1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте биле ли ограбени?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од maja8, 2 ноември 2010.

  1. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Ме имаат и тоа повеќе пати, а и јас самата многу сум невнимателна и многу работи имам загинато.

    Летово излезени на кафе и јас новчаникот го носев само ташна не. И и го дадов на другарка ми да стои кај неа в ташна во него имав една иљадарка и 400 денари. Кога ми го врати да го платам кафето не забележав дека ми ја нема илјадарката. Си одам дома леле ко видов притисоците ми се изедначија. И другиот ден нормално. Не бев јас ти цело време седеше тука на маса. А таа 5 пати до тоалет беше и ташната си ја носеше.Ама прости луѓе бе ц.ц.ц.

    Исто така ми имаат украдено патики од дома. Летно време отворена вратата. 3 пара оргинал патики зедоа.

    На одмор купачите ми ги украдоа од жица за сушење.

    И во средно ми го украдоа учебникот по англиски од клупа.
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Да!
    Другарка од маало ми ја украде цуцлата кога бевме малечки. :(
    Од толку што ја сакав, дури и кутивчето го памтам што беше спакувана.
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Многу често од блиска личност... козметики накит итн...пари...ужаси. Само ќе речам ЗАСРАМОТА!
    А онака поголема кражба ми се случи во Романија, Мамаја на море. Онака влегувам во водата да се капам, сатот 5 сабајле као демек ке сме гледале изгрејсонце со двајца другари , и се чудам со кој памет али ете онака автоматски, си ја зедов ташната со мене. Ја "скрив" под лежалка, и влеговме во водата.
    Смејсе, ауау кога излегувам гледам ја НЕМА ташната!! Сум фрлила таа лежалката и да пиштам на цел глас. Во ташната имаше нов дигитален апарат 2 месеци стар, и 70 евра. Убаво си се почастиле.
    Премногу жал ми беше за сликите во апаратот, таков доживљај како тогаш сум немала, штета.
    Апарат ќе купиш, пари ќе добиеш али тие слики тој успомен - нигде! Рацете да им се исушат на таквите што крадат!! Најтрагично е што личноста ( во мојов случај) што краде уште ми се прави некој си верник. Али тоа ти е, клептоман, болест.
     
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ехееее, ме оперирале доста често.
    Во бифе во школо, јас давам пари, чекам кусур таа дава нешто ситно, а треба да ми врати повеќе. Па јас ќе идам отпосле да се бунам, таа ќе ми рече што не ми кажа тогаш, од кај да знам јас дали ме лажеш итн. Не ми се верува како можеа во средно да ми украдар приврзок срце од ташната ?!? :?:
    Значи ташната си ја оставам во училна, имам доверба, седат бубалици, не се симнуваат на одмор, доаѓам и гледам на патентот го немам приврзокот. Не ми е за кражбата, ама приврзок народе ??

    Како помала почесто ме оперираа, ма да и јас бев заборавена. Имам изгубено 28973 чадори, ракавици и сл. На екскурзија ми имаат украдено тренерка шушкава Адидас, море што пари дадов за неа, а и што убаа ми беше, не ја прежалив, маица од 70 ден., да знаела таа рошлата колку е, подобро ќе и беше да ме праша, ќе и кажев од кај ја купив. А каква иронија, живееше во стан на 2 спрата, татко и возеше џип.
    Алал нека и е ако ми ги изнаносела стварите! ;)
     
  5. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Нешто поголемо не..
    Во шесто одделение си ги заборавив тренерките во соблекувална на физичко и потоа кога се вратив само горниот дел го најдов. Нај криво ми е што имавме посебна закачалка за изгубени алишта..
    И претходната недела си го заборавив блокот под клупа, се враќам за 5 минути, на малиот одмор нели, и го нема. Ги прашав тие што имаа таму час, ама се направија на Тошо.

    Ај, им се нашле на некои.
     
  6. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    не се сеќавам на таква ситуација ама не не непамтам таква ситуација лично некој да ме ограби а инаку ми исчезна мн работи без јас д азабележам значи ограбени т.е земени во мое отсуство
     
  7. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Ограбена во буквална смисла не и се надевам нема, но сум имала ситуации кога некој пробал да земе нешто што е мое. Прво што ми паѓа на памет е како дете имав една другарка која ми ги украде Касандра ливчињата што ги собирав :D И тоа не неколку, туку сите :D Откако и кажав дека ми ги нема и мислам дека она ги земала (не мислев, туку знаев) ми ги врати.
    Ете користам прилика сега да ја поздравам ако ме чита и ако се препознае во постов :D

    Инаку како и другите, и мене пробале да ме скратат при враќање кусур, но не ми текнува на некој случај конкретно. Дома еднаш ни имаат влезено (а ние во дневна туто комплето и никој ништо нит видел нит чул) и од ходник ја дигнаа на мајка ми ташната. Среќа немаше многу пари, а друго не ги интересирало локалните наркоманчиња, па ја фрлиле во школскиот двор и по личната карта тие што ја најдоа и ја вратија.
     
