1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стар хороскоп?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од IndieGirl, 29 октомври 2010.

 1. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  ајде девојки кажете ми што мислите, дали читањето на стар хороскоп ( на пример од прошлиот месец), носи несреќе? јас имам прочитано негде дека читањето стар хороскоп нси несреќа вие што мислите? :)
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  И јас исто мислам
   
 3. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  јас си читав стар хороскоп колку да видам дали ми се исполнило :D
  ама откога дознав - пред пола година не читам :D
  не дека многу верувам во тоа туку така..
  нем случајно да е вистина па за секој случај :D
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Како не, мислам дека нема врска. Ама по принцип не читам стар хороскоп. Не сакам да знам што БИ МИ СЕ СЛУЧИЛО во минатото :D :D :D
   
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Имам слушано дека воопшто не е убаво да се чита хороскоп,затоа што е наука за силите на злото,ма да не верувам во тоа
   
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Викаат дека не било убаво да читаш стар хороскоп, затоа и не ни сакам да читам :D
  И некогаш не сакајќи кога ќе прочитам некоја реченица... и полсе кога ќе идам дека е стар :o викам пу пу и се мрднувам од место :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  (уффф одвај го напишав постот :lol:)
   
 7. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.610
  Допаѓања:
  29.062
  Пол:
  Женски
  Порано читав стар хороскоп, ама ми кажа другарка дека не било океј да се чита и од тогаш не читам :D
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Море ретко и нов читам, не па стар. А првпат слушам тоа дека носело несреќа.
   
 9. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  И јас имам слушнато дека читањето на стар хороскоп носи несреќа и оттогаш избегнувам, т.е. никогаш не го читам. Не дека сум многу суеверна, но ете... најверојатно длабоко во себе фаќам некоја таква жичка. :P
   
 10. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Јас порано си читав ли читав стар хороскоп, ама кога ме исплашија, прво мајка ми, па после и другарките, не ми текнало пак да читам...И секогаш, најчесто во весник, прво го проверувам датумот, па после го читам хороскопот :lol: :D
   
 11. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  јас многу не верувам во хороскоп зашто во 10 различни списанија различно ми пишувало
  а затоа дека носи несрека да се чита стар хороскоп не сум знаела :^)
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.553
  Допаѓања:
  6.320
  Незнам, не верувам во ова. Ми имаат кажувано ама јас па за инат сум ги читала и баш ништо не ми се десило. Некогаш дури сум читала за да видам дали ми се исполнило тоа што го пишува. :lol:
   
 13. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  не верувам во тоа уште едно суеверие
   
 14. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Порано читав и стар хороскоп ама слушнав дека не било убаво и дека носи несреќа па сега избегнувам.
   
 15. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ретко читам хороскоп, а ако прочитам воопшто не пазам дали е стар или нов, многу пати сум прочитала стар но фала Богу не ми се случило нешто лошо.

  а за тоа дека носел несреќа дознав неодамна и пак се случува да прочитам стар.

  Не верувајте во хороскоп без разлика дали е стар или нов, ништо не погодува, можеби тоа карактеристиките се нешто точни, друго се е утка, приметив само здравјето ми го погодуваат :lol: .
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  имам слушнато, но како и да е некогаш ме мрзи и денешен да прочитам а не пак стариот :)
  никогаш не читам стар хороскоп
   
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Бабини деветини јас во такви работи не верувам
   
 18. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Глупости и суеверија.
   
 19. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Ни јас неверувам, некогаш знам да прочитам стар хороскоп од радозналост :)
   
 20. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Глупости се тоа.
  Јас не верувам во хороскопи ама си читам онака кога нема што да правам.