1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стипендии од ФОН

Дискусија во 'Образование' започната од glosipgirl, 19 јануари 2013.

  1. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Девојки, сакав да ве прашам за стипендиите од ФОН. Дали може да се пријавуваат само матуранти или ученици и од 3та год? Бидејќи лани, знам, се пријавуваа уште од 3та год. а сега на страната гледам стипендии за матуранти. Изменето е нешто или јас не сфаќам ? :^)
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Оди на веб страната на ФОН, би требало да пишува, ама штом се стипендии за матуранти, тогаш најверојатно се само за ученици од четврта година.
     
  3. Buckicka

    Buckicka Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Здраво, мене ме интересира дали има некој добиено стпендија од ФОН за магистерски студии и дали може да сподели некои информации во врска со условите, за колку време треба да се заврши магистратурата, дали може да се одложи студирањето доколку добиеш стипендија итн итн фала многу :)
     
  4. 667

    667 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали може да споделите информации за тоа што е потребно да се испочитува за да се задржи целосна стипендија за мастер студии(има некои услови)?