1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на облекување според хороскопскиот знак

Дискусија во 'Мода и стил' започната од RedRose97, 23 јуни 2011.

  1. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Па, да речеме дека е делумно така. Не е се точно, но добар дел е :)
     
  2. RoseMarie

    RoseMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    18
    за Вага се точно :)
     
  3. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Интересна тема, особено за истражување...затоа ќе ја поткрепам со celebrity кои ги сметаме на некој начин за модни икони, па еве според нив да заклучиме дали има вистина во поврзаноста на хороскопот со облеката иако сметам дека мн фактори се во прашање. Таман ќе видите дали се пронаоѓате во познатите според вашиот знак...хаха..

    Еве ги овните...трендсетерките што би рекол хороскопот...Вики и Сара и стварно донекаде се екстравагантни...
    [​IMG][​IMG]
    Ева ја Ума Турман, бикот што сака да и биде удобно..хаха
    [​IMG]
    Па близнакот Лима што сака да експериментира...
    [​IMG]

    Линдзи и Лив, ракчињата што во зависнот од расположението се облакаат, да, имаат нагли промени..деф се поубави кога не се весели..хахах

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  4. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    Рибите имаат едноставен стил на облекување, кој е одраз на нивната сензитивна и сочувствена душа. Тие не се ограничуваат во однос на последните модни трендови. За нив облеката е форма на социјална структура и доколку би можеле, тие би шетале голи. Флексибилни се во она што одбираат да го облечат и најчесто кога купуваат, тоа е од неопходни причини. Но, тоа не значи дека купуваат само колку за да имаат нешто во плакар, туку одбираат парче облека кое навистина им се допаѓа и кое не планираат да го симнат од себе сè додека не се скине. И покрај тоа што рибите преферираат да чекорат боси, тие најчесто имаат неколку пара обувки за да внесат разновидност во својот стил. На рибите облекувањето не им е главна преокупација во животот, па можеби токму поради тоа секогаш изгледаат добро, каде и да одат. Убаво изгледаат во сино, зелено, тиркизно и кајсија боја, а нивниот најдобар стил на облекување може да биде комбинација од старовремско и модерно.

    ама, воопшто не е точно! :?:
     
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Стрелците се авантуристи по природа, кои преферираат да бидат надвор наместо дома и тоа се одразува и на нивниот стил на облекување. Најубаво се чувствуваат во удобна облека и не ги следат модните трендови. Сакаат облека која ќе им овозможува движење и ќе одговара на нивниот активен стил на живеење, па најчесто можете да ги видите во спортска облека, долги лелеави здолништа или широки пантолони. Тие ќе ја носат облеката сè додека не избледи. Стрелците обично не се баш соодветно облечени за пригодата, ама тие воопшто не се грижат за тоа што го носат, туку ги интересира дали другите луѓе ги разбираат на интелектуално ниво. Хипи стилот совршено би изгледал на стрелецот, во комбинација со некои удобни чевли за пешачење или сандали. Светлите бои им го подигаат духот, а убаво им прилегаат и темно сина, жолта и беж боја.


    колку само не е вистина ништо од ова. :fubar: :D
     
  6. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Водолија сум и хмм.. до некаде е точно. Не скроз се! :)
     
  7. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Воздржаните девици кои сакаат да бидат секогаш добро облечени...
    [​IMG]
    [​IMG]

    Еве ги и лавиците кои според мене се едни од најдобро облечените жени...затоа поголема галерија за нив, не лутете ми се. ПС; не сум лав, чисто објективно мислење е ова. И да, им прилега златно многу :)
    Шарлиз преубава беше кога зема оскар, преубава![​IMG]
    Џло, не ја сакам, ама морам да признаам дека ретко греши...
    [​IMG]
    За Хали Бери немам зборови и за мене е една од најдобро облечените жени на светот.
    [​IMG] [​IMG]
     
  8. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Некои податоци се точни, некои не... Јас посебно, сакам удобна облека. Ми фаќа око нешто кое не се гледа често по улица, а и да не е скандално. Да е семпло, но убаво. Да е средено со природни бои и да не е шарено...
     
  9. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    A вагите...посебни...секогаш елегантни со трендовски примеси...преубави жени...
    Моника, најженственото суштество на планетва...секогаш во тесно, елегантна а секси...
    [​IMG]
    [​IMG]

    Кејт Винслет - премила е и преелегантна, не греши!
    [​IMG][​IMG]

    Кетрин Зета-исто така фатална жена со неверојатен вкус.браво!
    [​IMG] [​IMG]

    Потоа нежните Гвинет и Наоми...во светли комбинации најчесто иако би им стоело и темно според мене.
    [​IMG][​IMG]
     
