1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Столче за хранење

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 22 септември 2011.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.033
  Допаѓања:
  97.827
  Пол:
  Женски
  Какво столче за хранење имате вие? Ние вчера разгледувавме низ нет , па бев по продавниците и решив да земам од Чиполино. Не ми се дава искрено премногу пари ( гледам на Чико се околу 8000 ) бидејки за толку кратко време мислам дека не вреди. Купивме инаку вакво


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  И јас имам во план да земам,мислам дека е добра работа за да не се напрегаш да ги држеш во раце,а не пак јас со две :)
   
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Да не беше ова, ќе трчав по неа постојано со лажичката во раце...[​IMG]
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hие го користивме многу малку,џабе го купивме,не сакаше да седи во него :|
   
 5. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  743
  од колку до колку пари се движат овие столчиња и колку ви користат... за нас оште има време да размислуваме за столче ама сепак да сум информирана на време
   
 6. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Зависи, можеш да најдеш од 1500ден. па до бескрај... :)
  Јас го користам веќе неколку месеци, ја навикнав малата и сега не сака да јади ако не е седната во него...
   
 7. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.503
  Нашето го добивме на подарок, инаку од Chipolino

  Обрнете внимание столчето да има барем две тркалца, полесно е за движење нали кога детето е седнато :)
   

  Прикачени фајлови:

  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  овие се доста удобни. не ви треба столче за хранење со куп екстри, со тркалца, со музика, со екран за гледање филми, со крилја за летање... потребно ви е просто столче за хранење со придржање да не бега и масичка пред него! ;)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Луѓе да ве прашам, дали ви се практични дрвените столчиња за хранење за тие што имате такви? Јас имам такво добиено на подарок,детето ми има 6 месеци, ама искрено не ми е многу практично барем засега, нема како да го врзеш детето и е на 90 степени скоро... :^)
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.311
  Допаѓања:
  123.922
  Јас имав дрвено за првото, и не се сеќавам да сум имала некој проблем, ама релативно мирно беше детето. Седеше во него доста време, па после го користевме како мала масичка со столче, всушност уште така го користиме, а го имаме повеќе од 7 години.

  За второто сепак имавме едно пластично од Икеа, евтино и едноставно, а практично. Полесно е и за одржување, делот што личи на послужавник се вади и може да се измие убаво. Ова е многу помало, па го користевме помалку време.

   

  Прикачени фајлови:

  • ikeahighchair.jpg
   ikeahighchair.jpg
   Големина на фајлот:
   11,1 KB
   Прегледи:
   775
 11. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  23.412
  Пол:
  Женски
  Ние вакво купивме како на Ариел од Икеа и баш ни е практично . Малата супер си седи во него .
  лесно се чисти , супер за парите
  Беше многу ефтино со се перничето ни излезе 16 евра
  [​IMG]
   
 12. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.990
  Допаѓања:
  47.972
  Пол:
  Женски
  Ние имаме од баткото L.Rossi и иако е старо и употребувано сеуште добро си ја врши работата.
   

  Прикачени фајлови:

  • ScattoL.jpg
   ScattoL.jpg
   Големина на фајлот:
   15,7 KB
   Прегледи:
   400
 13. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  770
  Пол:
  Женски
  ние пред една недела задовме вакво 3000 ден е
  сака да јади во него и мене ми е многу полесно.
  не е ништо посебно ама за парите арно е
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   3,6 KB
   Прегледи:
   380
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Ние имаме на Бертони, околу 3-4000 беше, секојдневно се употребува, ќерка ми јаде во него сеуште, се надевам ќе ја намолам да дозволи и малиов да го употребува :lol: Почнавме да го употребуваме уште од кога почна да седи, ќе ја врзев и ја ставав до мене, јас си работев во кујна и и правев муабет, а таа ме гледаше, си играше и бркавме работа
   
 15. mesecevamena

  mesecevamena Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  еАко може да ми кажете од колку месеци возраст на бебето користите столче за хранење?
   
 16. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  770
  Пол:
  Женски
  па зависи какво столче имаш и од кога имаш почнато со прихрана.
  има столчиња што се прават во полу лежечка положба ама се поскапи. јас дури не купив столче во релаксатор го ранев
   
  На mesecevamena му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.748
  Пол:
  Женски
  И јас за второто го купив истово столче и сум презадоволна.Добро е дека одма се мие во када и не остануваат флеки,а и длабочината е супер што пак му оневозможува на бебето да падне.Мене ми се допаѓа и тоа што е исклучително стабилно,па бебето колку и да мрда не може да се преврти со столот.Јас го корисатам од 7 месеци и сигурно ќе го користам до 2 години.Во однос на цена и квалитет ова е најдобро .
   
 18. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Деновиве сакам да земам столче за хранење се двоумам меѓу дрвено и едно од енци менци видов незнам колку е практично ако има некој користено нека пише какво искуство има .
  Еве слика
   

  Прикачени фајлови:

  • 790363900v.jpg
   790363900v.jpg
   Големина на фајлот:
   45,2 KB
   Прегледи:
   248
 19. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  770
  Пол:
  Женски
  јас мислам дека не се практични, треба на стол да го ставиш и мислам дека ќе треба да се наведнуваш да го раниш.за таа цена можиш нормално столче да најдиш, мислам повеќе ќе ти користи ;) ;)
   
 20. mama.23

  mama.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  25