Стикери за на лаптоп

Дискусија во 'Слободно време' започната од Iguanaboy, 14 јули 2019.

 1. Iguanaboy

  Iguanaboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Здраво, барав ваква тема и неможев да најдам па затоа решив да направам. Ако е дупликат, тогаш корпа. Инаку како и да е, си порачав стикери оние за на лаптоп од алиекспрес и посакав да собирам вакви стикери како хоби. Дали знае некој дали и каде се продават стикери за на лаптоп во Скопје? :D [​IMG]
   
 2. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  9.359
  Пол:
  Женски
 3. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  Најубаво ти е да си порачуваш од алиекспрес, јас порачав 50 стикери за 100 денари, значи по 2 денари стикер, а вака има неколку фирми од Скопје што печатат custom, ама доаѓа од 50-60 денари стикер па нагоре.
   
 4. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.627
  Допаѓања:
  11.606
  Пол:
  Женски
  јас од џамбо седов стикер за лаптоп,голем прилично а не од оние мали ситни лепенчиња ама не се сеќавам на цена ефтино беше.
   
 5. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.121
  Пол:
  Женски
  Стикери си нарачувам од алиексперс, најисплатливо е. Јас Stranger Things цела колекција си нарачав. :D

  Доколку сакаш од тука, Dreadpen би ти го препорачала.
  Познава уште 3-4 мкд артисти кои во слободно време дигитално цртаат и си принтаат нивни изработени стикери. Ако те интересира за контакт, пиши ми.

  Вака сам ако сакаш да си принташ стикери по свој избор можеш преку Полиестердеј.
  Само имаш одредена минимална количина за нарачка, али за квалитет се најдобри. :)
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  902
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Машки
  Не си го упропастувај лаптопот.
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.