1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте се разочарале?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од EnaPerfectGIRL, 5 мај 2010.

  1. Suhan

    Suhan Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
    Tocno taka ne gi smeniv niv no jas se smeniv i odnosot e distanciran...sega si kuliram i ne se zamaram pa neka ja mislat tie sto mi e.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  2. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Разочарена сум од народот без осет, без чувства и емоции исто така и од статусот.. сите квалитети да ги имаш а да си сам, да неможеш да си најдеш човек да се потпреш до него, што ја знаа вистинската вредност на љубовта.. се се сведува само на секс и толку... на никој не му се битни моралните вредности.. жално
     
    На melissa, eliesaab, hermosa и 5 други им се допаѓа ова.
  3. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Порано премногу бев разочарана поради "другарки". Моментално ништо не ме чуди и разочарува, напротив се чувствувам одлично во мал круг на луѓе, и среќна што навреме елиминирав некои личности или се дистанцирав.
     
    На melissa, hermosa, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.842
    Пол:
    Женски
    Разочарана од моето верување кон личност која секогаш ми даваше лажна надеж и сеуште до ден денес излегувам со надеж дека ќе имаме подобра врска а не тајна како што никогаш не требаше да е. Немам повеќе надежи треба да ставам крај на оваа моја врска со некој таков себичен и без чувства.
    Разочарана од мојата неуспешност во љубовта. Во случаи кога сум имала шанса да бидам со некого ама сум ги испуштила. Разочарана сум од самата себе што сум давала дозволи да ме изиграат и да си играат мајтап со мене личности кои не требале да бидат тука во мојата близина и околина.
    Разочарана сум од моите безпотребни нервози што сум ги имала понекогаш за глупости кои биле едноставни подоцна. Разочарана сум од другарки кои што сум ги сметала за блиски другарки но не вределе ниту за една минутка што сум ја поминала дружејќи се со нив. Разочарана од моите брзоплети одлуки.
    Вака ако продолжам со набројување сигурно ќе е напишан скоро цел реферат, па да не продолжувам и да кажам кратко и јасно.
    Јас сум личност разочарана од себе и научена да сум силна на свој начин со поддршка од мојата мајка.
    И голема среќа имам што се зачленив на форумов и што ги примав вашите совети секогаш кога ми беше потребно.
    Решение за сите овие разочарувања си наоѓам во изолирањето од луѓето, тивки места, комуникација со барем една добра личност, дружење со кучињата и мачињата и општо со животните, радосна што сум жива и што го имам секој ден мојот мотив, а тој е : Живеј го секој ден како да ти е последен.
     
    На melissa, eliesaab, hope12 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Demiii

    Demiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Машки
    Не биди рaзoчaрaнa туку среќнa oд искуствaтa, не им дaвaј вaжнoст гoлемa нa луѓетo кoи не се искрени ни oни не се винoвни, винoвни сме ние штo секoгaш се рaзoчaрувaме, пoчни oд нoвo нo oвoјпaт сo стекнaтo искуствo и сo плaн.
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    12.842
    Пол:
    Женски
    Проблемот е во големите депресии што ми доаѓаат од тие разочарувања,но не треба некој да чекам да ми ги реши како на пример тие луѓе што ги кажувам дека ќе се сменат и ќе се подруги со мене. Такви изгледаат моите очекувања но се навикнав на фактот дека неможеш да смениш некого во разумот. Се што треба е да си ги гледам јас моите грешки. Полека сфаќам и дека разочарувањата се резултат и од грешките што човек ги прави, а најбитната лекција е дека човекот од грешките се учи.
    Искуствата доаѓаат сами по себе. Се зависи според моите постапки и моите одлуки. Јас сум 18 годишна и скоро ќе имам 19. Во фазата сум на стекнување искуства.
     
    На Demiii му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Demiii

    Demiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Машки
    Немoј дa си стaвaш нa душa и дa пaѓaш вo депресијa, пиши ми вo лп aкo сaкaш ќе рaзмениме мислењa.
     
    На Sweetlove_0312 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.386
    Пол:
    Женски
    Од најблиски личности.
    Ќе те учат да сакаш некој цел живот а тој не заслужува да го погледнеш, а не респект...
    И колку и да се трудиш кроз годините таа личност ќе те користи и ќе те користи, цица и цица се додека не те исцеди.
    На крај сам ќе се откажеш и повлечеш , зашто чим еднаш кажеш не, одма не им одговараш...
    Епа фак ју бич!
    Од завидливост цел живот ни факс заврши, ни другарка асална имаш, ни се омажи, ни деца имаш, се и се само зашто си многу лоша особа! Господ среќа не дава кај злоботии...
     
