1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стара мома

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од aprokovic, 9 јануари 2011.

  1. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Кај има сега млади моми :lol: све е постаро,границата за брак е поместена :D сите се мажат,женат на постари години,секој како му одговара,а што има коментари од околината има,да те видат не се мажиш до 23-24 те прават стара мома а не до кај 30 :lol:
     
  2. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Денес слушнав коментар од еден што учи со мене. За 29 годишна девојка во топ форма рече дека е стара |( што не ќе чуеш овде.
    За брак, кој кога сака и кога може нека влезе, немам зошто да критикувам и да се грижам за нечиј друг живот.
     
    На LUCI 99, Summerlover и LollySky им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Кога го видов насловот ме потсети кога ми се потсмеваа заради тоа што немав дечко, а јас 18 години имав. Сите тогаш беа во врска, па за мене родниниве викаа дека ќе останам стара мома. Боже сачувај. Као нема време пред мене па ајде уште на таа возраст такви зборови да слушам. (facepalm)
     
    На Chica.Loca и theowndemon им се допаѓа ова.
  4. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    Нема денес стари моми, имало во времето на бабите наши.
    Денес побавно старееме, напреднато општество, појачани перформанси. :lol:
    Али, боље стара мома, него ли ми ти младо бапче на чешма, мачениче душегрижничко.
    Значи, ова младо бапче не се однесува на возраста на мажење на жените, туку на духовната состојба и истрошеност на млади луѓе кои наместо да грабаат со полна пареа од животот, да си ги остварат замислите, јер 2х младешка сила и елан нема да имаат, се занимаваат со креветот и животни настани на други.
     
    На biGirl, LUCI 99, mila1111 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Си ги сакам... и неможам да се одлучам...
     
  6. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Баба ми утрово ми рече да берам памет, сум идела накај стара мома (facepalm)
     
  7. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    na 18 godini gi lazes deka nemas decko na 25 deka imas...taka ide toa
     
    На elimkd, Anon и fallenangel им се допаѓа ова.
  8. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Најтрагично е тоа што ти викаат дека си стара мома, личности кои го зеле првиот што се нафатил да ги ожени, пошто поминале урка и вретено или заглавени со погрешна личност, алкохоличар, коцкар и сл.
    На мене ми се има случено девојчиште од 18 години да збори за мене и за золва и како не била мажена, имала 23 години, па уште се фали еве ја на 17 се омажив, до 18 родив. Е бравооо многу си направила, дури и средно не го заврши!
    Немам ништо против тоа некој рано да роди или да се омажи ама нека не коментира, не збори глупости.
    Дури и јас сум се замислувала како млада мајка, сум сметала до кај 21 да имам семејство но не оди така се во животот па сум се насочила кон постигнување на цел, на нешто што ете ќе вложам енергија наместо да се мислам зошто не сум мажена.
    Години не се мерило за злрелост за стапување во брак, ама не секогаш се наоѓа личност вредна за да го поминеш животот со неа, да родиш деца, да инвестираш во куќа или стан!
    Не ми вреди ништо ако се омажам и не дај Боже имам несреќен брак, лош партнер и трчам по суд да се разведам, па деца да страдаат.
    Накрајот на краиштата на нас другите покасно ни иде среќата оти е многу голема и за да ни потрае.:P:angel:
     
    На Aleksandar1212, theowndemon, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Границата за стапување во брак е толку многу поместена, што веќе нема правила и лимити, а озборуваат само нееманципирани личности, на кои не вреди да им се посветува внимание. Нека си го хранат егото, ако тоа им помага.