  8. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    До сега, фала богу, само за мали нешта: моливчиња, пенкалца и гумички во школо до четврто оделение. :D
     
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    ДА! Последен пат пред 2 недели во пошта. Отидов со 3 уплатници од која една беше рата за факултет и кога дојде ред за наплакање, ми фати се на се 6300 денари и јас и дадов 6500. Ми врати една стотка книжна, една 50 железна и едно денарче ( вкупно 151 денар ). Ме украде 50 денари службеничката во поштата. Е сега ке речете дека не видела дека железното денарче не е 50-денарка ама не е така бидејки истата жена пак кога отидов да платам радиодифузна такса пак ми наплати 20 денари поскапо одколку што обично плакам. Не ми е мене до тие 20 или 50 денари дојдено но од секој по 10 да краде ке вади уште една плата плус. А мене пари не ми течат. |(
     
  10. samomarija

    samomarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    45
    да ми ја ограбија куќата лани.:/
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено, 2 пати мобилен телефон.
    Едниот го фатија после 2 месеца, другиот папала маца
     
  12. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Да. Ми го украдоа новиот телефон додека бев на тренинг.
    А не ми беше стар ни 1 месец + испратен од Холандија. ;(
     
  13. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Мобилниот во автобус ми го украдоа. Уште не можам да го преболам ..
     
  14. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Па незнам колку вечери без палто сум си одела па како да ме чекаат да го соблечам :@ и тоа сите квалитетни оригинали ама тоа е проблемот тоа е некој што ме познава не е некоја случајност
     
  15. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    За среќа досега чувал Господ не сме имале таков проблем и недај Боже да имаме.Толку за денар два не сум да чекам често пати и ги оставам по продавница.Ми се има случено и по 5 ден да заборават да ми вратат па не сум се враќала.Така да не сум некоја личност да чекам да ми враќаат до денар.
     
  16. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Јас не сум била и се молам да не бидам. Ама тетка ми е навистина баксуз, и украа 5 точаци до сега. А на друкарка и, она си идела дома, и си се качувала поскалите дека лифтот не работел. Она наидува на двајца кои носат еден убав плазма телевизор, еден ист како и нејзиниот. И таа доага дома и вратата била отворена и гледа дека телевизорот не е дома..... :lol:
     
  17. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Средно, прва или втора година ме поткрадуваа едни две школски.. Околку 200 ден ми се фати да ми имаа земено.. Трагично беше што во цел клас крадеа..

    Дома ми имаат влезено преку балкон и од мојата соба ми дрпнаа 20 евра и некој денар.. :( А таман си ги имав планирано сабајлето да си ги трошам :|

    На сестра ми и имаат украдено паричник со се документи и 50 евричи.. :( Ја виделе како ги разменила во менувачница и баш кај тоа место кај што се знае дека оперираат и го земале паричникот.. Пријавивме во полиција,чисто ради документите ама не се најдоа.. :(

    А тоа, ситнурии по продавнички, таму ваму е секојдневие кај мене.. Таков е продавачот и само покраднува кога му излага прилика..
     
  18. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    аууу кога ке ми текне, лелеееееее, во исто време бев изнервирана, изненадена, и исплашена, леле што понатаму? јас студент, во скопје си спијам мирно, ми звони телефон мајка ми, и ми вика ти пуштив 5000 денари 3000 да уплатиш на факс за испити и 2000 за тебе(а јас сркшено денарче во џеб немав). и така пресреќна си подрипнувам одам до банкомат да си извадам пари, стигнав куцам таму пинови кодови и извадив пари, и значи секунда беше во прашање, како банкоматот ги дава јас ги земам во рацете уште не осетени парите и ми ги чапнаја од раката и избегаа додека се свестам што се случи замина возот, лелее колку ми падна фацата, да и се јавам на мајка ми пак нема да ми верува се може да си помисли жената, сепак 5000 денари не се малку пари.плачев цела ден и цела ноќ утрето ми беше последен ден за уплата за испити ц ц ц се пренервирав ;(
     
  19. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Да, еднаш, но среќа ништо големо.

    Ми имаат украдено паричник од ранец, каде ако не на Бит Пазар :)
    Не ми беше до парите, 100 денари, ама имав една слика од мене, како малечка со многу виткана коса и многу ми е криво заради неа, не правеле тогаш дупликати, една ми беше :( :(
     
  20. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Мене досега ништо ми немаат укадено фала Богу али затоа никогаш не вели никогаш бидејќи никогаш не се знае...