    На eliesaab и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  9. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.466
    Пол:
    Женски
    Од себе си сум разочарна кога не си ја слушам интуицијата и идам со разум(читај:со глава у ѕид) :headbang:
     
  10. Sweery1298

    Sweery1298 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Podolgo vreme veke sum so luge so ne me ispolnuvaat. Sedam na kafe so drugarka so nemame zaednicki temi, nikogas ne sme imale. Izleguvanjata nasi se od nekoja megjusebna korist. I pocnav da sfakam deka toa samo me koci. Vo gradot kaj sto studiram si stvoriv nov zivot, imam kolegi, prijateli, cimeri I se e okej. No koga si doagam vo mojot grad poluduvam. Site so koi se druzev otuka se omazija mnogu rano ili se so deckovci so dolgi vrski. Edinstveno so se druzam e bratucetka mi koja ima I taa deca no odcojuva vreme za mene. A sega naskori ke se seli. I edna drugarka koja e domasarka, ne izleguva. I sekogas sum jas inicijatorot. So ova novoto drustvo izleguvam no ne se luge za mene. Nema nikakvi temi, glupi muabeti, sebicnost I negativnosti, close minded. Ako gi otkacam I niv ke ostanam skros sama, I nz dali da go napravam toa.
    Ke kazete bidi vo gradot kaj so si, no nz dali ke ostanam tamu zasto pri kraj sum so faks. A vo sosedniot grad ima mnogu moznosti za mojava struka. Za vrski I deckovci nz so da kazam. Katastrofa. No so decko nikogas ne bi bila samo da ne sum sama.
    Sto bi napravile na moe mesto
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Razocarana sum od mnogu raboti.
    Prvo od lugeto ololu mene, pocnuvajki od drugarki pa do rodnini od site.
    Od fakutet, od potraga za rabota..
    Od zivotot so eden zbor
    Da mozam da se vratam nazad 5 god misto poveke...
     
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.252
    Пол:
    Машки
    Се имав разочарано од девојка, од мајка ми и татко ми, општо од животов, едно време имав и суцидални мисли, претешко ми беше. Еднаш ми светна, ај да видам колку ќе ме тепа животов и решив да го живеам, сеа засеа ми е океј, колку помалку планови и очекувања, толку помалце разочарувања. :D
     
    На Dashing:) и ninja35 им се допаѓа ова.
  13. Sandzesss

    Sandzesss Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2018
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Сум се разочарала најмногу од семејството од луѓето и воопшто од животот
     
    На ninja35 и hermosa им се допаѓа ова.
  14. снежана тодорова

    снежана тодорова Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Разочарана сум од луѓе што ги сакам и почитувам
     
    На hermosa и ninja35 им се допаѓа ова.
  15. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Разочарана буквално од се во животот.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не бре!
    Какво разочарување, какви црни камења!
    Се' ми е ко 'подмачкано'... цел живот!

    Ако се лажиме, де...

    Не познавам човек кој не бил нeкогаш разочаран.
    Се дрзнувам да тврдам, дека не постои таков... ever!
     
    На Mariposahaha, jarec6, LadyLollypop и 3 други им се допаѓа ова.
  17. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Точно. Не постои.
    Имам една другарка, цело време се залажува дека не била никогаш од ништо и никого разочарана. :^) Невозможна мисија, само самата себе си се залажува.


    Во врака со темава мој одговор - да, сум се разочарала многу пати, како и сите други луѓе околу мене.
     
    Последна измена: 27 декември 2020
    На Mariposahaha му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lale22

    lale22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2021
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.466
    Пол:
    Женски
    Се разочарав од себеси затоа што дозволив на овие години да се разочарам од пријателка. После години заедничко пиење на кафе преќутно почна да речам да ме одбегнува. Причина си најде друга за излегување ама нема проблем се менуваме луѓето.
    Проблемот е во мене, ако јас дозволам и се зближам со некој мислам дека тоа пријателство треба да трае засекогаш затоа што тешко склопувам пријателства.
     
  19. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Не се разочарувај. Секогаш има време за нови пријателства, само треба да го погодиш вистинскиот пријател.
    А таквата пријателка, избриши ја од сеќавање, не ти треба.
     
    На hermosa и lale22 им се допаѓа ова.
  20. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Да и од животот и од луѓето.