1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стил од страна на жирито(Style by jury)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbie-mwa, 2 април 2011.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Стил од жирито е трансформирачка емисија која се фокусира на изработка на најдобар можен прв впечаток.
    Во текот на 7 дена, кандидатите се трансформираат и од внатре и од надвор. Со помош на експерти во област на козметиката, дерматологијата, естетската стоматологија, мода, коса и шминка, тие покажуваат како можеме да изгледаме 10 години помлади и да го добиеме тој "wow" ефектот.

    Ја гледам емисијата од понеделник до петок ја има на FOX life во 11.00 и во 15.05.
    Многу ми се допаѓа крајниот резултат кој го постигнуваат, а и тимот од експерти е супер. Жирито отценува, а тие транформираат.

    Што мислите за емисијата, интересна или? :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Многу интересно шоу, ги трансформираат до непрепознатливост. Особено ми е интересен делот кај Франчесто фризерот. Човекот е закон :rock:
     
  3. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Најјак е фризерот дефинитивно :)
     
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Интересна серија и јас ја гледам иако повеќе ми се допаѓа What not to wear, ја даваат на Travel & living...
    Интересно е да се гледаат транформациите и како може човек каде каде подобро да изгледа...единствено што не ми се свиѓа е коментирањето на жирито, мислам дека е намештаљка, дека однапред им е кажано што и како да кажат и така ми делува ептен вештачка емисијава. Фаворит се разбира-Франческо :)
     
  5. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    И мене ми се допаѓа емисијава, не ја следам редовно туку онака, кога ќе начекам и баш ми се интересни. Трансформациите се неверојатни, луѓево изгледаат како препородени. Не секогаш ми се допаѓа облеката која им ја одбираат, но во главно им соодветствува на ликовите. :)
     
  6. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    И јас понекогаш ја гледам и не ми се допаѓа коментирањето на жирито зашто и јас мислам дека е наместено и апла е приметливо. Ама нема врска :)

    убава е емисијата зашто на некој начин им помагаат на луѓето кои се изгубиле себеси, кои мислат дека е тоа тоа и нема промени ... па ете им се докажува спротивното и им се менува животот.

    Нешто што ми се допаѓа е што на крај во жирито носат и некоја многу блиска личност и што за секој кандидат додаваат некоја помош плус. Ако се срамежливи на курс ги носат, ако сакаат да танцуваат тоа им се исполнува, една нешто со бизниси имаше. Тоа е навистина убаво.

    А фаворити ми се Франческо и тие двајцата за облека што се. Вака или онака секогаш знаат насмевка да ми разбудат :)
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Ја гледам кога ја фатам,ептен ми е интересна. Оној водителот секде што ги води ми е најинтересен и фризерот.А нели ги дават сите емисии за викенд ???
     
  8. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Феноменални се сите во целост. Перфектни во нивната работа како можат да преобразат некоја личнист.
    :clap:
     
  9. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Баш пред некој ден ја фатив на половина и си кажав јас ова ќе го гледам :D И сега веќе ја гледам и многу ми е интересна :D Трансформацијата е :o
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.494
    Пол:
    Женски
    Мене ми се свиѓа што не им прават некоја екстремна трансформација. Само им укажуваат што да облечат за да изгледаат подобро, ги средуваат и им даваат совети како да се одржуваат. Ми се допаѓа што имаат и психолог кога е потребно, што работат и на внатрешниот изглед како и на надворешниот.
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    леле и од ова сите епизоди скоро ги имам изгледано. Добри се нависстина, ама не ми се допаѓа како ги облекуваат, воопшто не ми се убави алиштата многу ми се кич и безвезе. Многу ми е смешен водителот како го кажува она на почеток this woman has no idea what kind of first impression does she make, she's ABOUT to find out хаха. :)
     
  12. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    ^ Хаха! Ме изнасмеа :lol: . Тоа About како го потенцира. :lol:

    Енивеј, има ли емисија што јас не ја гледам на Фокс Лајф?! :lol:
    Ја гледав порано на хрватската телевизија, потоа незнам зошто не продолжив да ја гледам, и сега кога видов дека ја даваат овде многу се израдував. :)

