1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стари писма

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од rozy, 15 април 2012.

  1. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    многу време се мислев каде да ја ставам темата а се работи за писамата од стари симпатии или некои смешни писма, на вашите родители или од вас ,.. еве јас денес најдов едно старо писмо кога бев во забавиште а мама и тато во слоенија и им ги праќав а мама тука си плачела :D
    Еве какви глупости сум пишувала: ..Драга мамо те сакам како првото цвеќе напролет (само толку? :^) )..
    ..Ако имам нешто вредно тоа си.. ти а одоздола пишува I LOVE JOY хахахаха колку смев си удрив на тоа јоуто цц лудо дете.
    А кога бев во македонија оваа лето најдов стари писма од мама и тато кога тато бил во војска- поромантично нешто нмам видено си се расплачав колку романтичен е бил тато :D :inlove: ајде сега вие сте на ред споделете некои романтични, смешни писма од вас, вашите родители, сестри.... :D :$
     
  2. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    јас имамм напишано Писмо до мојот Непреболен т.е екс момче си напишав се што ми лежи на душа ова пред 2 години но никакко не стигна до него
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RedWine

    RedWine Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    61
    Пред некој ден пронајдов мој поранешен дневник! Прелистав неколку страни од тоа што сум напишала и нормално дека ми беше малку смешно што се сум запишувала во него, се работи за настани од основно школо! А пак во него еден куп писма од моја другарка од Србија! Роденденски честитки испратени по телеграми,покани за роденден,фотографии,се и сешто! Така добро се навратив на тие денови,што си го заклучив дневникот и сега ќе си стои на некоја полица каде што почесто ќе го гледам,за да си читкам понекогаш!
     
  4. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Чувам многу писма дома, секогаш сум сакала да пишувам писма, некако ми има посебна магија тоа.
    Имам неколку писма од другарки, дури и од бившиот едно мало писменце.:lol::lol:
    Ги чувам писмата, составите, сите тие работи кои сум ги пишувала за моите родители, сега ми изгледаат смешно.:lol:
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Како помала се допишував со многу девојчиња и имав премногу писма па ги фрлив... немаше кај да ги чувам. Еднаш напишав и проштално писмо, сакав да се самоубијам ама нешто успеа да ме одржи во живот.
     
  6. Jasminkabibibi

    Jasminkabibibi Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2016
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Убава тема:)
    Јас си чувам мн работи: честитки ( роденденски,новогодишни),писма ,пораки напишани на лист хартија-салфетка,подарени ружи во книга....
    И секогаш ке ги чувам ,будат убави чувства и спомени:)