Стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  5.075
  Стил спортски најубавоо си се осеќам во тренерчиња или патиче маиче пантолонче-фармерче не гледам дали би излегувала надвор,во центар или на училиште
  Сеа понекогаш може да сменам нешто во облекувањето но не претерано кога се работи за некои посебни настани по свечени
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Премногу сум окупирана со алишта,мода,стил(нешто што неможам да го искоренам од мене),но кога веќе зборуваме за стил,во различни ситуации различни комбинации.За по дома стандард,тренерки или хеланки со некој подолга мајчка и кратко спортско болеро.За денско излегување по кежуал меѓутоа морам да носам гоооолема ташна,неизбежено морам да носам шалче ,мамрама,нешто така(околу врат да виси :D )во моментов пролетно палтенце(имам ново и многу си го сакам),очила за сонце,и гооолеми обетки во последно време нешто носама големи алки.За навечер тексас сукничка,со подолга кошулка,со каиш или за на половина или за на колковите,нешто елече кратко преку кошулката,гоолема ташна (да не заборавам)што знам со различни парталчиња различни комбинации,неможам со зборови точно да дефинирам за стилот,знам само дека морам да носам некои марами,ташни,големи обетки,очила за сонце(и тие ми се нови со тигровски дезен се)часовник....само да нене нешто еноставно како фармерки и мајчка така како да сум гола :D Сега не викам дека никогаш не сум се облекла така но во поретки ситуации се има случено.Мојот стил ќе дојде нешто во принцип во стилот на Vanessa Hudgens(просто ја обожавам као се облекува) тоа би дошло вака некако:
   

  Прикачени фајлови:

 3. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  2
  jas mn sakam hippy style :) ama nema kaj nas nekoi takvi prodavnici bas... kamala ama skupicka e nekako!!! 3000 den im e edna kosula obicna bela a kolku ke e sarena ??? :D
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 5. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Паа....марамии,капчиња,штиклички,балетанки,чизми(Патики одникогаш не сум сакала и не носам).Тесни фармеркки,штикли,широка кошула со каиш. Или шалвари со некоја тесна маичка . :) :rofl:
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.694
  Допаѓања:
  9.917
  Пол:
  Женски
  интересно, се пронајдов тука :lol: патики воопшто не носам. за преку ден сум во балетанки или чизмички, фармерки и кошулки, со ланчиња неколку,прстен и сл . за вечерно излегување сакам висоооки штикли, фустанче некое класично со мнооогу накит. У принцип мене накитот ми е поважен од самата облека, сметам дека накитот го прави аутфитот :D
   
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  5.075
 8. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Немам некој одреден стил на облекување, секогаш го носам тоа во кое се чувствувам најудобно, а некогаш и тоа што е во тренд. Најмногу ги сакам тесните панталони, кошули или припиени маички со не многу големо деколте, штикли, патики, балетанки, апостолки, големи чанти..
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  обожавам кога сум во црно облечена :$ се чувствувам секси, елегантно и гламурозно. знам да искомбинирам со некои детали олус, најчесто со сребрено (ташна, чевли, обетки, часовник...) , може и црвено.
  инаку зависно од пригодата така и си се облекувам.
  некогаш знам да си се исфрлам и баш онака спортски :wasntme:
  инаку без очила за сонце не одам ни до продавница :D
   

  Прикачени фајлови:

 10. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  95
  значи имаме сличен стил инаку имам слични панталонциња како на сликата сиви
   
 11. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Спортски тип сум обожавам тренерки и патики.Но кога излегувам знам да облечам патки фармерки и некоја маичка обетки обожавам исто така и капчиња :y:
   
 12. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Стилот ми се менува зависно каде одам..За во школо фармерки, блуза, џемперче, патики, некоја интересна марама или шал или пак поспортски-тренерки :)
  За денско излегување во зима некоја туника и хеланки, обетки, чизми, марама..За навечер фустанчиња или пантолони (не многу свечани), некој интересен каиш, штикли или чизми на висока штикла, обетки, белегзии и поинтензивна шминка. На зима практикувам помртви бои (сива,кафеава,бордо,вишна-боја,темно зелена,тегет,црна) А преку лето светли бои и шарени фустанчиња (но не претерано шарени) :)
   
 13. Elizabethh

  Elizabethh Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  10
  Девојко, облекувај се во нешто што ти е најкомотно на тебе и што се најубаво чувствуваш.
  Не гледај дали е модерно или дали другите девојки го носат тоа.Толку е клише тоа.
  Нели е малку глупаво,излезеш во град и видеш милиони девојки носат истото.Завртеш се на сегде сите носат од оние црно-белите марами.Грозно,грозно,грозно! :envy:
  Јас не дискриминирам никого,кој како сака нека се облекува,шо е до мене,јас се облекувам во она што ми е најкомотно,дека и да одам како дома да се чувствувам и да ширам позитивна енергија.
  И во најцрните денови знам да сум во шарена облека,искомбинирано со некои шалови,зависи времето.
  Знам и да сум некогаш ептен гламурно облечена,а знам некогаш и спортски тип.Се зависи ситуација.
  :hai:
   
 14. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  389
  Најмногу сакам кежуал комбинации и така се чуствувам најудобно
   
 15. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Сакам Хипи стил. Многу ми се допаѓа.
  Инаку се облекувам, како што се чустувам,
  Најчесто сум во Црно/Црвено.
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
 17. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  обожавам да сум облечена во црно-бело и црно-црвено комбинација, со црвен кармин и руж и црн туш. сакам и црно-златно, важно да има црно :D за на факултет сакам да сум попристојно облечена, за излегвање провокативно, исто така мн сакам да носам трењерки црни :D
   
 18. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  151
  Зависно од ситуација го менувам и стилот.Дома-поспортски се носам,Надвор-малку кежуал или пак класично,За искачање нешто модерно и тренди,За прослави-се знае нешто посвечено.Не сум спортски тип,обожавам чанти,штикли,бужитерија..Сепак најважно е да се чувствуваш убаво во своја кожа и да го носиш тоа што го сакаш :)
   
 19. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Мојот стил на облекување ме открива многу како личност! Со тоа знам дека сум се определила за стилот што ми прилега и знам да го носам и покажувам!
  Зависно од расположеието, од пригодата, од местото... но (за секојдневно излегување,на работа или на кафе) воглавном сум на удобни штикли, фустанчиња, сукни, дезенирани хулахопки, интересни блузички со модерни џемпери, туники со хеланки, поретко фармерки, нааајубави чанти (без нив не одам никаде и ги имам во голем број)секогаш нашминкана понежно,некое шалче или марама;
  ЗА вечерно излегување сум секогаш провокативно и секси облечена, фустанчиња, високи штикли, појака шминка, големи обетки, помали ташни...
  Понекогаш ме фаќа мерак за ниски чевли, ама стварно не се во мој стил, би ги облекла само кога ќе сум негативно расположена, удобни ми се ама во нив не се чувствувам своја! Затоа во моментото немам ниту еден пар ниски чевли, се е штикла :D
  Патики и спортска облека носам само кога пешачам!
   
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  2.108
  Пол:
  Женски
  Епа зависно, каде идам. За во школо, кежуал комбинации, фармерка, патика, блузичка, понекогаш блуза и џемпер, дуксер понекогаш, хеланки.
  За вечерно излегување комбинации со штикли. :)
  И никогаш на мене немам повеќе од 3 бои.. Не се осеќам удобно со повеќе од 3 бои.