1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте биле ли ограбени?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од maja8, 2 ноември 2010.

  1. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Не ми се случило.. :D
     
  2. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Да. И не можам да опишам колку тешко ми падна. Цела недела неможев да се мирам од плачење. ;(
    Сега очекувате да ви кажам дека цела куќа ми ја ограбиле, ама не. Јас за еден пуст телефон плачев. Ама не беше обичен. Samsung F480 со тач скрин. Да! Го чекав цел месец од Холандија да ми пристигне. И толку ми беше убав, толку го сакав... По неполни 2 месеци ми го украдоа. И тоа додека имав тренинг. :doh: Во грабежот украдоа уште 5 телефони. Аууф колку плачки имаше! Ама ете, тоа е. Дури и сега, по година и пол кога ќе се сетам ми доаѓаат солзи на очите. Неможев ни асално да се пофалам со него, да го искористам малце.
     
  3. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Не голема кражба.На одмор ова лето,во Шпанија,во Барселона,седам на плажа со другарка ми и се сончам.Седејки така доаѓа едно дете и ми го зема еврото што седеше до мене,на таа малата масичка шо е покрај лежалката.Ја ваква :o останав,ама си ги прибрав после сите ствари за памет.Незнаеш каков народ се има,ама не ми се трчаше по детето за едно евро.Го оставив да се почасти. ;) :D
     
  4. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    Да ми имаат украдено злато.
    Цело кутивче со златни работи кој ги бев ставила пред да одам на одмор на едно место сите работи, ми ги украдоа.. :(
     
  5. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Во Швајцарија кога бев на базен, ми ги снема цигарите :rofl:
     
  6. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Во 69 ми го украдоа капутот :@ , внатре во капутот ми беше и шалот и едно тенко џемперче.
    Ѕмиздрев како мало дете низ дискотеката.
     
  7. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    И мене исто ми украдоа кожна јакна во кафич :(
     
  8. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030

    Ужас!
    Мојот беше ептенн специфичен капут! Да видиш каква сум кога ќе излезам во град- како сокол гледам наоколу да не го препознаам :lol:
    И кога сум сама дома си глумам пред огледало како ќе изреагирам ако го видам на некоја :rofl: :rofl: фрик.
     
    На Chivas му/ѝ се допаѓа ова.
  9. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Мене ме немаат ограбено АМА...
    Моите роднини... :o Отидоа на одмор зошто секоја година одат по 2-3 пати. Влегле во куќата пари,парфеми скапи,документи, лаптопот на братучед ми... :( И се врати тетин ми од одморот зошто комшивката им јавила дека вратата им е отворена .А врати имаат со се. Преку прозорот... Потоа ставија аларми во сите соби и обезбедување Никоб.
    Мислам јас дека и тие од обезбедувањето не се баш сигурни. Иди укради им се што имаат и после нормално кај тебе ќе се осигураат.
     
  10. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Не беше голема кражба де.
    Од фолкорот ни дојдоа гости од Република Српска и тоа девојчето што беше кај мене беше една досадна мртла и немтур.Со мене не зборуваше освен кога беше гладна,а со другите можеше по цел ден да се чачка.И накрај она ми даде еден црвен,грозен и вампирски лак,демек ко за подарок.(Јас и подарив колекција) И ми рече да и ги покажам лаковите оти она ми ги покажала а јас нејзе не.И ај ги носам,оти многу лакови имам де (8 лакови).И после ги оставив во собата и не ги тргнав.И по некој ден си отидоа.И еден ден решив да се налакирам и отидов во собата да си ги барам лаковите.Сите ги најдов освен синиот.Ја прашав мајка ми дали таа ми го ставила некаде ама мајка ми рече дека не ги допрела лаковите.И после ми стана јасно дека од таа саканата гостинка е украден.Епа ако она ми дадела лак незначи дека може да се почести со моите.Мамкати ти крадамијска.
     
  11. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Не аха нека проба :fubar: ;)
     
  12. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Да ми се има десено..и тоа летоска на плажа во Грција ги оставив апостолките и наочарите за сонце и тоа нови од таму си ги купив.. Влегов да се бањам и кога излегов ги немаше ;( ..Тоа е тоа ..Памет за друг пат ;)
     
  13. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Сега за сега не :) се надевам така и ќе остане
     
  14. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Мене ми се нема десено (НЕ ДАЈ БОЖЕ ДА МИ СЕ ДЕСЕ), ни се има случено два пати :@.
    1.Сите спиевме само мајка ми така дремела. И крадците ја раскршиле вратата од колата и сакале да крадат нешто, но крадецот го стиснал дугмето за уклучување на радиото. И се пуштила песната од Лепа Брена "Уџи слободно" :rofl: , и тоа на цел глас, ечела колата. И такот ми станал и кога испаднал изблегле крадците и за среќа ништо не земале.
    2. Сите спиевме и крадците сакале да ни влезат вп подрумот. И ја скршиле вратата но неможеле да ја докршат и прво шо зеламе биле новите патики на мајка ми , а кутрата жена си ги купи пред два дена :D .
     
  15. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Сакав да пишам дека мене не, но на друг од фамилијата да |(.
    П.С. сум ја пропуштила таа реченица :wasntme:
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мхм, едни наркоманчиња од маало ни ја обија гаражата и украдоа некои вентили чуда, материјали на татко ми во вредност од околу 1000 евра :worried: Полицијата не направи ништо и си останавме така.
    Сега има дупла брава која што многу тропа додека се отвара, нема шанси да не чуеме ако нешто сакаат да прават :)
     
  17. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    за среќа не..не дај боже
    а оние ситници од автобус 2 денари од такси од продавници и слично баш и ги сметам иако и тоа е еден вид грабеж
     
  18. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Да и тоа некој од мој клас :@ . Имав во новчаник 500 денари и ташната ја оставив сама само кога отидов до тоалет. Кога дојдов дома што да видам. Ете доказ дека не треба да се верува во никој.
     
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    За жал да ама не беше нкоја голема сума во новчаникот некои си 100 ден џабе се мачеле
     
  20. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Да некој ми го укреде новчаникот но за среќа имаше само 500 денари и ништо повеќе :)