1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте се разочарале?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од EnaPerfectGIRL, 5 мај 2010.

  1. MidnightFlower

    MidnightFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    47
    Се разочарав од ново стекната другарка..
    Се разочарав од самата себе си, бидејќи премногу лесно се отварам на луѓето и им верувам на сите, многу.
    Се разочарав од мојата неспособност за некои работи.
    Се разочарав од тоа што не сфатив на време колку значеле некои ствари.
     
    На la-chicka и maa им се допаѓа ова.
  2. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Се разочарав од луѓето што ме опкружуваат, од начинот на кој живеат, од сето нивно искористување на моите чувства..
     
    На anab му/ѝ се допаѓа ова.
  3. KukLicka..A

    KukLicka..A Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Razocarana sum od site pocnuvajki od roditelite , do drugarkite , deckoto i site ostanati.... nikoj ne moze da me rabere ;(
     
    На anab и maa им се допаѓа ова.
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    разочарана сум од најблисите,впрочем само тие можат да ме разочарат бидејќи ми значат :(
     
  5. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Разочарана сум до каде е отиден светов и колку луѓето стануваат се повеќе и повеќе злобни, користољубиви, алчни за пари, како да само парите се битни. Разочарана сум што се помалку се ценат искреноста и емпатијата и што почнаа да се губат вистинските вредности во животот :| (т.е. веќе одамна се изгубени) .
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    да мислев дека ми е другарка а глупавата каде што трубела низ град за мене се јавила и на дечко ми и му изнакажала и што е и што не е,лажела на големо...И јас сега што треба да и направам нејзе...Глупачка ај господ ке ја казни нејзе...
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Од луѓе кои ги сметав за фамилија и на крај ме изиграа како табланет :D сега ми е смешно но многу болеше...ама ум за друг пат ..
     
  8. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Да разочарана сум буквално од се! Али то е то...од толку многу што ми се собра, јас постанав камен, па се лошо што ми се дешава го прифаќам како нормално ( поматен мозок :drunk: )
    Прво, за другарките, за кои сметав дека ми се најдобри, ама не било така! Сега останав сама, и се чудам што понатака! Друго, за светов...до каде ли ќе оди ова! Господе, аман, фрли некоја бомба овде на земјава, има премногу лоши луѓе......
    Трето, ах љубов, и од неа сум разочарана (ама си се тешам, не сум едниствена)......и то......ако има нешто повеќе за разочарување ќе пишам пак! :D
     
  9. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Разочарана од опшеството :@
     
  10. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    momentalno od samata sebe,sto mesto da prezemam nekoi konkretni cekori,cekam rabotite sami po sebe da se resat,a koga cekame taka vremeto si mine,a tapkas vo mesto,nekogas mora da se presece"dza ili bu"sto vikaat.ama eh da se rabotese za nekoja sitnica a ne za zivotni prasanja |(
     
  11. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Од него ,само на него мислам и само ја анализирам мин вечер сите нешта што ми ги кажа.....мн нешта контрадикторни ,ама мн се разочарав и се прашувам дали е сево ова вистина...ме мајселф анд ај.....дисапојнтед ту :(
     
  12. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    да не почна да редам... |( |(
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Разочарана константно,константно...И место да прекрши и почне се да се мести на свое, ништо!? :( А јас само одам надоле губам волја, интерес за се...Ејј каде бев, каде сум сега..не можам да сватам?! :tmi: :x
     
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ако започнам да редам од што секојдневно се разочарувам, списокот нема да има крај! Секојдневно од нешто сум разочарана!
     
    На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. plavusha21

    plavusha21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Разочарана сум од мн нешта...речиси ништо не оди онакак како што сакам...детството е најубаво нешто зошто сонуваш и само сонуваш за мн работи...кога ке пораснеш како ке бидне...но кога ке пораснеш ја сваќаш суровата реалност...за жал ниеден сон досега не ми се исполнил...и мн сум разочарана од тоа... но сепак што е тука е мора напред.... :^)
     
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ех, светов забега, разочарувања колку сакаш. Една особа најмногу ме разочара, ме изненади, ме запрепасти, ме повреди...ај со среќа! Море марш! За среќа е избришана од животот мој засекогаш, а тој горе или кармата или судбината, сами ќе си ја наредат со дотичната особа.
    За среќа сеуште не се разочарав во себе, се трудам барем! Тоа би била последната капка :| И покрај се, сеуште верувам дека кругот е тркалезен и дека она што треба, само ќе си дојде на свое место.
     
    На Blondydevil му/ѝ се допаѓа ова.
  17. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    од мене и од тоа каков малер голем сум.....
     
  18. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Уффф значи ова човек каде и да се сврти насекаде разочарувања. Сум се разочарала, да, и тоа од луѓе кои сум ги сметала за блиски, тоа страшно ме повредува, но како што се вели, надај се но не очекувај за да не бидеш разочаран ... но тешко оди, во ова време просто човек не може сам на себе да си верува а камоли на другите.
     
  19. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Да, многу, од луѓето што најмалку сум очекувала дека ќе ме разочараат. Ги прифатив разочарувањата, но не изгубив надеж.

    Најдобрите достигнувања следат по најголемите разочарувања.
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Можам да кажам од сите освен од родителите...