Стоте (The 100)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од navyforever, 22 февруари 2017.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.487
  Од кај 2?
  Една има нова... Втората ќе биде утре (7ми мај)
   
 2. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  16.784
  Пол:
  Женски
  Leak-ната е, ја има да се симне.
   
  На WildMk и Leviosa2503 им се допаѓа ова.
 3. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува што се случи со
  Кларк
  ....

  Ја изгледавте ли четврта? Што мислите?
   
  На petunija77 и WildMk им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.487
  За да не биди досадно.
  Цело време е прашање на живот или смрт.
  На тоа се базира цела серија.
   
  На Leviosa2503 и petunija77 им се допаѓа ова.
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  16.784
  Пол:
  Женски
  Белами и Кларк се венчале во вистински живот. Биле во врска тајно. Пресладок пар се :')
   
  На Leviosa2503 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Леле преслатки ми се, многу сум среќна, на секое интервју кога ги глеав си мислев колку би било убаво да се заедно :')
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.157
  Пол:
  Женски
  Мене безвезална ми стана серијава, исто ко шо све ми беше безвезално од Бека Прамеда и наоколу.... први 3 сезони беа супер, после ја укакаа но се поправија со 6 тата.
  Седмата пак донегде смисловна, ама 8 мата ја усраа.
   
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  16.784
  Пол:
  Женски
  ^ серијава има 6 сезони, не знам од каде седма и осма :D

  Инаку почетоков на сезонава не ми се свиѓаше, па и кога се деси тоа со Кларк скроз ме разочара, ама со последниве две епизоди ми станува се подобра и подобра. Само не ми се свиѓа делот со Мади и тој што ја контролира.
   
  На Leviosa2503 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  16.784
  Пол:
  Женски
  Само јас си коментирам :wasntme:
  Значи ова со Кејн ми беше многу глупаво. Го вратија и умре за една епизода (facepalm) Мислам дека актерот си продолжил со други проекти и немаа како да му го тргнат ликот, па ај вака. Мех |(
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Јас плачев ;(
  Слаба точка ми е она што го кажуваат "in peace may you leave the shore, in love may you find the next.." итн. Секогаш плачам на тоа :(
  Има логика, само он е останат nightblood, па демек за да немаат нови хостови... Ама сепак криво ми е :(
   
 11. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  6.927
  Пол:
  Женски
  Што е со крајот на 6та сезона????
   
 12. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  Cliffhanger тежок... Оди сеа чекај пола година со таков крај :@
   
 13. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  6.927
  Пол:
  Женски
  Баш.. сезонава ме загреа ептен (ми беше и безвезе и јака во исто време).
   
 14. ArtOfSparkles

  ArtOfSparkles Нов член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој кога излегува 7мата сезона?
   
 15. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.016
  Пол:
  Женски
  20ти мај. Воедно и последна сезона ;(
   
  На ArtOfSparkles му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.079
  Пол:
  Женски
  Кампањски ја изгледав серијава, откако нѐ затворија дома со коронава. Уште 6та сезона ми остана, но најавена за овој месец е и 7мата сезона да излезе (но се верува дека ќе ја пролонгираат ради пандемијата).

  Мнооогу лоша глума! Многу! Од прв до последен. Добра приказна но барем подобар тим од глумци да земеле.

  Сезона 3 и 4 ми беа многу напорни за гледање, досадни и крајно предвидливи случки, за малце да се откажам од серијава.

  Кларк веќе не ја можам, како главен лик ни една емоција незнае да долови. Докторката бетер! Незнам зошто не загина до сега, скроз е антипатична.
  Кејн исто така се провлекува, ептен непотребен лик.

  После ГОТ ништо не е исто :)
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  3.228
  Пол:
  Женски
  Првата сезона стварно беше добра, интересно дејствие и втората сезона, но од трета сезона натаму се чувствувам ко да лутаја, немаја некоја цел и само измислуваат проблеми и секако најголемо клише со се ќе успеат да се изборат и да победат во секоја ситуација.

  Едно 35 серии имам изгледано, и секогаш ги баталувам ваквите кога ќе осетам дека не им е баш до крај се осмислено а сакаат да ја продолжат серијата.

  Глумата не им е нешто нај нај, ама многу го сакам Боб Морли како Белами.
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.