1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте размислувале ли некогаш да правите видеа на YouTube?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од CrazyCrazy09, 1 јуни 2014.

  1. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Да, повеќе пати имам размислувано за тоа.
    Но, не е лесно. Може да ми се случи да немам идеи за нови видеа, па гласот не ми е убав, па треба убава камера, едитирање на видеата (или како и да се вика на македонски), а тоа е тешко.
    Да сум некаде во странство, би се обидела, зошто да не. Но, овде тешко дека ќе успееш. Луѓето земаат пари правејќи видеа, а кај нас тоа сеуште го нема.
    + Колку многу луѓе денес прават видеа на јутуб, тешко дека ќе успее некој да се пробие и да стане успешен youtuber.
     
  2. BBelieber

    BBelieber Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Јас сум повеке со Makeupbymandy24,StilaBabe09(Meredith Foster),BeautyLiciousInsider(Chelsea Crokett),Superwoman.Конор Франта,Матт Еспионсаа ауу заљубена сум во овој!Јас правам видеа на Јутуб и е прекрасно ау ! *_* имам Канон апарат и си едитирам со ИМовие најјако едитира и има супер ефекти ‘_‘ Прво немој да се плашиш да започнеш да правиш видеа,немора да се снимаш со Канон или обичен апарат од 2-3 илјади.
    Второ немој да се плашиш да започнеш работава со ЈуТуб мислиш јас дека се мислев што да правам? САМО ЗАПОЧНИ! И доколку имаш фанови немој да ги разочараш како сега нас Бетани Мота што не разочара без видеа е цел месец,мислам знам дека е на танц со ѕвездите ама има сигурно време да едитне видео и да го прикаче! немој да се плашиш и започни! :* :* :* :* со среќа! :inlove:
     
    На LadyLollypop му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Марија ех

    Марија ех Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Може линк од видеото?
     
  4. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Правев до пред извесно време, но само музички. Сеуште ми стојат на каналот и збиркаат по некој subbie плус. Позитивни придобивки: еден куп нови пријатели од секаде низ светот. Негативни придобивки: creep-ови кои се залетуваат по тебе и не разликуваат љубезност и флерт.
     
  5. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Мене тие видеа како PewDiePie и останати јутјубери слични нему ми се тотални идиотски, или типки коишто снимаат видеа на секвенци, т.е. секој разговор и трае не подолго од 5 секунди ми се дискастинг. Јебига, лол!

    Не гледам поента да гледам некој идиот кој ми раскажува глупости, кога уринирал, што јадел, прави некои дебилски изрази на лицето. Која е поентата? YouTube користам исклучиво за музички спотови, кавер верзии на песни, документарци, политички дебати, научни достигнувања и слично.

    Интернетот нуди огромни можности, но како што гледам повеќето го користат за тотално глупи работи.

    Инаку, коментарите што ги оставаат Македонците по YouTube каналите се OMG. Лектор не може да ги дешифрира.
     
    На SV1911, Bajaderka и SwanMay им се допаѓа ова.
  6. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Избришано е
     
  7. 123malecka123

    123malecka123 Активен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    ДАА
    Само некои видеа гледам. Има многу добри од Србија. Од Македонија не познавам некоја јутуберка.
    Многу сакам да снимам но уште повекје се плашам. Што ке речат ке ми се смеат во класот пошто има мн самобендисани и кренати што учат со мене а две деца снимаат додека играат но се мали јутубери,машки се и ништо не им велат. Што ако не успеам? Ова е Македонија а не Србија,Америка...
    Се случи пред една година снимив видео, го едитирав и не го објавив од страв,срам..

    Таа желба се уште ми е голема а и стравот. Има многу со 13-14-15 години што снимаат нема да сум ни прва ни последна но ете страв ми е..:(
    Тоа ми е неостварена огромна желба која да бев од Србија или живеев Србија или некоја друга држава до сега ке бев почната или пак можеби во некој друг поголем град во мк но ете..
     
  8. Loli4ka444

    Loli4ka444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2017
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, снимив 4 видеа но уште не се објавени, имам детално разработен план за you tube канал, кој ќе биде едукатививен. Би сакала да привлечам и заинтересирам деца и тинејџери. Но проблем е што не можам да изберам соодветно име, сите деца имаат одбивност кон едукација, надвор од образовниот систем. Видеата се едукативни и истовремено интересни и забавни. Не знам какво име да ставам за каналот? Поздрав
     
  9. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Има еден дечко, Blippi (американец е) прави едукативни видеа за деца.
    А ти може да бидеш Лоличка :)
     
    На Loli4ka444 и tinka-mace им се допаѓа ова.
  10. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    41.821
    Пол:
    Женски
    @Loli4ka444 ќе ти кажам на кој начин бирам име јас.
    Зајаците ми се именувани според жанрот на музика кој го слушам.
    Имам кактуси, дури и тие си имаат хипстерски имиња, затоа што го сакам таквиот стил на живеење.
    Никнејмот тука ми е затоа што цел живот си се чувствувам како грдо пајче.

    Поентата ми е, да го поврзиш името со нешто што навистина го сакаш.
    Пример, кога велиш едукација мене ми текнува на едукација од областа на медицината, кај медицината сакам анатомија, омилена коска ми е клавикула, името на каналот би ми било Клавикула!
    Сфаќаш шо сакам да кажам. :D

    Втор начин: побарај некој мотивирачки, инспиративен цитат и пробај да го преточиш во еден/два збора.
     
    На Loli4ka444 и LadyLollypop им се допаѓа ова.