1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стикерси за ѕид

Дискусија во 'Дом' започната од cokolado, 29 септември 2010.

 1. cokolado

  cokolado Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  здраво го реновирам станот и сакам да залепам стикерси може ли некој да ми каже каде можам да најдам стикерси и дајте некое предлогче ако имате сликички или слика од вашиот стан ;)
  благодарам :*
   
 2. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.512
  стикерси за ѕид

  во новото веро ми рекоа дека има, но јас би ти препорачала од Ikea ако одиш или имаш некој надвор да си порачаш, има огромен избор и проверен квалитет а многу се евтини :)
  и следна добра опција ти е e-bay може за смешни цени да начекаш, само негативна страна е што треба да ги чекаш...
   
 3. cokolado

  cokolado Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  фала за информацијата ке проверам во Веро, а за икеа тешко баш ми е криво што нема во мк икеа :(
   
 4. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Има тема тапети и таму мислам дека имаја спомнато и за стикери каде има. поззз
   
 5. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Имаш во рамстор тапети и стикери,а истотака можеш да најдеш и во Џамбо :)
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Ima interesni stikersi vo Vero pozzz
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Во Џамбо има многу убави и интересни :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  ^^ Да во Џамбо има многу убави за ѕид и за прозорци...
   
  На PinkPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 9. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  СДП дали откако ќе ги ставиш тапетите на ѕид, ако сакаш да ги извадиш дали се оштетува ѕидот, останува ли трага?
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  разгледај на нет, имаш премногу, еве јас ти предложувам една
   

  Прикачени фајлови:

  • тапет.jpg
   тапет.jpg
   Големина на фајлот:
   8,1 KB
   Прегледи:
   817
 12. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Девојки а има некој купувано во Икеа? И ја сакам тапети за соба....ама не знам ако отидам до Грција како ќе ги донесам...и нешто друго плус сакам да си купам...
  Ај ако била некоја нека пише како иде ? Си нарачуваш и после они ли ти испоручуваат ? :)
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.642
  Допаѓања:
  196.176
  Пол:
  Женски


  Не се мисли како ќе ги донесеш, на граница не прават проблем за роба од Икеа во вредност од 350 евра по човек. Барем така мислам дека беше. Јас во септември бев во Икеа, си изнакупив доста работи (не тапети), а на граница само им кажавме што сме купиле и не пуштија без проблем. Не му ја мисли многу ако сакаш да отидеш до таму.
   
 14. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218


  Zaljubena111 може да ме информираш од прилика со која цена се движат тапетиве ?
  прекрасни се :)
   
 15. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Во Џамбо, во новото Веро се преубави ;)
   
 16. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Name, She, d.Darla и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Leea...22

  Leea...22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  110
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На gossip-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Колку може да го променат целиот изглед на домот е навистина неверојатно.. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На gossip-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.641
  Пишете на Facebook - Stick On , една моја другарка изработува , имате сликички и си нарачувате.Еве нешто подолу - :!:
   

  Прикачени фајлови:

 20. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  знаете ли од прилика колку се движат цените на стикерите во Веро и во Џамбо? :?: