1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте биле ли ограбени?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од maja8, 2 ноември 2010.

  1. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Од блиска семејна пријателка бев ограбена некаде околу 1000денари.А во паричникот ја носев целата плата,ама изгледа се сожали.Ми беше криво.
     
  2. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.657
    Допаѓања:
    51.788
    Пол:
    Женски
    Летоска имаше кражба кај вереникот , му влегол во 3часот навечер и му украл плазма телевизор и лаптоп.Повика полиција го фатиле и камерите кога тоа дечко од комшии.. Имал повеќе кривични дела го имаше и на вести, но уште се шета на слобода и краде :)) Лаптопот му го врати,а телевизорот го скршил пренесувајќи го.. и такаа:)
     
    На buba4e89 и EdnaDevojka21 им се допаѓа ова.
  3. ance87@

    ance87@ Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    ме ограби друарка.златото од дома.душа ме боли најмногу за вереничкиот прстен.сакам да и даддам до знаење дека се знам.сте имале вакво нешто досега.запрепастена сум.не ми се верува сеуште
    .
     
  4. QueenP

    QueenP Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2016
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    5.229
    Пол:
    Женски
    Мене ме ограбија лани во дојран на плажа, цел новчаник со пари картичките моите и на мм со се пин на нив лични карти и 300 евра пари,недела беше не можевме да се јавиме да ги блокират картичките, тек понеделник се јавивме.После една недела ми се јавија од полиција да одам да си ги земам стварите, некој ги оставил ги зедовме секако без пари, среќа картичките не ги испразниле сигурно бил некој неписмен. И замислете не ни кажаа кој ги оставил законски било така, му тврдиме дека бевме ограбени човекот ни вика законот е таков не смееме да кажеме. (facepalm)(facepalm)
     
  5. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Јас бев ограбена,ама доброволно:(
    Дојде еден наводно комшија,кој јас не го познавав,така ми се претстави дека е комшија на мојот сопруг:)
    Почна да кука како жена му е во болница и неможе да ја земе,треба да плати 1000 ден.Јас се сожалив и му дадов:(
    Испадна дека,да тој ни е комшија,и е некој преварант и дрогераш:(
    По извесно време дознавме дека, многу луѓе се преварени и дека животот му завршил трагично:(
    Моја грешка:(
     
  6. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Да...иако покрај ланчиња менѓуши што се имав оставено на маса,тој/таа кој и да бил земал само 18.000 што ми беа оставени на маса за рата на факултет.Од полиција сметаа дека било женско нашле некое плаво влакно ама ништо..
     
  7. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.621
    Да, од дома комшивка/другарка ми украде мобилен
     
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Да, и тоа на спиење, како студент. Влегол некој преку тераса, најдолу живеевме, под кирија. Ми украде пари, iPod (тогаш беа хит), лаптоп итн. Картички за на банкомат не беа уште толку популарни, па ми зеде ја трансакциската картичка :D, хаха. Инаку поштен арамија, новчаникот го оставил, за да не морам да вадам други документи, како пр. лична карта. Среќа не влегол во спалната, сама бев... и чудно што сум спиела цврсто, оти обично и на најмал звук се будам.
    Добра работа беше што беше познат арамија, кој ограбил неколку стана во маалото, па го фатија. Од се, назад си го добив само лап топот (и тоа е среќа).
     
  9. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Да бевме ограбени со дечкоми на плажа во Црна гора.
    Ни беше претпоследен ден 10 ти ден
    И парите и пасошите ми беа во паричникот а паричникот во колата ми беше оставен исто и лап топ нов тогаш купен 400 евра.
    Ни ја отвориле вратата од колата и ни го зедоја лаптопот и парите од ќесето,
    Во сета таа несреќа-среќа беше што ни ги оставиле пасошите.
    Пријавивме во полиција ни рекоа не можеме да дојдеме на лице место дојдете вие.
    Појдовме ние во полицијата во Будва и да ви кажам дека никогаш во животот не сме биле така исмејувани како тогаш од полицијата. Многу не зафркаваа не маткаја и ништо не направија.
    Дури ни рекоја дека 200 евра не се пари, кај сме оделе со толку малку пари на одмор...
    Бензин ни беше при крај, беше попладне сабота.
    Во Македонија беше затворен вестер унион и нашите неможеа да ни пратат. Исто барав роднини од Бугарија и грција и таму беше затворено. Па среќа тетка ми од Германија ми прати 100 евра па си дојдовме.
    Од нерви плачев тогаш.
     
  10. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Цели две години ме крадеше цимерката.
    Најжално од се е што ниту во еден момент не се посомневав во неа. Таа ми позајмуваше пари, па да моите пари ми ги давала на заем. Си се прекорував себе си колку сум не внимателна и постојано си губам пари. Се додека не почна да ми однемува и други работи и на крај ја фатив. И изнакажав се и сешто. Не се каам за ниту еден збор што и го кажав, а и зошто би ми било жал, дали нејзе и било жал кога ми ги крадела последните пари и ме гледала како си ја трескам главата од грижи.
    Никогаш никому му немам ниту сторено, ниту пак посакано нешто лошо, но нејзе не и посакувам ништо добро. Да ја стигне секоја моја солза.
     
    На cresa-jagoda, Rama и Vik'Toriah им се допаѓа ова.
  11. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Да многу пати последно беше во неделата ми го украдоа точакот од двор:( срце ме боли најмногу за татко ми како нозете му беше
     
  12. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Да сум била ограбена од прва братучетка на сопругот.Ни го "собра" цело злато и 6000 денари.Нормално ја пријавивме во полиција,но залудно.Откако не ограби јас кажував по сите роднини и пријатели дека дотичната не ограби па испаднаа уште 2 фамилии исто така ограбени од нејзина страна.
    За жал таа не изгуби нас затоа што секогаш и помагавме и неа и на нејзиното семејство, но сега немаме никакви контакти.
     
  13. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.842
    Пол:
    Женски
    Да. Новчаникот од чанта во автобус на ЈСП. Цела среќа беше што имав само 200 денари, а по два три дена ми се јавија од полициска станица дека некој дедо ја пронашол фрлена во паркче и ја оставил во полициска станица. Инаку крадецот го видов кој беше ама залудно.
     
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ме ограби наставничката по Македонски од петто одделение. Ми зеде 200 покемон сликички заради други деца кои играа мотање. Кога мајка ми отиде да ги побара назад, не ги врати, тоа требало да ми биде лекција мене (facepalm) Сигурно му ги дала на син и.
     
    На Ketchup, Red&Black, anonymous16 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Да, сум била ограбена. Пред неколку години преку играорната група дојдоа гости од Босна, јас зедов една девојка и спиеше во мојата соба, ми украде златна нараквица. Паричник на излегување ми имаат украдено. Цимерката бивша подолго време ја приметував дека ми чепка по работите. Абе аир да не видат тие луѓе во животот !!! :)
     
  16. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Не, многу пазам.:lol:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  17. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Да ме имат не парично али некои работи што сум ги сакала.
    Уште пред многууу години најдобрата другарка ми го украде новчаничето подарок од бабами немаше пари али зашто ???По неколку дена го наоѓам кај нејзе па уште и мајкаи ја брани дека нивно било она и го купила а јас така како тогаш не сум била дрска и реков тоа е мое мене бабами ми го подари ич не ми е галје си го земав и си отидов дома.
    Пред некоја година славев матура и од тетками добив многу убаво летно палто го носев на матура не помина година од матура една идиотка,лажга и крадачка комшика јас бев на работа и ми се јавува абе палтото да ми го позејмиш и викам неможам да ти го дадам на работа сум кога ќе се вратам океј,а она глупачката отишла кај мене дома братми се бањал и му рекла сестрати ми рече да го земам:@и го земала по некое време и викам ај што си го земала али да го вратиш па уште ми вика го вратив ти го оставив таму и таму цела куќа ја свртив на опаку го немаше.По неколку дена слики на фејс од нејзе со палтото аууу збеснав:@
    И реков нека си го носи не ми е до едно палто али да не крадеше барем и да не лажеше последно да и е никад да не види аир!
    Ја колнам до ден денес
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Во школо од девојката во клупа заедно што седевме. Знам дека е она бидејќи само она знаеше кај носам пари и слушалки, и после кога се жалев ми вика па не ставај таму. Два пара слушалки ми има украдено и нешто ситни пари.
     
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.207
    Допаѓања:
    30.903
    Пол:
    Женски
    Неодамна шетавме со мајка ми низ еден бутик и ги разгледувавме алиштата по што јас пробував нешто а мајка ми ѕирна во гардеробата да види како ми стои. Кога отидовме на каса таа забележа дека патентот од чантата е отворен и го нема новчаникот во кој имаше лична карта, возачка, банкарски картички и околу 5000 ден. Ни кажаа другите муштерии дека се моткале две ромки и сигурна сум дека се тие. Пријавивме во полиција ама бадијала, ретко знам да помогнале на некого. Картиците ги стопиравме веднаш а документите мораше да ги вади повторно
    Втора ситуација е кога го најдовме подрумот отворен, некој го обил но имаше земено само некои ситници, ништо посебно.
    Третата ситуација е многу одамна, уште бев помала. Од дома ни исчезна златно ланче и обетки. Се сомневаат во една тетка која често доаѓаше во тој период.
     
  20. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.023
    Допаѓања:
    37.312
    Пол:
    Женски
    Да, златни обетки од дома ми ги снема. Кој и зошто ги зел не знам.