1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв ми е да верувам на машко кога станува збор за љубов

Дискусија во 'Сингл' започната од sweety90, 21 октомври 2010.

  1. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    само ме интересира тој или ти си од ск?
     
  2. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Тој е од Скопје, а ја сум едно мало гратче :)
     
    На SrceKameno му/ѝ се допаѓа ова.
  3. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Од досегашното согледување на работите можам да заклучам дека прерано донесуваш заклуоци дека е прерано да се каже дека се работи за љубов. Мислам дека треба да се соземеш и да оставиш на времето да покаже дали ви си одговарате и дали се сакате. Искрено имам многу пријателки кои по неколку гледања со некој дечко заклучиле дека тој им е лљубовта на животот, но по некое време се соочиле со разочарувања, зошто? На машките најискрено им се допаќаат оние девојки кои се недостижни и кои не се предаваат така лесно по неколку видувања во нивна прегратка, туку ќе треба тие да се помачат за да ја освојат, но ако девојката веднаш се предаде во негови раце таа повеќе не е интресна за него и тогаш тој поаѓа по нови поинтересни доживувања или се случува разочарувања за девојката. Размисли во што се впушташ? Дали се работи за авантура?
     
    На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Фала за совет love23 мислам дека имаш право, прерано е да се каже дека постои љубов.......
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Тоа што сте се запознале преку интернет не е никаква пречка или минус сево ова да прерасне во убава врска. :) Некој искоментира и дека 7 години биле многу разлика,јас мислам дека се е индвидуално и дека не е гочема таа разлика. И јас сум толку со маж ми и совршено функционираме. Дадете си време, бидете заедно, посветувајте си време, опушти се и не биди толку на штрек, се надевам дека ова ќе биде почеток на убави нешта за тебе :*
     
    На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    macence85 искрено да ти кажам на почеток ко се запознавме мн ми сметаа годините, си мислев дека е премногу стар за мене, дека нема никогаш да функционираме како пар заедно, затоа што тој сепак поминал низ тие работи што ја допрва треба да ги поминам, ама тој цело време ми велеше: Ко ќе ме запознаеш подобро ќе сфатиш дека годините за љубов не се битни :) ама сега откако го запознав во живо, откако поминав неколку моменти со него заедно не мислам веќе така, едноставно заборавам на годините, баш ни е убаво...секогаш гледа да ми удоволи да ме направи среќна :) не знам што да кажам можеби сум заслепена од неговиот начин на однесување кон мене, можеби грешам ама ќе покаже времето. Поздрав :*
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Sweety за годините и мене ми беше некако на почеток чудно, до тогаш секогаш бев со некој моја генерација или поголем до година. Но ние совршено се разбираме и сите погледи и цели во животот ни се поклопуваат. Дури и си ги довршуваме еден на друг речениците. Така да ако се друго е во ред со вашиот однос јас мислам дека годините не би требало да ти бидат проблем ;) А баш убаво од него што се труди да бидеш среќна, се надевам секогаш ќе остане така. :) :*
     
  8. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Јас имав доста тешка врска ,доста бурна турбулентна и страшна,поминав низ вистински пекол сеуште се борам против тие чувства претрпев голем пад и сега некако страв ми е да се заљубам зошто сакам да го заборавам и да го избришам бившиот од сеќавање зошто ниедно човечко суштесвто не може да биде толку настрано ,лошо,злокобно.лицемерно како него.Имам многу лоши спомени и сеќавања од кои се будам во сон ,сакам сето тоа да го заборавам и избришам но незнам како да се заљубам ,а воопшто и да се заинтересирам за некого на тоју начин зошто се плашам да не бидам повторно повредена............
     
  9. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    NotInLove88 Мислам дека тоа е период од љубовниот живот низ кои сите сме поминале, и само едно ќе ти кажам НЕМОЈ ДА СЕ ЗАТВОРАШ ВО СЕБЕ...потруди се да не мислеш на минатото, остави го зад себе, туку со крената глава продолжи да чекориш во сегашноста(без разлика колку и да си била повредена) можеби ќе го пронајдеш баш оној вистинскиот кој ќе знае да ти покаже дека во љубовта не е се така црно, дека постојат и убави нешта за кои што навистина вреди да се живее... Тоа е мое мислење...да сум на твое место ќе почнам да излегувам, да се забавувам со другарките зш НИКОГАШ НЕ СЕ ЗНАЕ каде можеш да ја сретнеш твојата сродна душа, може таа е некаде околу тебе, во твоја близина а ти не ја забележуваш. Поздрав и се најубаво :*
     
  10. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Што да ти кажам јас сега, нека ви е со среќа и љубов голема да имате
    штом си одлучила ... ете така....
    ама пази малце, провоцирај го малку да не излезе нешто после.....не се брзај многу!
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    И јас мислев дека на машко не треба да му се верува ама ако продолжев со тој став немаше далкеку да стигнам. Добро, 100% секако не верувам, ама во секој случај, подобро да верувам бидејќи без доверба врската е залудна, а ако биде злоупотребена мојата доверба, тогаш веќе ќе видиме што понатака.
     
  12. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.119
    Допаѓања:
    17.683
    Не ми е страв ќе им поверувам. Повеќе ме плаши тоа што они мене ми веруваат :?:
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Note to self: не и верувај на @КикиМаус ништо. Не те плаши тоа дека ќе бидеш фатена во лага?
     
    На Згодно Момче и КикиМаус им се допаѓа ова.
  14. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Ма јас себе си не си верувам, пак на машко ИЧ :lol:
     
    На SrceKameno, Згодно Момче и Crna Dama им се допаѓа ова.
  15. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.119
    Допаѓања:
    17.683
    @Anon не сум лажга :!:
    Само веруваат во мојата "љубов" повеќе и од мене :lol:
     
    На Crna Dama и Outlook им се допаѓа ова.
  16. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Едното око, на другото око не му верува!
     
    На Arthur, Outlook, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Tipicno zenska rabota hahahha i koga kje se obides da im kazes na mazive deka se zenski finti za krevanje na egoto, ne veruvaat hahahaha
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Za da nema strav treba da ima doverba,a toa ne se steknuva lesno.
     
    На КикиМаус, Crna Dama и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Ох..
    Темава ми е болна. Премногу болна..
    Можам цел роман да напишам ама се плашам да не стане бестселер па да морам да излезам од анонимноста:lol:

    Јас на мажи не верувам. Сеуште:!::!:
    Секое зошто има свое затоа што, па така и мојата недоверба, но не би дискутирала за тоа баш тука..
    За да ја заслужи некој мојата доверба ќе треба да се измачи, цели планини да помести(facepalm)

    Ама ете..полека полека..
    Се бива во животов..
     
    На stetoskop, Arthur, SrceKameno и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Не верувам на мужите јас :D
     
    На КикиМаус и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.