1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

  1. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Stilot e nesto sto sdoadja od vnatre i obicno ona sto sam covek ke si go oblece bez sugestija na nekoj ,najubavo ke mu stoi ,sekako isklucok e za na TV ili sl.
    Imam istencen vkus i mnogu se "zamaram"so ona sto odgovara i sto ne!
    Ona sto go biram za sebe ,obicno mi stoi o.k...normalno i jas kako i site pravam modni greski ,koga bas nemam ideja sto da oblecam.
    Porano se oblekuvav po strogo ,sega po mladalacki praktikuvam.
    Gi otkriv helankite i se uveriv deka i ne mi stojat taka loso ,p aen izleguvam od niv...epten mi se zgodni...
    Sakam i fustani EPTEN!
    Vo fustan se osecam kako prava zena!
     
  2. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Јас најдобро се чувствувам кога ќе се стегнам во фармерчиња,а за одозгора некоја блузичка или кошулче.
    Фармерките ги обожавам и ги и имам подолги за со штикла и пократки за на патичиња.
    Сакам да се облекувам и поелегантно ама за жал ретко излегувам и не одам на работа па немам за кај да се дотерам. ;(
     
  3. ana58

    ana58 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    do BILEGNR probaj vo ramstor so six pm mozi ke ti se bendisa nesto inaku i jas sum od bt i te znam tebe hahhahha i ozbilno vo bt nema nisto vo sk ima uste edna prodavnica i neznam kako ke se snajdis ama se naoga vo tgc leptokarija ima stvarno ubaj raboti, nema mn alista ama ima belegzii i takvi nekoj raboti pozz :D
     
  4. ana58

    ana58 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    iiii BILEGNR ako si ti ta so mislam dane se dogovaravme da odime zaedno izvini aj pocekaj neka se stopli vremeto i ke ojme
    pozz do bileto na baba cupeto hahhah

    ОПОМЕНА ОД МОДЕРАТОР:
    Користете Лични Пораки за приватна комуникација со другите корисници и не испраќајте мислења што не се поврзани со темата.
    Прочитајте ги правилата на форумот.

     
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    зависи кога како имам рок стил на облекување и рок си слушам и метал ,за во школо дукс блуза џемпер и фармерчиња,додека за ноќно излегување сукњички штикла блузички тесни фармерчиња......и 99 % од алиштата ми се црни бидејќи црната ми е омилена боја
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Пред се гледам да се облечам во зависност од приликата.Неможам сега во 13h да одам на прошетка по кеј во црно фустанче со циркони,потпетици и чанта.За излегување практикувам најчесто фармерки,некоја интересна маичка и марама.Просто ги обожавам марамите ! :mrgreen: Секако и обетки и алка.По дома обожавам да седам по тренерки,едноставно неможам да се одморам и опуштам во фармерки како што може да ми биде удобно по тренерки.А во фармерки како да сум заглавена да мрдам неможам :lol: Во лето неизбежен додаток ми се и очилата за сонце.А најубаво ми е кога ќе облечам фармерки,маичка и патики.Косата во високо репче и очила на глава. Се вкупно би му дошло вака само без капчето :
    [​IMG] :mrgreen:
     
  7. mari4eEe

    mari4eEe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    13
    Каков стил облека носите?

    Girls сеуште немам некој одреден стил на облека,музика....Што мислите кој е најдобар стил....?(Ако можете кажете неколку Styles) ;)
     
  8. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Како може друг да ти каже што да носиш или што да слушаш? Глупаво прашање, според мене
    реба да се облакаш како што се чувствуваш најубаво и да слушаш тоа што ти се слуша и што ти се допаѓа
    и што сега ние ако ти кажеме прај се емо, пошо глеам сеа децава изведуваат нешто, емо ли ке се напраиш? :devil:
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Јас најчесто се облекувам спортски. Носам патики, фармерки и маичка или блуза.
     
