1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стинг (Sting)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 18 јануари 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Еден од моите поомилени изведувачи.

  Стинг (Гордон Метју Томас Самнер) е англиски музичар и текстописец.Пред да ја започне соло кариерата беше главниот фронтмен,текстописец и басист на легендарната група The Police.Првиот соло албум му е издаден во 1985 година.Неговиот музички стил се состои од повеќе елементи како џез,реге и класика.
  Дали ви се допаѓаат неговите песни? Јас ги обожавам,многу ме смируваат и опуштаат.

  http://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBsl ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPP ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=lB6a-iD6 ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=locIxsfp ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=wHylQRVN ... ure=relmfu
   
  На ЕденЧлен, Hipica и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Еден од омилените ми е, ми се допаѓа неговата музика, многу ми е релаксирачка.Посебно ми се допаѓаат неговите песни: Desert Rose, Fragile, Mad about you, всушност сите :D првата ептен :D често ја слушам неговата музика :)
   
  На Lady Phoenix и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Го обожавам! :inlove: Буквално нема песна што не му ја сакам... сите до една се одлични, посебни на некој начин. Дури ми е тешко да издвојам некоја омилена, сепак оваа ми е нај нај

  http://www.youtube.com/watch?v=lB6a-iD6 ... re=related

  Прекрасна :x
   
 5. PlaviOrkestar

  PlaviOrkestar Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  23
 6. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Тој што не го слуша Стинг според мене нема вкус за музика или е обожавател на Џастин и компанијата.Прекрасен вокал , песни со многу емоции абе квалитет си е квалитет.Имам на компјутер албум цел со The Police а омилените песни не се бројат :)

  :inlove: :inlove: :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=rCNJBopK ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=cEnJDaqT ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=MbXWrmQW-OE&ob=av3n
   
 7. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Го обожавам човеков :) :) :) :) :) :) :) :)
   
 8. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Многу го сакам Стинг,секоја негова песна ми е убава.Ми се допаѓа неговиот стил,музиката,гласот,се се...
  Сите овие песни што се спомнати ми се убави,а и многу ја сакам и оваа
  http://www.youtube.com/watch?v=SUYI7kIR0S4
   
 9. belluci

  belluci Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  12
  Стинг еден од најдобрите светски музичари .... ги сакам сите песни но ја издвоив Desert Rose во живо во Берлин фасцинантен настап ... прекрасно

  http://www.youtube.com/watch?v=27Z5bkPEzmQ
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Уф колку го сакам.
  Музиката ме опушта до невидено ниво.
  Можам да си го слушам цел ден и ич око да не ми трепне. :wasntme:

  http://www.youtube.com/watch?v=KX4jAplZb0Y
  Песнава ја обожавам.
  Верзијата на Стинг и верзијата на Sugababes.

  :mm:
  Особено го сакам овој арапски акцент.
  http://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg
   
 11. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  2.251
  Пол:
  Женски
  Стинг пред се', е музичар со длабока емоција. Има некоја жичка во неговиот глас што ги прави песните посебни. И уникатни. Првата песна со која го запознав, најверојатно е Englishman in New York. Негови омилени ми се Why should I cry for you? и Whenever I say your name, ама повеќе ми се допаѓа акустичната верзија која ја испеа на концертот во Берлин, 2010 година, отколку оригиналот. Патем, кога сум веќе кај самиот концерт, cd- то непрестано би го слушала се' до крајот на животот. Еден од најдобрите албуми. Со колкава леснотија ги пее песните, алал :bow:
  http://www.youtube.com/watch?v=1PLmyPUp7VI
  http://www.youtube.com/watch?v=8x3UV6o4TrY
   
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Од постарите, евергрин музичари да речам, Стинг ми е најомилен, дефинитивно најмногу го слушам и поштувам.:bow:
  Има некоја посебна емотивна, смирувачка нота во песните и специфичен звук.
  Омилени песни... Desert Rose ја обожавам поради егзотичните арапски елементи, Englishman in New York ми е врв со текстот, а Fragile и Shape of my heart ми се најемотивни и најмногу ми се у срце... :inlove:
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.381
  Пол:
  Женски
  Стинг во Вип арена во октомври 2017. Кој ќе оди? :)
   
  На theowndemon, elimkd, ЕденЧлен и 4 други им се допаѓа ова.
 14. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  12.461
  Пол:
  Женски
  Јааас :hai:
   
  На Bitter-Sweet, Someonespecial и Summerlover им се допаѓа ова.
 15. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.902
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.902
  Има информации за картите?
  :d::drunk:
   
 17. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  12.461
  Пол:
  Женски
  Сега во 9
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  ПОЗНАТИ СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ВЛЕЗНИЦИТЕ:
  НА STING ВО СКОПЈЕ СО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 1.990 ДЕНАРИ!

  Драги пријатели,

  Ве информираме дека се познати сите детали околу влезниците за ексклузивниот концерт на STING во Скопје, закажан за 15-ти октомври, во арената „Борис Трајковски“.
  Концертот на STING во Скопје носи префикс на ексклузивен, не само поради фактот што STING е првиот од А листата на артисти од светската музичка индустрија којшто доаѓа во Скопје, туку и поради тоа што концертот се одржува во сала со капацитет два до три пати помал од останатите сали низ Европа и светот каде што STING настапува.
  Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од петок (2-ри јуни), точно во 09 часот наутро, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и Југотон, по следниве цени и категории:

  ПАРТЕР- 1990 денари
  ФАН ПИТ- 3000 денари (само 1000 влезници)
  SILVER SEATS- 2.990 денари
  GOLDEN SEATS- 3.990 денари
  VIP ПАКЕТ кој вклучува влезница и примерок од новиот албум на STING „57th & 9th“- 6.000 денари (исклучиво со резервации на телефон: 077/945-505, секој ден од 10 до 16 часот освен сабота и недела).

  Поради досега навистина незапаметен интерес за концертот на STING во Македонија, иако во моментов е пролет 2017 год, а концертот е наесен, им препорачуваме на сите што се заинтересирани да си набават влезници ВЕДНАШ!

  Авалон Продукција
  https://www.facebook.com/AvalonProdukcija/posts/1674885925872761:0
   
  На theowndemon, ЕденЧлен и krofnicka27 им се допаѓа ова.
 19. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.902
  @DAngel Ејџн, а има некаде да се види точниот распоред на голден/силвер, како што имаше лани еден вид мапа на распределба на местата за концертот на Енрике?
  :d::drunk:
   
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Нема мапа, ама прочепкав на купикарти за се, и ги попцујав малку сите по ред. Ќе ставам мапа од рандом концерт, и ќе ти објаснам како стојат седиштата.
  [​IMG]

  Значи вака иде:
  FAN PIT (2990 денари)
  Sting Parter (1990 денари)
  Sting Vip 13 блок само 10, 11 и 12 ред (4000 денари)
  Sting Silver Seats само Блок 2 ред 1 и Блок 5 ред 7 (2990 денари)
  Sting Golden Seats Блок 3 ред 1, Блок 7 ред 6 и 7, Блок 12 ред 10 (3500 денари)

  Очигледно како и за секој концерт си поделиле доста гратиси, се занеле малку |(
   
  На AURUA и Summerlover им се допаѓа ова.