1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на вашите родители

Дискусија во 'Мода и стил' започната од clock.pot, 27 септември 2013.

 1. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Па кажете!
  Ви се допаѓа или не? Не мора слики да се става, и зборовите се опција!
  мама се облекува слично со мене т.е елегантно и префинето. тато за по дома преферира спортски, а за на работа, исто така, елеганција
  ако е дупла темата или не ви се допаѓа - слободно КАНТА
   
 2. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  кај мене и мајка ми и татко ми спортски.
   
 3. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.164
  Допаѓања:
  16.256
  Стилот на мама и тато.
  Хаа.
  Што се има, додека може да се носе.
   
  На a.c.k.a, WarriorAngel, LittlePinky и 3 други им се допаѓа ова.
 4. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  па мама во слободно време се облекува спортски,а кога одиме по свадби или некои такви други свечености,штикли обавезно и фустан или пантолони со некоја убава кошула или блуза,а тато од тренерки не е излезен хаха,не,се шегувам,носи понекогаш и фармерки и блуза,џемпер или кошула,за на работа во униформа мора да се облекува. :) ете тоа е стилот на мама и тато :)
   
 5. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  7.509
  Допаѓања:
  35.085
  Пол:
  Женски
  Мајка ми, кога е по дома се облекува што покомотно може.
  Е кога одиме некаде или на гости, дотерана е на штиклички, елегантна гардероба.
  Татко ми, онака обично. Некогаш во кошула, некогаш во маици, но секогаш среден за секоја пригода.