    Како прво, коментирањето на жирито. Па сигурно им кажале прво за облека да зборат, после за косата, за лицето, за самодовербата. Која случајност би била секое ново жири истите работи да ги коментира. :^)
    Од експертите им се воодушевувам на забарите ( зубари на мој дијалект, попрајте ме ако грешам )! Какви насмевки им прават, тоа е чудо!
    Облеките воошто не ми се допаѓаат, ама кој ги знае, можеби таму така се носи. :?:
    Глупо ми беше кога го сменија Франческо, ама сега пак си го гледам! :*
    Секој психо-терапевт е многу добар во својата работа и го извлекуваат она најдоброто од кандидатките.

    За сега толку. :hai:
     
  13. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Многу ми е симпатичен водителот, и типот со алиштата највеќе го сакам! У принцип тапа облека бира, ама смешен ми е и многу позитивен. И има понекогаш некои епизоди после фризерот сум wtf? :^) Пр. имаше прошлата недела една од 20 години со огроооомна црна виткана коса и многу лоши заби, топ ја средија али косата и ја упропасти максимално.

    Како и да е, супер е емисијата, едино жирито ме нервира со увежбаните коментари ама пак, си гледам. Од стол паѓам на крајот од секое, просто неверојатно е како ги трансформираат. :D
     
  14. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    За 19 годишната сигурно мислиш, јас бев запрепастана од тоа како една промена на забите колку се промени и таа, додуша не дека не беше симпатична претходно али 360 степени се смени.
    Јас ги гледам кога можам, додуша и повеке ми се гледани дека на Фокс Лајв само ги повторуваат, али интересно ми е како шминка, облека, средени заби и лице одман ги менава некои луге шо првпат кога ке ги донесат немам збор за тоа како изгледат. :puke:

    А овој шо ги шминка, некако антипатичен ми е..дали од очигледно премногу ботокс, никогаш нема емоција на лицето, се ист ми е како кукла. :)
     
  15. GoldenValery

    GoldenValery Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    Ми се допаѓа оваа емисија и јас ја гледам РЕДОВНО ! ;)
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Тоа ABOUT to find OUT го зборуваат така зашто се канаѓани, канаѓаните имаат таков акцент, и мене ми се смешни :) Навистина, сега повторно стари епизоди даваат :^) Најсмешна ми беше една плава жена со ептен розев кармин што на секој коментар на жирито велеше: That's ridiculous :D
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Ги следам редовно, ги даваа веќе по 100 пат, инаку ништо толку посебно не им прават, единствено што вреди се забите, и поправувањето на видот (на кој му треба), мислам дека за една недела неможат ни да ги „улепшаат“, ниту пак психички да ги „оправат“.
    Облеката е таква затоа што емисијата е снимана многу одамна (уште се носат шпиц, и тоа ептен штиц штикли).
    Жирито дефинитивно лажат, тоа е очигледно.
    Инаку свака част на шминкерот Корби (мислам беше), тој со неговата шминка ги прави од грди пајчиња во лебеди.
     
  18. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    лајк за емисијата...ја гледав само двапати и ми се допаѓа... :up: :up:
     
  19. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Редовен гледач сум на емисијава на фокс лајф речиси секогаш ја гледам. Мене исто така ми се допаѓа тоа што има психолог за да им помогне со проблемите, тренер за работата и им помагаат на секое ниво. Јас на ова шоу повеќе пати се имам расплакано многу ми е прекрасно кога тајното жири ќе и каже на кандидатката колку ја сака... Ми се допаѓа исто така стилот кој им го одредува стилистот. Ми се допаѓа бидејќи на пример ако кандидатката носела пресветли бои и кажува некои земејени, потемни нијасни кои изгледаат одлично или обратно. А ми се допаѓаат и фризурите на Франческо на тој другиот фризер помалку. И шминката им е одлична навистина ги прават од некои кои би ги избегнале на улица до некои кои луѓето би сакале да ги сретнат на улица.

    Инаку Ким и јас ја имам гледано леле колку ми беше смешна, пак ја зеде и сината точка на мирот во таксито одвај ја собираше. :lol:
     
    На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Редовно ја гледам емисијата, одлична е. Со мали промени успеваат целосно да го сменат изгледот