1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте се разочарале?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од EnaPerfectGIRL, 5 мај 2010.

 1. EnaPerfectGIRL

  EnaPerfectGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  ....od mojot glupav zivot :( od toa sto veke 4god sum single ke si umram taka SAMO UCAM I NISTO DRUGO veke mi zdosadi od izleguvanja se mi e za zabe :( :( :( :(
   
 2. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Сум се разочарала најмногу од блиски луѓе, кои сум ги сметала за BEST FRIENDS,сакала и почитувала а ме изневериле на некој начин. Тоа страшно многу ме повредило и разочарало. А за други работи... па и не ме разочарале многу, одсекогаш сум била некако спремна на се :worried:
   
  На Alesii и LoveYoreSelf им се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Охооооо Ена не еднаш сум се разочарала ама немам избор , ќе си се изнаплачам , ќе ја исфрлам негативната енергија, па ќе пуштам музика, некоја безвезе, ќе се изнарипам по дома и ми поминува....барем до следниот пат.
  Нема човек што не се разочарал, што не посакал промена, ама баш кога ќе помислиш дека си изгубил надеж, тогаш ќе се случи нешто интересно.
  Млада си , допрва ќе ти се случуваат промени а депресивни моменти секогаш ќе има само мора да најдеш начин полесно да ги поднесеш и побргу да поминат. :*
   
  На afroditaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Се разочарувам од лицемерни луѓе,нешто што стварно и страшно ме иртира,ме вади од кожа,ама тоа е,што да правам,такви се,какви што се,па ми преостанува да ги прифатам или не,можеби и воопшто да не контактирам со нив,да исчезнам од нивните животи,па ке си бидам на раат.Само што таквите мислат дека не ги знам какви се,оф,а јас само како го чуствувам и гледам нивното однесување,се знам,само едноставно не се замарам со нив,а од животот сум задоволна.
   
 5. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  нема кој не се разочарал во животот од нешто дали од други луѓе од љубов од семејството од пријателите...бе од лицемери ми е преку глава така да нема причина зошто да се разочарувам...секогаш треба да гледаме на посветлата страна од животот!
   
 6. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Па најмногу ме разочаруваат родителите кои не ми ја даваат соодветната подршка која најмногу ми треба али јбг научив и без тоа да живеам. Понекогаш и другарка ми која и не ми е веќе толку блиска како порано знае да ме разочара со нејзиниот егоцентризам. :(
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  како што кажаа др форумџики..разочарувања имало, има и ќе има..се имам разочарувано што од пријатели, што во љубовта ехеее..што од непознати, познати и ред други егоистични и лицемерни луѓе..ама ете ме сеуште жива и здрава и права..едноставно таков е животот, а ние сме тие кои треба да се соочуваме со секоја препрека и разочарување што ни го донесува истиот..и нормално секој пат да излеземе посилни :muscle: :)
   
 8. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Ех колку пати сум се разочарала ама изгледа навистина она ВРЕМЕТО ЛЕЧИ СЕ е точно. Станав посилна од сите тие разочарувања, па и се навикнав и да не го очекувам она што мислам дека нема да го добијам.
  :*
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
  Да... и не верувам дека има човек на овој свет кој никогаш не се разочарал
   
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  I toa mnogu. Od najbliskite luge. Zatoa sega ne veruvam vo nikogo ;(
   
  На LittlePinky, Dulce и anab им се допаѓа ова.
 11. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Разочарување? Дааааа и тоа премногу пати како и денеска :( ;( ;(
  некогаш сакам само да испарам да ме снема ;( ;(
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Се разочарав од мојата најдобра другарка која ми беше како сестра. Повеќе не комуницираме, а кога ќе се сретнеме - не се познаваме. Има многу работи од кои сум се разочарала, но животот продолжува, се е само едно ново искуство кое не наведува на поголема претпазливост следниот пат ;)
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Порано постојано се сретнував со разочарувања затоа што многу верував во луѓето и верував дека тие можат да се променат. Но повеќе не верувам, во никого скоро не верувам. Си се штедам себеси од разочарувања. По секако се проследени со нервози, главоболки, можеби и солзи, а сето тоа е штетно.
   
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  8.048
  Пол:
  Женски
  Нема ништо необично и ненормално во тоа да си се разочарал и тоа повеќекратно.Ако не е така или имаш проблем со начинот на кој размислуваш или живееш под стаклено ѕвоно,во сите други случаеви разочарувањата се сосема нормален и составен дел на животот.

  Дали сум се разочарала?Неограничен број пати.Што може да разочара човек?Апсолутно се` и во секој момент, па вклучувајќи се тука и самите себеси.Како да се заштитиш од разочарување?Да прифатиш дека понекогаш се` и секој може да потфрли и да не ги исполни нашите очекувања и да не дозволиш таквото сознание да ти ја скрши волјата,ентузијазмот и духот туку да те поттикне повеќе да се бориш и да успееш без оглед на се`.
   
 15. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Ехеее колку пати.. ама тоа е дел од животот. И во љубовта и во учењето и од другарки некогаш, ама ако ни е се убаво и средено, тогаш ќе ни стане досаден животот. Затоа мора да има и победи и разочарувања, само што поентата е во тоа да не дозволиш да бидеш згазена туку од секое разочарување да извлечеш нешто поучно. А лугето околу нас постојано не разочаруваат, ама треба да се навикнеме да не обраќаме внимание на работи кои не влијаат директно на нас.
   
 16. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  сите сме се разочарале од нешто во животот еве јас на пр од другарки веќе ми е стварно дошло преку глава :?:
   
 17. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  70
  razocarana sum od sve,pa do koga vaka..???
   
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  jas porano mnogu se razocaruvav od drugarki,bidejki da ne si se falam ama stvarno znam da bidam mnogu lojalna i vo vistinska smisla drugarka.niedna ne se pozalila od mene niti pak ima zasto.
  ama bas zasto sum takva mnogu pati tie mene me razocarale,ne samo drugarki tuku opsto lugje,ama kako pominuva vreme si nauciv deka e toa taka,ne sme site isti i ne moze da se smeni.i imav izbor-ke se nerviram za sekoe ili kje go sfakjam kako nest normalno i ke odam ponatamu.go odbrav vtoroto i mi e mnogu poubavo ;)
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.223
  Се додека не сум се разочарала од себе е ок...се друго е минливо.
   
  На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Да и тоа многу пати. Пред се` од самата себе, затоа што имам направено многу грешки во животот, сум била разочарана од моите дома, од другарки од све :) :) ама ќе помине, а и иако сум била разочарувана, сепак неможам без другарките и без семејството :) :)