Стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.687
  Допаѓања:
  58.595
  Пол:
  Женски
  Стил? Па би го дефинирала како елегантен, романтичен. Тренерки не носам т.е. почнав по дома изминативе 3 месеца. Патики 1,2 пати годишно. Се што е поврзано со спортски стил кај мене во плакар има минимално и не се носи. Носам хеланки, фармерки, панталони. Туники, кошули, ролки и поелегантни блузи. Балетанки имам над 10 пара , штикли над 30 :lol:
  Но, се разбира нема на планинарење да отидам со штикли.
  Иако местата на кои одиме влијаат врз тоа како да се облечеме, треба сепак да си бидеме свои.
   
 2. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Иако имам 16 години сеуште не можам да го дефинирам мојот стил, сеуште лутам и плутам. Поголем дел од времето сум во фармерки, патики, маички обични(за во школо). Кога излегувам повеќе накит ставам обетки, прстени.... исто така многу кошули носам, имам неколку фустанчиња и сукњи, ама тоа е тоа. Можам да кажам дека се облекувам според расположение некогаш vintage, некогаш рокерски, некогаш по последна мода, некогаш многу обично. Ама мислам дека можам уште да испробувам се додека не се пронајдам во некој стил. :) :D
  А да и балетанки обожавам!!!!!
  Ланче макар и обично сребрено секогаш имам ако немам се чувствувам некако голо! :lol:
   
 3. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  претежно умерени комбинации најмногу обожавам џемпери ги комбинирам со кошулки,маички и фармерки,со балетанки или патики.
  хеланки ич не носам повеке сум за фармерка и панталони.
  имам фустани и сукњи повеке летото ги преферирам за во зима многу ретко.
  од накит најмногу сакам обетки и часовници гердани не ама марами си носам.
  сандали гледам да бидат пониски зашто со висока штикла неможам да се движам ја избегнувам и нормално патики си ги обожавам а тренерки за по дома и докај некоја другарка.
   
 4. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Си практикувам спортски стил, опуштено...каде што кај мене преовладува црната и белата боја, се случува и некоја друга темна или светла боја да носам :)
   
 5. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Немам стил секогаш носам тоа што во моментот е актуелно ==)
   
 6. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  рокерски ;) но имам некои парчиња кои не се дел од таков стил па сепак ги носам, зашо немошам едноставно да ги фрлам :?: :D
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Обожавам фустанчиња,хеланки,марами,туники...
  Но и претходно во друга темам имам речено:
  Сметам за да имаш оргинален уникатен стил на облекување, треба да имаш и длабоко џепче.
  Конкретно немам завземен став само кон еден стил, значи си носам тоа што го предлага модата, и тоа што ми се допаѓа од таа мода.
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Носам се !
  За излегување можи фустанчиња,туники,хеланки,балетанки,штикли и фармерки почесто.(зависи од тоа каде излегувам)
  А за низ дома нон-стоп во тенерки и некогаш хеланки :)
  Немам некој стил посебен,а и не се ограничувам многу.Сакам различно да носам :)
   
 9. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Немам стил секогаш носам тоа што во моментот е актуелно патики и балетанки ги носам само во училиште а вакаа никогаш не би ги облекла најмногу сакам да носам могу високи штикли.
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.890
  Стил кој го практикувам.Модерно.
   
 11. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.254
  Допаѓања:
  1.489
  ко да се прочитав себе си :rofl:
   
 12. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Незнам како да го наречам мојот стил но секогаш гледам да е класи, женствено, елегантно, и примерно за на излегување и обични прошетки а за а школо сега тоа друго си е треба секогаш според мене да си примерно и како што треба облечен а пак да си модерен ;)
   
 13. Pink.Barbie

  Pink.Barbie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2014
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  23
  Со ова потполно се согласувам :!: :inlove: :*
   
 14. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  патики,тренерки,дуксери..девојче сум..
   
 15. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Mirror стилот ми се допаѓа многу, а и блузичките со голо меше.
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.649
  Допаѓања:
  20.421
  Пол:
  Женски
  Преферирам спортско-елегантен стил, не чиста класика (многу ми е круто). А, што е најважно, каков и да е стилот, облекувањето да е со вкус.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  6.843
  Пол:
  Женски
  И јас не носам многу спортска облека. Всушност само кога вежам носам инаку не. Обожавам да носам панталони со кошула. Балентанки имам еден куп нив највеќе ги носам. Штикли ретко носам, само за посвечени работи
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.