1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Стил? Па би го дефинирала како елегантен, романтичен. Тренерки не носам т.е. почнав по дома изминативе 3 месеца. Патики 1,2 пати годишно. Се што е поврзано со спортски стил кај мене во плакар има минимално и не се носи. Носам хеланки, фармерки, панталони. Туники, кошули, ролки и поелегантни блузи. Балетанки имам над 10 пара , штикли над 30 :lol:
    Но, се разбира нема на планинарење да отидам со штикли.
    Иако местата на кои одиме влијаат врз тоа како да се облечеме, треба сепак да си бидеме свои.
     
  2. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Иако имам 16 години сеуште не можам да го дефинирам мојот стил, сеуште лутам и плутам. Поголем дел од времето сум во фармерки, патики, маички обични(за во школо). Кога излегувам повеќе накит ставам обетки, прстени.... исто така многу кошули носам, имам неколку фустанчиња и сукњи, ама тоа е тоа. Можам да кажам дека се облекувам според расположение некогаш vintage, некогаш рокерски, некогаш по последна мода, некогаш многу обично. Ама мислам дека можам уште да испробувам се додека не се пронајдам во некој стил. :) :D
    А да и балетанки обожавам!!!!!
    Ланче макар и обично сребрено секогаш имам ако немам се чувствувам некако голо! :lol:
     
  3. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    претежно умерени комбинации најмногу обожавам џемпери ги комбинирам со кошулки,маички и фармерки,со балетанки или патики.
    хеланки ич не носам повеке сум за фармерка и панталони.
    имам фустани и сукњи повеке летото ги преферирам за во зима многу ретко.
    од накит најмногу сакам обетки и часовници гердани не ама марами си носам.
    сандали гледам да бидат пониски зашто со висока штикла неможам да се движам ја избегнувам и нормално патики си ги обожавам а тренерки за по дома и докај некоја другарка.
     
  4. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Си практикувам спортски стил, опуштено...каде што кај мене преовладува црната и белата боја, се случува и некоја друга темна или светла боја да носам :)
     
  5. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Немам стил секогаш носам тоа што во моментот е актуелно ==)
     
  6. Angiie

    Angiie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    50
    рокерски ;) но имам некои парчиња кои не се дел од таков стил па сепак ги носам, зашо немошам едноставно да ги фрлам :?: :D
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Обожавам фустанчиња,хеланки,марами,туники...
    Но и претходно во друга темам имам речено:
    Сметам за да имаш оргинален уникатен стил на облекување, треба да имаш и длабоко џепче.
    Конкретно немам завземен став само кон еден стил, значи си носам тоа што го предлага модата, и тоа што ми се допаѓа од таа мода.
     
  8. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Носам се !
    За излегување можи фустанчиња,туники,хеланки,балетанки,штикли и фармерки почесто.(зависи од тоа каде излегувам)
    А за низ дома нон-стоп во тенерки и некогаш хеланки :)
    Немам некој стил посебен,а и не се ограничувам многу.Сакам различно да носам :)
     
  9. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Немам стил секогаш носам тоа што во моментот е актуелно патики и балетанки ги носам само во училиште а вакаа никогаш не би ги облекла најмногу сакам да носам могу високи штикли.
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Стил кој го практикувам.Модерно.
     
  11. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    ко да се прочитав себе си :rofl:
     
  12. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Незнам како да го наречам мојот стил но секогаш гледам да е класи, женствено, елегантно, и примерно за на излегување и обични прошетки а за а школо сега тоа друго си е треба секогаш според мене да си примерно и како што треба облечен а пак да си модерен ;)
     
  13. Pink.Barbie

    Pink.Barbie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    23
    Со ова потполно се согласувам :!: :inlove: :*
     
  14. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    патики,тренерки,дуксери..девојче сум..
     
  15. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Mirror стилот ми се допаѓа многу, а и блузичките со голо меше.
     
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Преферирам спортско-елегантен стил, не чиста класика (многу ми е круто). А, што е најважно, каков и да е стилот, облекувањето да е со вкус.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    19.843
    Пол:
    Женски
    И јас не носам многу спортска облека. Всушност само кога вежам носам инаку не. Обожавам да носам панталони со кошула. Балентанки имам еден куп нив највеќе ги носам. Штикли ретко носам, само за посвечени работи
     
    На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
  18. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.422
    Пол:
    Женски
    Зависи за каде. Најчесто ми е класичен или спортски. Најудобно ми е во дуксери, фармерки и патики. Ептен сакам кога боите се чисти и нема некои додатоци како апликации и сл.
     
  19. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Можам да го дефинирам како класичен, но минималистички (за на работа и за излегување). Сакам одела, сакоа, елегантни панталони, фустани со класичен крој, што се стеснуваат на половината и ја истакнуваат фигурата, обична бела кошула без многу детали.
    Сакам прецизни и јасни линии, не сакам широка облека, романтични шари и лелеави материјали. Не ми стојат.
    Обично не носам силни бои, во мојот плакар преовладуаат црната, белата, сивата, и некои нијанси на сино, тегет.
    Инаку во секојдневието носам патики, маички, кожна јакна, фармерки. Сакам да се чувствувам удобно, така сум самоуверена. Ако не ми е удобно, автоматски ми се расипува целиот ден...
     
  20. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Мојот стил може да го опишам како софистициран, минималистички и timeless
    Голем љубител бев на стилот на Меган Маркл во кралското семејство. Еднобојни комбинации, квалитетни материјали и прекрасни капути
    Стилот дефенитивно доаѓа со годините. Порано гледав да имам што повеќе парчиња, а сега ценам материјал, крој и изработка на облеката
    Prince-Harry-and-Meghan-Markle-out-in-Brighton-on-their-tour-of-Sussex.jpg
    06051284204c15833ef6a8c2b320217f.jpg
     
    На prominent му/ѝ се допаѓа ова.