1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стари банкноти

Дискусија во 'Слободно време' започната од meganbaby, 11 јули 2017.

 1. meganbaby

  meganbaby Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Форумки, најдов банкноти од 100, 20, 5 итн бугарски лева. Па сакав да ве прашам дали некој се разбира, вредат ли нешто, каде треба да се однесат и слично.
   

  Прикачени фајлови:

 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.123
  Допаѓања:
  43.674
  Пол:
  Женски
  Касно ја гледам темава и мене ми треба ова.Дали знаете некој во Скопје да се занимава со стари банкноти, дали ги откупува?Било кај?Знам имало здружение на Фејс ама тоа би траелоо вака по кратка постапка:D
   
 3. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Машки
  Имам стари Унгарски банкноти...
   
 4. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.576
  Јас имам дојч марка, аустриски шилинг, југословенски и ред други :D и не знам што да им правам. И јас да си прашам кај може што може ?
   
 5. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Машки
  Има ли некој стари Македонски пари и дали ги продава?
  Или ако знаете продавница во која продаваат...