Стимулации за време на секс

Дискусија во 'Секс' започната од damjansk, 29 јули 2012.

 1. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  Mnogu me interesira, osobeno zatoa sto ne sum siguren vo toa sto go pretpostavuvam:
  "Zosto nekoi devojki si gi stimuliraat vaginite dodeka imaat seks?"
  - dali e toa mozebi zatoa sto seksot vo toj moment e los?
  - ili mozebi zatoa sto ne im e dovolno toa sto go dobiaat vo toj moment?

  Bas bi sakal da cujam iskreni odgovori od devojkite...
   
  На Bitter-Sweet и Babi.A им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  Stimulacii za vreme na seks

  Не мора да значи дека е лош, можеби за да си го зголемат задоволството и полесно и побрзо да доживеат оргазам. Во ваков случај ти препорачувам ти да ја превземеш улогата и покрај сексот да ја стимулираш дополнително. Друга причина е да мисли дека тебе би ти била привлечна глетката кога сама се допира.
   
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Сеако дека е лош сексот и дека не се задоволни од тоа што го добиваат па имаат потреба дополнително да го стимулираат клиторисот. Но голем дел од жените немаат храброст да го прават тоа па постануваат само кукли преку кои мажот ќе се испразни а они ќе си останат суви.
  Значи да ти појаснам штом девојката се стмулира допонително или не ја возбудуваш т.е неможе да доживее оргазам, или пребрзо свршуваш а на неа и треба повеќе време и на тој начин убрзува за да и она доживее оргазам бидејќи е познато дека машкото штом ќе сврши нема шанси да продолжи и девојката си останува на пола пат.
   
 4. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  Воопшто не се согласувам со тебе. Можеби само сака да си го зголеми задоволството.
   
 5. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  fala na odgovorite devojki...pravi smisla ona sto go kazuvate...bas sakav da cujam kako zensko razmisluva...
   
 6. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  Воопшто не мора да значи дека сексот е лош, ама зошто да не и(ви) биде подобар, ама ако девојката го прави тоа додека е со тебе биди среќен зашто на некој начин е слободна во кревет/пред тебе.. и знае што сака.
  Совет: превземи ја некогаш работата во свои раце, или бодри ја да се допира (уживањето ќе биде поголемо и за двајцата)
  А нешто најдобро е комбинација на вагинален со клиторисен оргазам, верувај - ќе излуди.


  Девојко, или си премногу фрустрирана од сопственото сексуално искуство, или имаш добар партнер што за твоја среќа успева секогаш со пенетрација да те доведе до оргазам -доколку е второто браво за вас, ама ти воопшто не го познаваш женското тело и покрај тоа што живееш во такво.
  за болдираното си во право.. ама:
  1. не мора да значи дека девојката не е возбудена ако не е влажна, иако да, најчесто е така..
  2. да не ја возбудуваш и да неможе да доживее оргазам се различни работи
  3. многу поголем број од жените успеваат да доживеат единствено клиторисен оргазам (и тоа не е секогаш поради партнерот, туку затоа што клиторисот има многу повеќе нервни завршетоци)
  и за она убрзувањето до негде си во право ама секако кај секоја жена е различно.. ама ако мажот не може да продолжи со пенетрација има многу други начини на кој ќе ја доведе девојката до кулминација.
   
