1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стипендии од програмата „Фулбрајт“

Дискусија во 'Образование' започната од HannaW, 22 септември 2020.

 1. HannaW

  HannaW Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Која е постапката за аплицирање за оваа стипендија и кои трошоци ги покрива таа?
  Кои се критериумите за избор на кандидати?