1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Старолика

Дискусија во 'Лице' започната од Gwaaz, 4 октомври 2015.

 1. Gwaaz

  Gwaaz Нов член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Луѓе имам проблем.
  20 години млада девојка но, во огледало гледам 30 годишна жена.
  И се тоа почнав да го приметувам одкако во последно време кога запознавам нови личности мислаат дека сум 24 или постара .
  Последната козметичарка што ми ги чупаше веѓите мислеше дека сум дури неверојатни 27 !
  Не знам што да правам колку повеќе се гледам во огледало толку поочајна ставувам и губам самодоверба.
  Имам дечко го прашав него и тОЈ рече дека не изгледам постара исто и тие што ме знаат од предходно го рекоа истото. само не знам колку се искрени .
  инаку редовно го негувам лицето имам 64 кг. 1,68 висока. Што би можел да биде проблемот ?
  Дали некој има/имал такво искуство ? Секој совет ми е на помош
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  @Gwaaz За староликоста може да придонесуваат нервозите, стресот и непотрените грижи како овие. Исто, ако носиш премногу шминка која те прави да изгледаш постаро, односно зависи и како ја третираш кожата.
   
  На joy1 и Salome им се допаѓа ова.
 3. Lunaria

  Lunaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  1.087
  Пол:
  Женски
  Има многу фактори што би те правеле да изгледаш постаро- начин на исхрана, дали пиеш доволно вода, дали спиеш доволно, физичка активност стресот и опкружувањето.Тоа се факторите на кои ако им е нарушен балансот, ти се познаваат на ликот и телото.
  Останатите работи се едноставни промени во стил. Смени фризура, направи шишки, тие подмладуваат за неколку години. Размисли за некои промени во имиџот.
  Да не го запоставиме и тоа како се држиш, говорот на телото, ако чекориш самоуверено, исправено и со насмевка, нема шанси некој да ти рече дека си постара :)
   
  На didisi и joy1 им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.277
  Допаѓања:
  33.536
  Пол:
  Женски
  Најголем фактор се гените. Голем удел има и стресот.
   
 5. leadinglady

  leadinglady Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Genite, ishranata, pusenjeto, stresot.
   
 6. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  5.105
  Пол:
  Женски
  Направи промени во изгледот. Пр пеглана коса најчесто прави да изгледа која помлада, за разлика од виткана коса и локни. Стави ајлајнер или моливче на горниот капак и извиткај ги трепките со виткач обавезно. Наместо мат суви кармини стави обичен кармин и сјај во посветла боја. Види јутуб видеа How to look younger, има многу совети.
   
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.222
  Мене па ме нервира фактот што сите ми даваат 7-8 години помалку од мојата вистинска возраст.
  Имам многу ситна, детска градба на телото, без облини, слабичка како мало девојче.
  На лицето веќе ги имам првите брчки, но човек треба ептен да ме загледа за да ми ја погоди возраста.
  Можеби сум будала што се нервирам за ова, но ете. Сакам да ти кажам дека тоа што го имаш ти, можеби некој друг го посакува. :D Секој со своите маки...
   
  На didisi и bicycle им се допаѓа ова.
 8. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.081
  Пол:
  Женски
  Едноставно може така изгледаш. Ако се храниш здраво, спиеш доволно и не се нервираш премногу, релаксирај се ова не е нешто со кое треба да се оптеретуваш
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.277
  Допаѓања:
  33.536
  Пол:
  Женски
  @prominent а зошто се нервираш? И на мене ми викаат дека имам помалку од годините што ги имам. Камо да беа 25 години, а не 32. (facepalm)
   
  На didisi и piksooki им се допаѓа ова.
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.809
  Допаѓања:
  10.924
  Пол:
  Женски
  Еј како да не. Ова со виткана и права коса ич нема врска.
   
  На didisi и SummerGirl им се допаѓа ова.
 11. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.294
  Пол:
  Машки
  За мене старолики се само оние над 55 години.
  Не се претисњавај, чим машко вика дека не си старолика, значи дека не си. 8)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.277
  Допаѓања:
  33.536
  Пол:
  Женски
  (y)

  За разлика од шминката која може да те подмлади барем малку. Пак ќе речам...гени се во прашање.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.681
  Гени и начин на живот, друго се е комерција