  10. ana58

    ana58 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    po moe mislenje treba da si bidis so svoj stil, onaka kako so se osekas kako so kazaja vo prethodniot komentar samo gledaj sekogas da bidis TI nikogas da ne odis po tvojte drugarki, site imat razlicni stilovi na oblekvanje. SAMO BIDI SI TI :) ;)
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Јас сум слушнала дека емо сега е најмодерно да бидеш. Мислам дека ти со твоите години навистина треба да бидеш во тек со модата, така што емото е правиот избор за тебе. :emo:
     
  12. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Јас би рекла штикли,нежни сандалчиња за во лето и женствени фустанчиња така треба една девојка да изгледа :)
     
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се согласувам со лижалка,неможеш да бидеш нешто што ќе ти определиме ние.Биди тоа што си и тоа што ти сакаш да бидеш.
    ;)
     
  14. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Bidi ona sto ti sakas da bides i kako ti najubavo se osekas vo svoja koza,no sekako deka za odredeni nastani,izleguvanja mesta i sl.treba da si imas izgradeno ubav stil.jas najubavo se osekam vo stikli,mi se slucuvalo da kupuvam ramni cevli,no iskreno sum zaboravila veke i da odam na ramno :lol: Sakam rozovo i crno, sakam mnogu sminka, frizurki, farbi, no nikogas premnogu ne eksperimentiram zaso drzam strogo pravilo na RUSKOSA :*
    Taka da zavisi prvo koj stil na muzika sakas da go slusas,dali ke bides emo,hipi,rock girl,ili sweet barbie odlucuvas samo TI! No,eve ako cenis tugo mislenje mene licno ne mi se dopaga koga ke vidam nakazhani devojki vo punk stilovi, so iskinati farmerki,patiki,ili metalki.. :@
    Smetam deka toj stil pojke im prilega na maskite, sto ne znaci ti da nemas takov stil ako tebe toa ti se dopaga i taka se osekas...nema drug nikoj sto da kaze podobro lugeto da te cenat poradi ona sto si otkolku poradi ona sto vsusnost ne si! :$
    Zatoa,ako se osekas kako metalka,rokesrka emo ..ili sl. ne se pravi so sila Barbie.I obratno ako se osekas kako slatka devojka i sakas zenstvenost i ubavina ne se pravi so sila darkerka samo za da te prifati drustvoto ! :!: Se sto ke odlucis da nosis na sebe,i da bides "vo svoj film" pravi go samo poradi SEBE i ne se optovaruvaj mnogu dali na drugite toa im se dopaga.Pozdrav ! ;)
     
  15. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    Според мене мислам дека треба да се облекуваш како ти што сакаш, и да не бидеш под нечие влијание.Јас никогаш не носам нешто што е во мода ако не ми се допага.И ми е најубаво кога се чувствувам комотно... Од мене толку а натаму е твој избор... Среќно! ;) :P
     
  16. mari4eEe

    mari4eEe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    13
    ...Повеке сум по елегантноста,мислам кога излегувам (навечер) повеке сум во кошули, оние големите каиши(колани), штикли .....Дење фармерки, маички како што кажавте ,,Bidi ona sto ti sakas da bides `` ........за музика слушам се што слушаат и другите....Сепак ми требаше и 1-на ваква тема малку...Сепак ФАЛА ;)
     
  17. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    :D sportska dusa-paticinja maicka i sibaj. :D go nosam vo princip ona sto mene mi se dopaga bez razlika dali e vo moda ili ne e.,gledam jas da se osekam prijatno .
     
  18. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    па јас сакам светли бои,најчесто носам фустани или здолништа,фармерки со елегантна маичка и тоа ти е тоа.али може некогаш да му опнам нешто спортско :D
     
  19. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Сепак ти треба да видиш што ќе ти прилега,како би ти одговарало на твоето тело но и дали тебе би ти се допаднало.
    Јас се носам повеќе спортски,тоа е мој тип на облакање :D иначе секогаш дома си седам во пижами бидејќи најудобно си се чувствувам во нив а и тренерки носам скоро секогаш.Нешто како за до центар или за во училиште се облакам претежно во пантолони како цевка но не да се прилепени за мене не многу тесни ни многу широки летниот период повеќе го поминувам во сукњички,шорцеви и три-четврт пантолони и тоа :)
     
  20. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Како можеш да прашаш како да се облакаш? :!:
    Нема смисла тоа.

    __

    Ја се облакам поприлично нормално за во школо. Фармерка, маица со некој натпис, патики.
    А кога идам на метал или панк журки... Тука е моментот. Тука е мојот прав стил. Мартинки, маици со апликација од некој бенд, ако е панк журка карирана кошула одоздола со црна маица, каиши со боцки, такви алки, ланчиња... :drunk: