1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Староста и сексот?

Дискусија во 'Секс' започната од shaa, 30 мај 2011.

 1. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  Сум размислувала на таа тема и баш ме интересира но немам од каде да добијам одговор (барав таква нема неможев да најдам ако има слободно заклучете ја)
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Дали старите имаат секс

  Па...тие што се способни,сигурно имаат,не гледам зошто не би. :D
   
  На Pinna21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Дали старите имаат секс

  Мислам имаат :rofl: и тие си имаат потреби :)
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Дали старите имаат секс

  За нивно, наше и сечие добро - нека имаат!
  Дај Боже.

  Замислете свет со фини и нежни продавачки, културни и ненапи*дени касиерки и работници на шалтер, немрчаторски родители и супер пријатели.

  Ма нек се сексаат луѓето , уште само тоа остана без пари на светов (уствари за кого-како). :^)
   
  На Petar80, Mr.X и Offspring им се допаѓа ова.
 5. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  Дали старите имаат секс?

  Хаха се губи менструација дали и дедото ја губи спермата дали сеуште ке постoи таа потреба...интересно.
   
 6. biljanavasileva

  biljanavasileva Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  2
  Најдобар е сексот за постар,докажано! :)
   
  На Arjanit2021 и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Тие што можат и имаат потреба си имаат секс се разбира. :D
   
 8. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Според мене желбата за секс кај луѓето е мала, умерена или голема. А од желбата зависи дали ќе се оствари затварање на кругот мотивациски и остварување на целта.
  Кај луѓето со мала желба перформансот по фреквенција и квалитет е слаб и на 18 и на 48 и на 68.
  Најголем број луѓе спаѓаат во група на некој просек од еднаш до неколку пати неделно и си се движат без поголеми отстапувања скоро на секоја возраст.
  Кај нимфоманките и опседнатите со секс кои и на терапии завршуваат не би знаела да утврдам точно море ни приближно број и интензитет на сексуална активност, а сигурно и подобро да си останам неинформирана на ова поле. Тие веројатно ќе ја дочекаат и смртта на овој начин :lol: .
  Со тек на време опаѓа кај некои жени желбата посебно после менопауза и се намалувала влажноста ама затоа си постојат лубриканти. Кај мажите па ерективната дисфункција се санира со соодветна хемија да не правам сега маркетинг на фармацевтски и други помагала и муабетот ми е кој си има волја ќе си најде начин и ќе си вметне добар зачин во сексот ;) .
  Инаку околу степенот на hot :devil: или жешкост или жестокост во настапот важи правилото или го имаш или немаш.
  И толку имам да се изјаснам со оглед на тоа што сум на принудна апстиненција :( !
   
  На mind_monsterskp, Spiceyourlife и Stariot им се допаѓа ова.
 9. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Имам прочитано негде дека жените околу нивните 30-35 се ватрени. Дека сексуалната желба им се зголемува, додека мажите негде накај нивна 25-6 година се во оној врв стадиум. Меѓутоа јас да ви кажам се чудам дал моите имаат секс, дур се обидував да ги фатам ама никогаш не ми успеа :$ . Може затоа се такви напнати, особено оној татко ми. Јас искрено би сакала док мускуливе ми работат да се радувам.. нормално и док него мсукулот му држи! :D
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  Hahaha се обиде да ги фатиш.....штознам познавам баби и дедовци што спијат одделно и незнам како стојат со тој проблем точен одговор од никој неможам да добијам, сакам да кажам (проверен со сигурност)
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Јас пак имам прочитано дека жените после 30-та (30-40год) год го достигнуваат врвот на сексот а мажите после 40та (40-45год), нормално ако се здрави прави и се е ок.
  Кај мажите настанува потенција после 60-та год али и тогаш има решение со некои таблети. Сигурно дека тогаш после 60-та год не се случува секој ден што би се рекло али еднаш месечно, да.
  Зависи од двајцата партнери и ако со здравјето е се ок.
   
  На Plavokosa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Stariot

  Stariot Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Машки
  Малку ме испровоцира темета, па се осмелив да дадам мој коментар. Секоја чест на Теодора, сепак гледам дека има луѓе кои сеуште читаат и сфаќаат, но да дополнам некои работи, точно е дека кај жените после менопаузата се смалува желбата заради смалено на лачење на женски хормони, истото се случува и кај мажите, но сепак како што кажа Теодора се зависи од човекот и неговата личност, инаку нормалната фрекфенција се движи од еднаш до неколку пати неделно, независно од годините. Инаку како што кај некои мажи (на кои им е потребно) помага хемијата и кај жените помага хемијата (најчесто во вид на женски хормони). се слагам со констатацијата, или го имаш или го немаш. Директен одговор, да, постарите луѓе имаат секс, би се изненадиле колку е тоа често. Сепак луѓето се стари, но не се неспособни.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  10.405

  Брееј, јас годинава полнам 34 и погоди што ? Се послабо и послабо имам желба за секс. Така да не спаѓам во групата на ватрени жени од 30 - 35 (mooning)
   
  На Снегулк@23, LoneWolfGuy и Arjanit2021 им се допаѓа ова.
 14. Gentle Man

  Gentle Man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2021
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Машки
  Seuste ne mi smetaat godinite koga e vo prasanje seksot.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sebastijancom.

  Sebastijancom. Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2022
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  247
  Ne se osekam voopsto star vo ova moe doba, ne sum ni primetil da nesto negativno se odrazuvaat moite godini vo pogled na seksot... fizicki se odrzavam.... se cuvstvuvam po posakuvan...:bow:
   
  На -црноока- и Lily. 04 им се допаѓа ова.