 7. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Да не те цитирам само џабе да зафаќа место еве ќе ти одговорам тргнувајќи од крајот Ако мажот неможе да продолж има друг начин како да ја задоволи велиш ти. Да има и единствениот начин е да продолжи рачно да ја стимулира, а што мислиш ти откако ќе се истресе тој врз неа ќе сака потоа да ја лиже? Или евентуално ќе користи помагала од типот на вибратор? Па ти знаеш ли каде живееш дека голем дел од мажите поима немаат дали партнерката свршила, или не, и сексот завршува кога они ќе свршат. А исто така голем дел од жените молчат, доколку имаат сексуален проблем во бракот. Како немора да значи дека девојката е возбудена ако не е влажна? Па ваљда сексуалната возбуда е во тоа да жената се наважни освен ако не мислеше на друг тип на возбуда као што се страв, среќа.... ама тоа е веќе друго.
  Да многу голем дел жени не успеваат да доживеат оргазам со маж туку кога сами го стимулираат клиторисот (дали има вагинален и клиторален оргазам е широка тема) но само мал дел од тие жени се фригидни, голем дел е затоа што мажите не се добро упатени што и како треба да прават со жената, бидејќи не е секс само качи и се и си завршил работа. А, жените се плашат да зборуваат или да му кажат дека не ги задоволува или не го прави тоа како што треба, за да не го повредат машкото его дека тој е голем е..ч и затоа цел живот си молчат. Или кога ќе се појави некој и ќе и покаже што е вистински секс таа си заминува од претходниот, а сите потоа викаат што им стана од еднаш што убаво си живееја.
  И она со кое мора да се сложам со тебе е: дека постојат жени кои иако чувствуваат возбуда кога ќе дојдат до врвот едноставно се прекинуваат и неможат да дојдат до врвот, што најчесто проблемот е во нивние глави, во тој момент помислуваат на нешто лошо и едноставно се гасат. Но според мене најголем дел жени страдаат поради пре раната ејакуација на мажите што е голем проблем во денешно време.
  И според мене во денешно време не треба да биде прашање дали жената доживеала оргазам, туку колу оргазми доживеала. Бидејќи доколку мажот неможе или незнае да и подари барем 2 огазми уште пред да пенетрира во неа тогаш тој поима нема од секс.
   
  На srci, Filiposka и m.a.f.i им се допаѓа ова.
 8. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  Како мислиш да се истресе врз неа? зошто да не сака -дечко ми сака :D сигурно не е единствен. Да такви се нашите мажи, ама тоа не е само тука, и тоа не е само нивна вина, ти самата кажа дека голем дел од жените премолчуваат и глумат.. ама од каде ти е таа огромна фрустрација кон целиот машки род, па постојат одлични љубовници, мое мислење тие се се почести поради тоа што сега е полесно да се информираат и жените се поотворени да разговараат и сл.. еве и погоре дечкото си прашува за да знае -што е многу подобро наместо појма да нема.
  Не, не мислам на друга возбуда туку на онаа сексуалната. Лично мене ми се има случено после две партии секс третата да не сум доволно влажна а да бидам возбудена, освен тоа влажноста многу зависи од која фаза во менструалниот циклус си, ако пие некои апчиња и други процеси во телото како што кај секоја жена е различно.
  И како што мажите не секогаш можат да издржат долго (што со текот на времето најчесто можат подолго и полесно да се контролираат), така и на повеќето жени им треба подолга пенетрација.. ама кој на кого треба да му се лути за тоа?? +сексот што трае долго не е секогаш најдобриот секс. И само не ми е јасно зошто велиш во денешно време.. порано како било мажите можеле два саата да ебат без проблем? :rock:
  А тоа за двата огразма пред пенетрација ќе бидам малку скептична -секако дека да, супер да биде така, супер е кога е така.. еве јас некогаш можам и три-четири пати, ама некогаш еднаш само и неуспевам да свршам по втор пат..(и тоа сепак е релативно).. затоа не се согласувам целосно дека единствено тогаш сексот е добар, зашто може да биде еден ама да биде :tmi:
   
 9. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  auu bre devojki, vie mora da ste studentki na medicinski fakultet ili kisnete po more_info_about_sex sajtovi...
  se fino, ama kako vikaat najdobro se uci so praktikuvanje..ovde mnogu tekst gledam...:)
  da si najdam nekoja sto dava casovi..posto brzo ucam
  :)
  vo sekoj slucaj fala na preporakite...
   
 10. tea19

  tea19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  23
  па да речеме ни тоа ни тоа, ако ги прочита текстовите ќе видиш дека има примери од лично искуство, а ако не па и прочитај ги може нешто ќе ти биде од корист.. нели ти ја отвори темата и постави неколку прашања ;)
   
 11. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  А девојки, ако стимулирате секс пред да се скрос соблечете дали утредента ве боли доле се, не внатре туку ткивото погоре...?