Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Леле стварно, Ставрев е врв :rofl: Начинот на зборење, поговорките негови, а и изгледот со тоа стомакот се таман за улогата :D
  И мене Сиана ми е мноогу поубава, многу убава, здрава коса има :D
  Инаку, мислам дека ја даваат до 2 попладне :) И како што приметив многу малку од 2ра сезона останува :)
   
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Абе тогаш ич неможам да ја фатам,него за репризава ми беше зборот.

  А иначе колку сезони има серијава бе?
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Епа за реприза и навечер после вестите треба да има.
  Инаку има 3 сезони, ама третата е кратка, само 9 или наши 18 епизоди, а од понеделник во Бугарија почнува 4та.
   
 4. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.425
  Пол:
  Женски
  од каде знае елена дека 10-те милиони се кај сијана ?
   
 5. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  3.483
  до сега немав коментирано на оваа тема (незнаев дека ја има) Морам да признаам дека од овие индиските, турските, хрватските, србските и шпанските серии со кои не поплавија оваа ми е најдобра- а е бугарска бе...некој да ми кажеше пред една година дека ке ми се допаѓа бугарска серија ке се газев од смеење ,...но ете и тоа бидна...секоја чест на бугарите направиле супер серија, со супер ефекти, добри глумци, динамична и модерна а не стереотипна,....зошто ние незнаеме да направиме ваква серија?!....а и кога ке размислам подобро кој ке глуми кај нас....
  Ама овие канал 5 стварно заебаваат со терминот,.. премиерата не можам да ја гледам затоа што сум на работа а за репризата веке од умор сум во кревет ама затоа пак цела сабота сум пред тв и ги гледам сите епизоди од неделата како на филмски маратон.
   
  На Wild-GirL, crazylady и ana-banana им се допаѓа ова.
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Николај и кажа кога го посети во затвор
   
 7. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Ме интересира што ќе се случи со Камен,дали ќе го уапсати или ќе успее да избега.....Ако има некој што знае да ми каже ќе му бидам многу благодарна... :$
   
 8. PetraPanka3

  PetraPanka3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  432
  Камен во серијата е нешто слично на супермен :) воопшто немој да се двоумиш кога тој ќе биде во ''непредвидлива ситуација''
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  За тие што симнуваат, излезе прва епизода од 4та сезона.
  Како се брзо се одвива, алал да им е, на една случка да ја влечат 3 епизоди :clap:
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Ставрев се повеќе и повеќе ми станува омилен лик. Типот ми е закон. Денес во епизодава кога рече: „Жена без цицки е како село без црква“ пукнав од смеа колку е само откачен бре.
   
 11. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Мене па ми беше смешно кога Ставрев работи на тоа
  да го спасат молот од можен атентат
  и му се јавува жена му и вика "Мислиш ли си на мен" и овој "Е да бе сега баш на теб ште си мисла" :rofl: :rofl: :rofl: сум се згазила од смеење.Исто и тој другарот на Алекс,Сијана и компанија (не знам како се викаше :^) ) беше откачен кога отиде на тој курсот :lol: .
  Иначе епизодава доста возбудлива,едвај чекам да видам што ке се случи во следната.
   
 12. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Ќе умре ли Борјана?????
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Не.
  Денес заврши втората сезона :)
   
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  А каде може да се види по колку епизоди има секоја сезона?
   
 15. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  ме интересира дали ке ја даваат 3 сезона на канал 5...несакам на ѕутуб да гледам сакам онака епизода по епизода по возбудливо
   
 16. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Нема да ја даваат 3та сезона на Канал5 :( Ако ја даваат може ќе ја даваат после Нова Година
   
 17. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  210
  Таман почнав да ја гледам.. :)
   
 18. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  3.483
  малку оф топик но во контекст на претходниот муабет...
  а зошто не ги откупуваат наеднаш повекето сезони, зошто морам се да гледам на серијали, со огромна временска разлика, пак ке им излезе исто, пак ке ги дадат истите пари за откуп - само единствена разлика ке биде што ке има задоволни гледачи....
  И јас сум си од тие кои преферираат да си седнат пред телевизор и со исчекување чекаат да почне епизодата-серијата, .. + некоја грицка , или чоколатце,.... па да си коментирам за време на рекламите , кои се толку долги што ако ти е ладно можиш супа да си свариш или една пица со готово тесто се разбира но по мој вкус и мерак,....и на крај да не го заборавам најинтересниот дел -секогаш ама, баш секогаш завршуваат на најинтересниот дел....
  и од утре повторно истата шема,во скоро истото или прилично секогаш различното време повторно пред ТВ
  понекогаш малку разочарана затоа што не сте го погодиле терминот па сте го пропуштиле така речено битниот момент,....или пак видно изнервирана затоа што седите веќе час и нешто и чекате , со огромни прашалници ке ја дадат или пак не...
  ...и еве после подолго време ,од времето на првите шпански серии, оваа серија успеа да ми ги врати претходно опишаните чувства....сега, седам во исчекување на следната сезона на стаклен дом
  баш како бабите ...кој знае каква ке бидам на стари дани :makeup:
   
 19. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Е ајде де денес ја даваа епизодата од вчера... таман почнав да си го следам филмот и... го прекинаа... а баш ми стана интересен
   
 20. Buoo

  Buoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Филмот не е лош ама не е и нешто многу добар ..