Стимулација на Г-точката кај мажите

Дискусија во 'Секс' започната од vodnicka1, 12 февруари 2010.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  4.895
  Стимулација на Г-точката кај Мажите

  ако дечкото си го побарал тоа зошто да не го донесеш до точка на свршување. Што има гадно во тоа или нереално или хомо. Зар кога машките не лижат ние сме лезбејки. Не, не напротив секој нека експериментира и нека ужива во она што го возбудува ]:)
   
  На bebe-m, Jasminkabibibi, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Јас не верувам дека дечко ми би се согласил на вакво нешто (чудно ќе ме погледне и ќе ми се изнасмее :D), ама јас немам ништо против ова. И не би помислила во никој случај дека е геј ако ова го возбудува.
  Се додека ни е убаво и на двајцата е во ред. :)
   
 3. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Еднаш му кажав на дечко ми дека сум прочитала за тоа, ама ми рече дека не доаѓа во обзир, па така не се замарам повеќе. Мое беше да му кажам, негово да одбие :D :D :D :D :rofl:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.167
  Зашто би тоа асоцирало на педерлукизм ? Доколку дечкото е привржан кон понежниот пол и сака со партнерката да експериментира у сексот мора да значи дека има некоја настрана психа кај него ? :o
  Значи оралното задоволување што машките ни го пружаат значи дека потсвесно сме лезбејки ?
  Свашта боже па тоа е секс бе луѓе си треба уживанција, игра, забава ... тоа е плод на взаемна љубов и почит :!:
  Да и кога би имала партнер би пробала, доколку и он сака, да му овозможам и вакво уживање :!:
   
  На Jasminkabibibi и Festim им се допаѓа ова.
 5. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  33

  па не реков за сите дека е понижување за мене не е проблем да кружи со јазикот бас е пријатно и тоа не значи да сум педер не напротив ама тоа си прстот што знам нема некој ефект џабе е тоа :)
   
 6. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  20.385
  Не би имала ништо против во врска со ова. Но знам дека дечко ми има мнооооогу против ова :D , веќе сме разговарале.....така да ако некогаш се премисли.....тогаш ќе му ја мислиме што ќе се прави. :)
   
 7. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  И јас имам против и тој има против и така :) се погодивме
   
 8. footfetish

  footfetish Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  7
  Срцка јас сум машко и ке ти кажам дека не си во право,едно е да сакаш женско да те задоволи на тој начин едно е да сакаш машко(што за мене е одвратно машко да го прави тоа,за разлика што со женско сум на облаци)тоа ти е нешто слично кога кај девојките(голем дел од нив не знам дали и ти си во тие)сакаат да ги галат,бакнуваат за увце и врат и сл. да ти кажам јас зашто не го правиш тоа со женско....размилси малце пред да судиш.
   
  На Jasminkabibibi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Baby1994

  Baby1994 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  ДА,ДА така е :)
   
 10. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  7
  Sekogas koga si go d**amse si gi trijam ja**ata i zavrsuvam pikajki go prstot vo anusot,rezultat?!
  Neopisimo sovrsenstvo i toni sp**ma
   
 11. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  7
 12. Paprika

  Paprika Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2016
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  66
   
  На Jasminkabibibi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Машки
 14. Херкул

  Херкул Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.277
  Пол:
  Машки
  Малку ми е геј јас да раширам нозе а таа да ме лиже меѓу нозе. Зарем не треба да биде обратно? :) Ах тие порничи шо направија..
   
  На najjacha и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 15. Jasminkabibibi

  Jasminkabibibi Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Ispolnuvanjeto na vzaemnite zelbi na partnerite e vrv na zadovolstvo za dvajcata...
  Ima pravo Paprika....
   
  На Paprika и Prijatelot им се допаѓа ова.
 16. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Машки
  Обожавам. Оставам на нејзе како сака да го направи тоа, прсти, вибратор, дилдо, топчиња.....all in.
   
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  :worried: Свашта пикаш и ти. А после немаш проблем со какање?
  Ако оставаш на нејзе како сака да го направи тоа, дали значи дека би се согласил и ако донесе црнец да и помогне да те задоволи? Онака теоретски те прашувам само, читам дека фураш некој хард кор стил, не знам дали многу гледаш порничи или спроведуваш на дело. Ако е второто, тогаш нема да те погоди многу прашањето со предлогот и нема да се навредиш. Во спротивно, ќе помислам дека имаш само бујна фантазија.
   
  На Robson му/ѝ се допаѓа ова.
 18. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Машки
  Најверојатно трола, ама ако не трола каков проблем би имал со какање?
   
  На Robson и Miki_mat3 им се допаѓа ова.
 19. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Машки
  Неверојатно, па не тролам. Секој си има различни начини на задоволство и задоволување во секс и нема потреба од осуда.
   
 20. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Машки
  Апсолутно не ми беше целта да осудам, ми изгледаше ко да тролаш. :)
   
  На Robson му/ѝ се допаѓа ова.