1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на облекување според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Мода и стил' започната од RedRose97, 23 јуни 2011.

  1. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    За јарец нешто точно, нешто не. Повеќе не.
    Ама реченицава 'Тренерките најчесто не се дел од нивната гардероба' - :rock: мразам тренерки..
     
  2. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    и јас сум вага и одприлика е точно ова што е напишано, би додала и некои други детали кои се специфични за стилот на облекувањето на вагата, но сепак тоа е од страна на секоја индивидуа :)
     
  3. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Јас сум скорпија и буквално ништо не ми е погодено..
     
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431


    Точно е се ама мене и црвена боја убаво ми стои ;) :)
     
  5. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Се‘ е точно, особено болдираното. :rofl:
     
  6. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    90% е точно ;)
     
  7. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Вагите имаат специфичен вкус за облекување, па типично за нив е никогаш да не се доволно задоволни од својот изглед. Трошат доста време во процесот на одлучување што да облечат или што да купат, сè додека не го одберат совршеното парче материјал. Вагата има тенденција да се носи класично, притоа додавајќи тренди елементи. Следењето на модата е нешто што и доаѓа природно на вагата, но таа тоа го прави на свој уникатен начин. Издвојува доста време за совршено да го искомпонира својот изглед од глава до петици. Убаво и прилегаат сини и темно розови нијанси, во комбинација со црна или сива боја. Изгледа добро речиси во сè, а комбинациите од елегантни и секси материјали се нејзина специјалност.


    Па да,точно е :) :)
     
  8. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Точно така starbucks. Инаку се пронаоѓам во овој стил
    http://www.crnobelo.com/zivot/moda-i-ub ... acija-foto
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Оууу јееее :rock: :rock: :rock:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  10. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Јас сум рак..и се е погодено..ама сее!
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Баш разгледав низ мислењата и гледам дека други претставнички на знакот се согласиле комплетно со ова. Меѓутоа јас морам да си кажам, дека мене апсолутно се ми е погрешено! Ама буквално се!!! Не можам да најдам една реченица со која се сложувам во целост. Дури и смешно е.
    Можеби јас сум исклучок, а можеби и повеќе кај мене доминира мојот подзнак, каде што пак сосема се пронајдов. :?:
     
  12. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Па да кажеме дека до некаде е точно. На пример за кежуал стил на облекување. Е сега за потпетиците не знам што се подразбира под убави :P сепак секој си има свој вкус. Јас не носам многу високи потпетици, онака, средни. Тренерки не носам, не затоа што немам, туку затоа што немам навика :D Што се однесува на штедењето и попустите, никогаш не сум гледала дали облеката е скапа или не, дали е марка или не, дали е во тренд или не, секогаш го бирам само она што ми се допаѓа и што ми прилега секако. Кафеавата боја може да пројде, ми се допаѓа, зелената никако :puke: Тоа е тоа :)
     
  13. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    За близнаците ми одговара. Освен за таа ликрата. :D
     
  14. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    330
    точно е се,посебно ова :Секогаш кога има попуст низ трговските центри, јарците одат по рафтовите и бараат нешто што е практично. :)
     
  15. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Вагите имаат специфичен вкус за облекување, па типично за нив е никогаш да не се доволно задоволни од својот изглед. Трошат доста време во процесот на одлучување што да облечат или што да купат, сè додека не го одберат совршеното парче материјал. Вагата има тенденција да се носи класично, притоа додавајќи тренди елементи. Следењето на модата е нешто што и доаѓа природно на вагата, но таа тоа го прави на свој уникатен начин. Издвојува доста време за совршено да го искомпонира својот изглед од глава до петици. Убаво и прилегаат сини и темно розови нијанси, во комбинација со црна или сива боја. Изгледа добро речиси во сè, а комбинациите од елегантни и секси материјали се нејзина специјалност.

    Премногу точно.Се што е напишано е на свое место и не би знаела пто да додадам а што да негирам.
    Е ова е нештото што најмногу ме мачи.Буквално можам да шетам 5 часа и да не најдам нешто по мој вкус.Значи до толку сум проблематична односно прибирлива :)
     
  16. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Вагите имаат специфичен вкус за облекување, па типично за нив е никогаш да не се доволно задоволни од својот изглед. Трошат доста време во процесот на одлучување што да облечат или што да купат, сè додека не го одберат совршеното парче материјал. Вагата има тенденција да се носи класично, притоа додавајќи тренди елементи. Следењето на модата е нешто што и доаѓа природно на вагата, но таа тоа го прави на свој уникатен начин. Издвојува доста време за совршено да го искомпонира својот изглед од глава до петици. Убаво и прилегаат сини и темно розови нијанси, во комбинација со црна или сива боја. Изгледа добро речиси во сè, а комбинациите од елегантни и секси материјали се нејзина специјалност.
    ептен погодено :up: :up:
     
  17. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    Мене за овен ама баш се се ми е погодено, порано не носев воопшто црвена боја но сега носам гледам дека пишува и дека црвената боја на овните им прилегала добро и стварно е така :)
     
  18. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Да, носам убаво скроена облека, но не ми е важен брендот и секогаш ми е важна цената. Елегантна облека, само кога е неопходно.
    Пратам мода, ама не слепо, и важно ми е облеката да е удобна.
    Капри панталони и тесна маичка???
    Жолта боја ми стои, ама не ми е нешто посебно омилена. Жолто злато па ич не сакам, особено не облека во таква боја. Скапоцени синџирчиња такоѓе.
    Единствено што обожавам е гол грб...убав ми е бе, си го сакам :$
    :!: И венчаницата, здравје Боже, ќе ми биде со гол грб.
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    За трендстер незнам дали сум искрено и не се чувствувам така, но дека сакам да менувам стилови сакам и да бидат што поспецифични, но тоа не подразбира кич и шунт кој го мразам посебно оние светлуцави работи :@ ала Цеца и компанија :lol: . Здолниште до колена не би носела баш, но црни панталони тесни да и тоа во комбинација со интересна црвена маица, бела или црна и на нозе црни чизми, капи и сите наброени детали ги обожавам само од шалови ме фаќа с`клет ама ги носам кога е многу ладно и секогаш пазам деталите да одговараат со облеката. ;)

    и да најомилена боја ми е црвената ама и црната.
     
  20. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
    Рибите имаат едноставен стил на облекување, кој е одраз на нивната сензитивна и сочувствена душа. Тие не се ограничуваат во однос на последните модни трендови. За нив облеката е форма на социјална структура и доколку би можеле, тие би шетале голи. Флексибилни се во она што одбираат да го облечат и најчесто кога купуваат, тоа е од неопходни причини. Но, тоа не значи дека купуваат само колку за да имаат нешто во плакар, туку одбираат парче облека кое навистина им се допаѓа и кое не планираат да го симнат од себе сè додека не се скине. И покрај тоа што рибите преферираат да чекорат боси, тие најчесто имаат неколку пара обувки за да внесат разновидност во својот стил. На рибите облекувањето не им е главна преокупација во животот, па можеби токму поради тоа секогаш изгледаат добро, каде и да одат. Убаво изгледаат во сино, зелено, тиркизно и кајсија боја, а нивниот најдобар стил на облекување може да биде комбинација од старовремско и модерно.
    се е точно. :D