1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Леле стварно, Ставрев е врв :rofl: Начинот на зборење, поговорките негови, а и изгледот со тоа стомакот се таман за улогата :D
    И мене Сиана ми е мноогу поубава, многу убава, здрава коса има :D
    Инаку, мислам дека ја даваат до 2 попладне :) И како што приметив многу малку од 2ра сезона останува :)
     
  2. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Абе тогаш ич неможам да ја фатам,него за репризава ми беше зборот.

    А иначе колку сезони има серијава бе?
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Епа за реприза и навечер после вестите треба да има.
    Инаку има 3 сезони, ама третата е кратка, само 9 или наши 18 епизоди, а од понеделник во Бугарија почнува 4та.
     
  4. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    од каде знае елена дека 10-те милиони се кај сијана ?
     
  5. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    до сега немав коментирано на оваа тема (незнаев дека ја има) Морам да признаам дека од овие индиските, турските, хрватските, србските и шпанските серии со кои не поплавија оваа ми е најдобра- а е бугарска бе...некој да ми кажеше пред една година дека ке ми се допаѓа бугарска серија ке се газев од смеење ,...но ете и тоа бидна...секоја чест на бугарите направиле супер серија, со супер ефекти, добри глумци, динамична и модерна а не стереотипна,....зошто ние незнаеме да направиме ваква серија?!....а и кога ке размислам подобро кој ке глуми кај нас....
    Ама овие канал 5 стварно заебаваат со терминот,.. премиерата не можам да ја гледам затоа што сум на работа а за репризата веке од умор сум во кревет ама затоа пак цела сабота сум пред тв и ги гледам сите епизоди од неделата како на филмски маратон.
     
    На Wild-GirL, crazylady и ana-banana им се допаѓа ова.
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Николај и кажа кога го посети во затвор
     
  7. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    Ме интересира што ќе се случи со Камен,дали ќе го уапсати или ќе успее да избега.....Ако има некој што знае да ми каже ќе му бидам многу благодарна... :$
     
  8. PetraPanka3

    PetraPanka3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    432
    Камен во серијата е нешто слично на супермен :) воопшто немој да се двоумиш кога тој ќе биде во ''непредвидлива ситуација''
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    За тие што симнуваат, излезе прва епизода од 4та сезона.
    Како се брзо се одвива, алал да им е, на една случка да ја влечат 3 епизоди :clap:
     
  10. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Ставрев се повеќе и повеќе ми станува омилен лик. Типот ми е закон. Денес во епизодава кога рече: „Жена без цицки е како село без црква“ пукнав од смеа колку е само откачен бре.
     
  11. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Мене па ми беше смешно кога Ставрев работи на тоа
    да го спасат молот од можен атентат
    и му се јавува жена му и вика "Мислиш ли си на мен" и овој "Е да бе сега баш на теб ште си мисла" :rofl: :rofl: :rofl: сум се згазила од смеење.Исто и тој другарот на Алекс,Сијана и компанија (не знам како се викаше :^) ) беше откачен кога отиде на тој курсот :lol: .
    Иначе епизодава доста возбудлива,едвај чекам да видам што ке се случи во следната.
     
  12. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    Ќе умре ли Борјана?????
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Не.
    Денес заврши втората сезона :)
     
  14. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А каде може да се види по колку епизоди има секоја сезона?
     
  15. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ме интересира дали ке ја даваат 3 сезона на канал 5...несакам на ѕутуб да гледам сакам онака епизода по епизода по возбудливо
     
  16. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    Нема да ја даваат 3та сезона на Канал5 :( Ако ја даваат може ќе ја даваат после Нова Година
     
  17. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Таман почнав да ја гледам.. :)
     
  18. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    малку оф топик но во контекст на претходниот муабет...
    а зошто не ги откупуваат наеднаш повекето сезони, зошто морам се да гледам на серијали, со огромна временска разлика, пак ке им излезе исто, пак ке ги дадат истите пари за откуп - само единствена разлика ке биде што ке има задоволни гледачи....
    И јас сум си од тие кои преферираат да си седнат пред телевизор и со исчекување чекаат да почне епизодата-серијата, .. + некоја грицка , или чоколатце,.... па да си коментирам за време на рекламите , кои се толку долги што ако ти е ладно можиш супа да си свариш или една пица со готово тесто се разбира но по мој вкус и мерак,....и на крај да не го заборавам најинтересниот дел -секогаш ама, баш секогаш завршуваат на најинтересниот дел....
    и од утре повторно истата шема,во скоро истото или прилично секогаш различното време повторно пред ТВ
    понекогаш малку разочарана затоа што не сте го погодиле терминот па сте го пропуштиле така речено битниот момент,....или пак видно изнервирана затоа што седите веќе час и нешто и чекате , со огромни прашалници ке ја дадат или пак не...
    ...и еве после подолго време ,од времето на првите шпански серии, оваа серија успеа да ми ги врати претходно опишаните чувства....сега, седам во исчекување на следната сезона на стаклен дом
    баш како бабите ...кој знае каква ке бидам на стари дани :makeup:
     
  19. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Е ајде де денес ја даваа епизодата од вчера... таман почнав да си го следам филмот и... го прекинаа... а баш ми стана интересен
     
  20. Buoo

    Buoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Филмот не е лош ама не е и нешто многу добар ..