1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Старо , а модерно

Дискусија во 'Канта' започната од Tinushka, 26 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  4.891
  Пол:
  Женски
  Да постираме слики од парчиња облека кои сме ги зеле од нашите мајки или баби , кои сметаме дека се модерни и се чувствуваме во нив различно од другите ;)
   
 2. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Љубител сум на постарите работи. Така се облекувам се почесто...тоа време модата ми се свиѓа повеќе од сега. Има многу убави парчиња облека но има некои и катастрофа сепак тоа не е битно!! Новите облеки се како кловнови...шаренило боде во очи. Па да не коментирам за неон боите,без врска!!
  [​IMG] <-Оваа е убаво.
  Оваа не! [​IMG]
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.513
  Допаѓања:
  58.915
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.