1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стипендии од ФОН

Дискусија во 'Образование' започната од glosipgirl, 19 јануари 2013.

 1. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  426
  Девојки, сакав да ве прашам за стипендиите од ФОН. Дали може да се пријавуваат само матуранти или ученици и од 3та год? Бидејќи лани, знам, се пријавуваа уште од 3та год. а сега на страната гледам стипендии за матуранти. Изменето е нешто или јас не сфаќам ? :^)
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Оди на веб страната на ФОН, би требало да пишува, ама штом се стипендии за матуранти, тогаш најверојатно се само за ученици од четврта година.
   
 3. Buckicka

  Buckicka Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Здраво, мене ме интересира дали има некој добиено стпендија од ФОН за магистерски студии и дали може да сподели некои информации во врска со условите, за колку време треба да се заврши магистратурата, дали може да се одложи студирањето доколку добиеш стипендија итн итн фала многу :)
   
 4. 667

  667 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали може да споделите информации за тоа што е потребно да се испочитува за да се задржи целосна стипендија за мастер студии(има некои услови)?