во Бугарија ќе почне на крајов на месецов. :)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Дури на 31ви октомври излегува 4т сезона, ќе се изначекаме :D
   
 3. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Зошто сабајлево на канал 5 даваа репризи дури од прва сезона и тоа последната што ја дадоа беше 8 епизода,(поточно кога алекс дознава за дани и сијана)....? :^) :^) Јас чекав од неделава ама ништо... |(
   
 4. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  7.714
  И јас тоа се чудев :^)
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.976
  Допаѓања:
  77.377
  Се навлеков на филмот! Мајка ми кога го гледаше и се смеев,уф си велев -бугарска серија :^) ,башка јазикот |( .Ама серијата е прекрасна,прекрасни глумци кои навистина знаат да глумат :clap: ,сценарио предобро,уште еднаш браво.
  Е сега некоја ако има желбичка и време :angel: да ми раскаже што,како,зошто ? ,зш не го гледам од старт и не можам да вклопам.
  Зошто Камен не збори со татко му?
  Што направил за тој криминалецот Ганев?
  Зошто Елена му работела зад грб на маж и?
  Koj e уствари Чарли?
  Значи објаснете ми основни работи :)
  А инаку оној Ставрев ми е закон,на глас се смеам кога го слушам и гледам.
  А секретарката Нели,хаха еее такви има и кај нас ;) па и такви директори ;) .Мене баш ми е секси Христо 8) :wasntme: ,Камен не баш,скоро ич :|

  Се мислам дали да го симнам од Замунда или да го гледам вака,ама изгледа ќе го симнам,нестрплива сум ...
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Камен не збори со татко му зашто него го смета за крив што мајка му го убила-пиел многу, не сум сигурна може ја тепал, воопошто не се сакале.Откако се случило тоа Камен уште на 18 години си отишол и не се ни виделе, ни чуле.
  За тоа со Камен и Ганев не ти откривам сега, гледај понатаму, сега на канал 5 ги даваат тие епизоди кога полека се открива што и како.Само ќе ти кажам дека фалсификувал документи и сменил идентите зашто не можел да добие американска виза, односно направил кривично дело.
  Елена уште минатата сезона правеше работи зад грб со третиот партнер во молот, Николај, ама тој сега е во затвор не го даваат баш, подоцна ќе се појави.Не го прави од некоја посебна причина, таква си е :D
  Чарли е брат на Христо, другото исто сама ќе го откриеш во следните епизоди.
  Секоја чест како имате живци на канал 5 да гледате, два дена има, три дена нема, па и по пола саат траат со се реклами.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Ќе излезе Николај од затвор и што ќе се случи со него?
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Во втора и трета сезона Николај останува во затвор.Во последната епизода на трета сезона се открива дека Николај е вмешан во преземање на новиот мол од Касабови и Атанасови, па претпоставувам во 4та сезона ќе биде на слобода :)
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Два три викенди од сабајле го имам фатено, ваљда репризи се и за чудо серија шо ми привлече внимание. КОја сезона е ова и во кој термини се емитува ?
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Втора сезона, даваат во 2 попладне и после последни вести :)
   
  На beached му/ѝ се допаѓа ова.
 11. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.425
  Пол:
  Женски
  сијана абортирала? :o кој бил таткото на детето? дани можеби или не...?
   
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836
  Сијана направи нелегален абортус, а таткото на бебето беше Дани
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Дани беше татко.И користи спојлери ;)
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 14. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.425
  Пол:
  Женски
  зашо абортирала? не го сакала детето?
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
 16. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Абе а зашто пишувате спојлери за содржина која више поминала?
  Тоа со Дани и Сијана беше уште во првата сезона нема потреба од криенки. :)

  Него и покрај тоа што серијава е многу факинг добра,ја сеуште ја гледам само за Камен.
  Епа неможам да прежалам што не го знам лично човекот и крај бе.
  И само да ве информирам дека маж ми таков ќе биде.Гарант.
  :D
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Eпа има некои си ја симнуваат, па почнуваат од почеток, затоа спојлери.

  А да, Камен е стварно јак, пријави се за статист во серијата има огласи во Бугарија, може ќе го запознаеш :D
   
 18. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Почнав и јас да ја гледам серијата и интересна е само тој бугарскиот малку смешен :D малку повеќе.
  Само некој нека ми каже зошто татко му на Камен не живее многу со Камен и дали Дани е син на Борјана? Оти ако е син малку чудно е,неговиот полубрат (Камен) е заљубен во мајка му (Борјана).
   
 19. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.836

  Димитар, таткото на Камен бил пијаница и ја малтертирал мајка му на Камен и она се самоубила. Камен нелегално заминува во Америка и после 18 години се враќа пак во Бугарија. Во првата епизода сигурно си видела што се случува кога ќе се видат Камен и Димитар, а инаку Борјана му е вистинска мајка на Дани (барем до таму каде што имам гледано е така). После ќе има дополнителни сплетки и односите помеѓу Камен и Димитар уште повеќе ќе се влошат, ама ај да не ти откривам се.
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  168
  Ја обожавам серијава!!! Само терминот на Канал 5 не ми одговара, па ги гледам викенд-репризите!
  И да не се расправаме, Камен е мој :lol: