1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стерилитет кај мажот

Дискусија во 'Бременост' започната од simonicka88, 15 јуни 2010.

  1. Beb4e :)

    Beb4e :) Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Имав читано за некој лек за подобрување на спермограм со мед и јаткасти плодови
     
    На Strumka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marijaaa20

    marijaaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    да, се спремам да го правам и зе мене и за него :) иначе он моментално пие едни апчиња на природан база. Трибестан мислам се викаа
     
  3. Beb4e :)

    Beb4e :) Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Pisete mi go receptot ako go znaete toj so med i jadkasti plodovi
     
  4. marijaaa20

    marijaaa20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    јас немам рецепт некој на пишано.. порано јадев еден со ореви и мед (колку кг мед толку ореви плус лимон). Сега ке направам мешавина и место само ореви ке додадам лешник, бадем...
    поздрав
     
  5. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој каде во Скопје, во која аптека да најдам Condenzyl? И ако некој има купувано во скоро, да не знае колку пари се? Фала, имајте убав викенд
     
  6. Beb4e :)

    Beb4e :) Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Jas nemam a koj doktor ti gi ima prepisano i od kade ? Ako e od Sistina tie prepisuvaat germanski i nz kakvi lekarstva i poveketo samo vo aptekata vo sistina gi ima i ne se eftini
     
  7. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    Таше плодност. Претпоставувам дека се скапи, ама немаме многу избор :(
     
  8. Beb4e :)

    Beb4e :) Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Аха а Плодност имаа нивна аптека во склоп на болницата ако имаат таму прашај
     
  9. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    Kilo med i od se po 100 grama: orevi, lesnici, bademi, indiski orevi, suvi slivi, suvi kajsii, suvi smokvi, semki od soncogled, se se secka se mesa so medot i izleguva tri tegli
     
  10. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Јас во сето тоа имам ставено и пола тегличка таан .
     
  11. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека функционира и топло го препорачувам на сите кои имаат проблеми со зачнувањето, доколку се утврди дека причината е слаба сперма кај мажот. Позитивна енергија, овој лек со медот, има и апчиња кои исто така може да се користат заедно со медт ништо не смета тоа... и пред се никогаш да не губат воља и надеж. Добро е и да не се одмива жената после однос, знам дека е глупо ама така викаат, дали е мит или не не знам.
     
  12. pamukce59

    pamukce59 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Денеска добиени резултати се Олигоастенотератозооспермија со живи 43% , нормални 2 % , ненормални 98% и неподвижни 62%.
    До понеделник има многу време дефинитивно не е добар резултатот, дајте совет што понатаму?
     
  13. Anetaoh

    Anetaoh Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    1.031
    Допаѓања:
    2.701
    Ние имавме 4 % нормални 90 % неподвижни живи 20 % примаше б комплекс, ку 10 и мака во Капсули... За месец и пол имаше резултат 40 % нормални, 60%подвижни..пробајте
     
  14. pamukce59

    pamukce59 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Koj doktor vi ja prepisha terapijata?
     
  15. Anetaoh

    Anetaoh Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    1.031
    Допаѓања:
    2.701
    Таше Плодност
     
  16. pamukce59

    pamukce59 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Bev deneska kaj mojot ginekolog mi preporaca da odime na urolog. Ama neznaeme kaj koj urolog da se obratime?
     
  17. Arnisa

    Arnisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2015
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    403
    Пол:
    Женски
    Z
    Dr.Pendovski remedika
     
  18. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Девојки , да не отварам нова тема ќе се обратам тука.
    Ги замолувам девојките чии партнери имаа дијагноза азооспермија да ми кажат нешто.
    Дали испитувавте хормони , дали имате брис правено , дали е откриено од што е дојдено до таа дијагноза??
    Кој уролог ве води ?
    Дали може имате правено операција на таа главна вена што ги испушта спермотозоидите ?

    *Покрај неговите две биопсии , следна препорака е операција на таа вена . Сепак е многу млад сакаат да пробуваме природно затоа што ете инвитрото не беше најдобрата варијанта за мојте јајници и хормони.

    Ајде ваши искуства околу ова ве молам ..
     
  19. corapka

    corapka Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Девојки вака. Не најдов друго соодветно место за да се искажам. Не сме во брак и не планираме се уште.
    Ама, на почетокот на врската ми рече дека имал мали шанси за да има деца. Јас разговарав со една познаничка докторка ми рече прати го ти кај мене па јас од тука знам што и како. Ама ова инатов не сака да оди за да не се разочарал. Подобро нека се разочара сега, отколку утре кога ќе сме во брак. Го прифатив како таков и се ќе поминам што е потребно. Па барам од вас совет како да го убедам да оди и да се провери. Ние не сме биле заедно кога тој примал некои инекции од Бугарија, па не знам да ви кажам што и како примал.А никако не сака да слушне за таму контроли, испитувања и се што е потребно. Секогаш ми вели ако си ме прифатила таков каков што сум што се оптеретуваш, ќе одам кога ќе дојде време. Ме мачи секој ден истата мисла, помагајте ! ;(
     
  20. Arnisa

    Arnisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2015
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    403
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Постов е малце стар меѓутоа сакам да те прашам дали ги најде апчињата и ако ги најде дали имаат ефект, јас исто разбрав за овие апчиња дека биле многу добри па сакам да ги земам