1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стари писма

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од rozy, 15 април 2012.

 1. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  многу време се мислев каде да ја ставам темата а се работи за писамата од стари симпатии или некои смешни писма, на вашите родители или од вас ,.. еве јас денес најдов едно старо писмо кога бев во забавиште а мама и тато во слоенија и им ги праќав а мама тука си плачела :D
  Еве какви глупости сум пишувала: ..Драга мамо те сакам како првото цвеќе напролет (само толку? :^) )..
  ..Ако имам нешто вредно тоа си.. ти а одоздола пишува I LOVE JOY хахахаха колку смев си удрив на тоа јоуто цц лудо дете.
  А кога бев во македонија оваа лето најдов стари писма од мама и тато кога тато бил во војска- поромантично нешто нмам видено си се расплачав колку романтичен е бил тато :D :inlove: ајде сега вие сте на ред споделете некои романтични, смешни писма од вас, вашите родители, сестри.... :D :$
   
 2. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.031
  јас имамм напишано Писмо до мојот Непреболен т.е екс момче си напишав се што ми лежи на душа ова пред 2 години но никакко не стигна до него
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  Пред некој ден пронајдов мој поранешен дневник! Прелистав неколку страни од тоа што сум напишала и нормално дека ми беше малку смешно што се сум запишувала во него, се работи за настани од основно школо! А пак во него еден куп писма од моја другарка од Србија! Роденденски честитки испратени по телеграми,покани за роденден,фотографии,се и сешто! Така добро се навратив на тие денови,што си го заклучив дневникот и сега ќе си стои на некоја полица каде што почесто ќе го гледам,за да си читкам понекогаш!
   
 4. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Чувам многу писма дома, секогаш сум сакала да пишувам писма, некако ми има посебна магија тоа.
  Имам неколку писма од другарки, дури и од бившиот едно мало писменце.:lol::lol:
  Ги чувам писмата, составите, сите тие работи кои сум ги пишувала за моите родители, сега ми изгледаат смешно.:lol:
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.654
  Допаѓања:
  59.617
  Пол:
  Женски
  Како помала се допишував со многу девојчиња и имав премногу писма па ги фрлив... немаше кај да ги чувам. Еднаш напишав и проштално писмо, сакав да се самоубијам ама нешто успеа да ме одржи во живот.
   
 6. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Убава тема:)
  Јас си чувам мн работи: честитки ( роденденски,новогодишни),писма ,пораки напишани на лист хартија-салфетка,подарени ружи во книга....
  И секогаш ке ги чувам ,будат убави чувства и спомени:)