  10. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    :o :o
    Се од почеток до крај е точно.
    Секогаш гледам облеката да ми е удобна, и многу не трпам за лепота. Од удобните парчиња гледам да направам да изгледам убаво и женствено. Не ги следам многу модните трендови, не сум роб на модата, носам тоа што мене ми се допаѓа, а не она што ни го налагаат трендсетерките. Со оглед на тоа дека сум перфекционист и педантерија невидена, секогаш облеката ми е средена. Ако ми виси некое конче, многу се нервирам и одма земам ножички да го исечам, инаку ќе ми боде очи и ќе ме вади од такт. Обожавам шалови и марами, ги имам во најразлични бои, форми и дезени и ги носам од почеток на есен до крај на пролет :)
     
  11. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Кај шкорпиите може да се забележи навистина еден поинаков стил на облекување ако ги земеме в предвид Бјорк и Кети Пери...
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    А од друга страна, моќните фустани на шкорпијата се неизбежни, црвено и црно кај ЕН Хатвеј, совршено и прилега...
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    И боливудката убавица Аишварија Рај е шкорпија, па е толку нежна и суптилна..
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Од стрелциве некако не можам да издвојам некоја модна икона, простете ако грешам....еве соперничкиве Кристина и Бритни се пример дека понекогаш не знаат да се облечат според пригодата...
    ама не се ни лоши, секогаш средени и во она што знаат дека им стои...
    [​IMG][​IMG]

    Јарец...најновата модна икона Кејт е јарец, знаат да се облечат кога сакаат да се истакнат. Принцезава очигледно сака премногу да се истакне :P
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Па да, горе долу е точно тоа за стрелец. Навистина не ги следам модните трендови, но не се облекувам во широко, повеќе сакам тесна облека. И некогаш сакам да ги следам модните трендови, навистина. Но тоа ми се случува само кога ќе влезам во бутик и ќе бендисам некое добро парче, ама немам со што да го искомбинирам дома, зошто нели, не купувам модни трендови. А финансиските можности не ми дозволуваат да купам цел аутфит одеднаш. И ќе го купам пример, со помислата дека понатаму ќе си купам нешто што ќе ми одговара со тоа. И ќе си ветам дека одсега ќе следам што е на мода. И ветувањето ми трае дур излезам од бутик, после тоа незаинтересираноста за модата пак ми се враќа :D . Тоа е. Тоа сум јас. Ем сакам некогаш да изгледам модерно, ем никогаш не сум се замарала доволно за тоа да го остварам.
     
  14. FemmeBrunette

    FemmeBrunette Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    46
    Мора да признаеме дека водолиите се навистина оригинални во изборот. Примери се Алиша Кис, Шакира и Парис...
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Двете рипчиња, Ева и Ева, убави и елегантни и романтични...
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Точно за скорпија :)
     
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.347
    Постои делумна вистина :$

    Во мојот плакар нема трењерки, дури и по дома сум со спортска панталона(оние сироките со страниЧни џебови) или фармерка.
    НајЧесто сум во кезуал облека, а во дадени прилика (веЧЕрни испагања) облекувам несто по впеЧАтливо и висока стикла, обозавам вакви трансформации .
    Обозавам попусти :rofl: и онака домакински си барам по рафтовите.
    Обозавам косулЧиња , џемперЧиња , сакоа..сто би мозела да ги носам и на работа.
    Ефтино :^) ,класиЧно безвремено...thats me :emo:
    Зелени и кафени тонови ми стојат добро и имам многу парЧиња во овие нијанси.

    порано бев постедлива. мегутоа у последно време некако збеснувам и ја губам оваа позитивна карактеристика. :^)

    единствено гресно е за накитот.
    Бизутерија не обозавам а поседувам злато мегутоа ниту него не го носам
     
  17. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    Модниот стил на скорпијата е некако измешан. Таа има тенденција да се облекува според пригодата и нема некој одреден стил. Кога оди во ноќен клуб, скорпијата може да облече некоја секси облека за да го привлече вниманието на спротивниот пол, а за на работа најверојатно би облекла одело кое ќе прави да изгледа моќно, за да изгледа доволно сериозно за работната позиција која сака да ја има. Таа го облекува она што ги задоволува нејзините потреби или она кое смета дека ќе и помогне да ја достигне целта. Кога станува збор за накитот, скорпијата или носи премногу или воопшто не носи. Стилот на облекување на овој хороскопски знак наликува на животот на актерите; таа ќе го носи оној костим кој најдобро ќе одговара на улогата која таа треба да ја одигра во текот на денот. Овие личности сакаат да ја покажат нивната страст и интензивност преку облеката што ја носат, па преферираат луксузни материјали во силни бои како црвена, црна и виолетова.

    хахах се ми е погодено :)
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Погодено :)
     
  19. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    :lol: eптен погодено. :D
     
  20. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Скоро и точно да е, по мене, облекувам што сакам според пригодата, значи не се држам строго по некое правило, денес можеш да ме видиш во трењерки утре во кратка сукња :)
    И сите бои ми прилегаат, барем така мислам, но потемните некако посебно и да црвена боја сакам.
     
    На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.