Стилот на Miranda Kerr

Дискусија во 'Канта' започната од Rose96, 13 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  37.067
  Миранда Меј Кер (20 април 1983) е австралиска манекенка, која од средината на 2007 година е добро позната како една од ангелите на Викторија Сикрет. Таа е првата австралијанка која учествува во кампањата на Викторија Сикрет, а исто така ги претставува и австралиските модни колекции како Портмантс и Дејвид Џонс Лимитед. Кер започнала да се занимава со манекенство на 13 години, започнувајќи во модната агенција Чеис, и набргу потоа победи на австралиската потрага за национален модел ,организирана од списанието Доли и парфимериите на Импулс.
  ако е дупла се извинувам може слободно во канта

  Како и да е зборуваме за нејзиниот стил и ваше мислење еве неколку слики : :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.968
  Допаѓања:
  47.879
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.