1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стомачен танц

Дискусија во 'Фитнес' започната од famous-girl, 2 март 2014.

 1. famous-girl

  famous-girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  28
  Здраво девојки.Не видов слична тема па затоа отворив нова.Сакав да ве прашам дали некогаш сте пробале да ги застегнувате стомачните мускули со стомачен танц.Јас пробав пред еден месец и има прекрасни резултати.на почетокот е напорно но потоа ке се навикнете.Немам некој посебен начин на играње туку само обично вртење и тресење на стомакот,половината и задникот.Вежбам секој ден по 5 минути и засега има добри резултати.Стомакот ми се зацврсти и се чувствувам посамоуверена. :D Еве ја песната на која вежбам секогаш - http://www.youtube.com/watch?v=oKFKRaC64T8 .Пишете ми ако сте пробале и какви резултати имало.А за оние што не се пробале досега нека не чекаат.Забавно е :talk: :rofl:
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  пробав и не е тешко ...
  така мислам ми се олеснува душата,малку енергија потрошам..интересно е
  гледам од :
  belly dance-beginers
  stomach dance-how
   
 3. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Кај нас во Ск каде има цасови за стомацен танц???
   
 4. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Девојки , и јас многу сакам стомачен танц ..... сакам да играм , ама не знам многу , famous-girl музиката е мн јака :rofl: има и некоја финта во ова :lol: .. да се контролира дишењето
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  Некој практикува? Да каже искуства, ,,финти,, Да сподели искуство?
   
 6. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  882
  Допаѓања:
  17.549
  Пол:
  Женски
  Некој онлајн курс/часови за belly dance?