Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

 1. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15
  моментално почна репризата на канал 5 ... пошто неможев преска да гледам,идам сега :)

  П.С ептен ми се допаѓа серијата ::)
   
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  7.715
  На крајот Алекс со кого ќе биди, со Дани или Хари ? :^)
  Почна и оваа серија да ме нервира, до мене е или :?:
  Бугарски снобизам :rofl: :rofl: , ама ќе ја гледам до крај само за Камен и Дани :$

  Работите на кои се потсетува Борјана , на киднапирањето заедно со сестра е, се случија од 1 епизода?
  Јас не го гледав од почеток затоа некои работи не ми се јасни .
  Има некој што ќе може да ми ги разјасни ;)
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Случувањата со Борјана и сестра и се од сега, не ги давале претходно, гледај да не ти откривам.
  Алекс ќе биде со Хари некое време, а после ќе збесне малку, па нема со никој од друштвото да се дружи и нормално, нема да е со Хари.
  Јас серијава ја изгелдав во еден здив, не знам зашто те нервира.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.836
  Допаѓања:
  7.715
  Јас ќе си ја гледам на канал 5 ;)
  Па не знам малце досадна ми стана. :rofl:
   
 5. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15  хмм незнам со кого ќе остане ,али ја би да е со Дани,повеќе си одговараат :P
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.425
  Пол:
  Женски
  дани ке умре во др епизода?
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  :D Oткаде тоа дека ќе умре?Жив и здрав ќе си биде, не знам од каде ова :D
   
 8. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.425
  Пол:
  Женски
  па тука во оваа тема го прочитав тоа...ај мож грешка сум ја или па тој шо напишал :D
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Дани нема да умре, ниту ќе има некоја случка поради која би умрел.Единствено кога го киднапираа на почетокот, ама тоа беше многу одамна
   
 10. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Ќе се смират Дани и Сијана?
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Во трета сезона да
   
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Што се случи денес со Борјана, ја киднапира некој или??? Сега пред 10 минути заврши епизодава и Борјана ја снема од колава на Камен. Знае некој???
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Сама си отиде зашто дозна дека Камен бил тој што ги однел проститутките(и сестра и) на Ганев.
   
 14. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Фемина ај ако сакаш на кратко кажи ми како Камен? Ништо не ми е јасно испуштив неколку епизоди. Или во спојлер или во ЛП ај плиссс.
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Камен не добил американска виза и морал да смени идентитет и извади фалсификат пасош за да ја напушти Бугарија.Се преправил во шофер на камион што превезува водка, а всушност имало проститутки кои се носеле во Италија, меѓу нив и сестра и на Борјана, која Борјана оттогаш не ја видела и не знае каде е.Камен во еден момент се обидел да ги спаси девојките, убил еден од луѓето на Ганев, успеал случајно да ја земе само сестра и, ама наишла полиција и избегал сам.
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 16. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.425
  Пол:
  Женски
  како беше денешната епизода?...не ја гледав
   
 17. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Леле неможам да останам рамнодушна...Многу сум љубопитна од овие случувања на Канал 5...Ако има доброволец да ми пише нешто што ке се случи понатаму во епизодите... :$
   
 18. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Оваа Алекс многу убаво се облекува,баш во мој стил.Камен е преубав а Дани не е лош но не е мој тип.Инаку на Канал 5 плус ја даваат од почетокот серијата,па за оние како мене кои не ја фатиле од почеток може да си ја пратат таму.
  А бај д веј нели ве потсетува серијата барем малку на Госип Грл,мене да :) .Мислам целата таа приказна со богати родители,богати деца па и тоа што
  Дани и беше прво на Алекс дечко па на Сијана и сега сите си се дружат
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Па добро, тоа дека се така богати може, ама е далеку пореална и многу побрзо се се одвива што ми е многу битно кога гледам серија.Ова пореално може ми се чини бидејќи сепак, колку-толку сме слични како народ.
   
  На kolovoz и Miss-Independent им се допаѓа ова.
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Еј ама ме нервираат овие од Канал5 што немаат точно одреден термин кога е серијата.
  Вчера ја утнав репризата во 12 веќе беше завршена ,денес чекам од 11 ја нема. |(

  Него сакам да кажам дека ич не ја сакам Алекс.Незнам зошто ми е антипатична.Немам аргументи ете ама НЕ ВОЛИМ ЈЕ бре! :D
  Сијана ми е ептен симпатична,многу попаметна и преубаво ми се облака.
  Само имам критика до неа што не се смее ич,само ептен нешто саркастично коа треба :lol: .
  И ич не ми беа пар со Дани бе.Многу поише ми одговара со Чарли.

  Иначе многу ми се смешни Ставрев и жена му .Неможеш да не им се смееш,па уште и со бугарскиов...комедии :rofl: .