1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв ми е да верувам на машко кога станува збор за љубов

Дискусија во 'Сингл' започната од sweety90, 21 октомври 2010.

  1. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Ај пиши ми во порака за подобро да знам за што станува збор.
     
  2. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Screenshot_20180311-202325.png

    Во контекст на разговорот... :wasntme:
     
    На Indiegurl, eliesaab, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е страв.
    Ако имаме страв како ќе си ја научиме лекцијата?
    Проценувам по дела и размислувања. Многу е подобро да ја слушате сопствената интиуција таа никогаш не греши.
     
    На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Пак ова е од индивидуа ди индивидуа, пример јас сум отворен и секогаш сакам да покажам или кажам кои ми се намерите со девојката. Последно нешто што ми се случи ... и кажав на девојката дека ми е интересна, симпатична, згодна ама не се гледам со нејзе во иднина, не сакам да и давам надеж а и самиот себе си да се лажам дека ќе излезе нешто сериозно. Постапив така заради тоа што она почна со некои планови за шетање натаму наваму ...
    Може и ти си имала слично искуство со твоите дечковци, повеќето или ситр биле за забава со тебе...
     
    На ku4ence, Dayanna, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
  5. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Тоа е сосема во ред и сметам дека секое машко треба уште од почеток да ги отвори картите и да си ги кажи намерите бидејќи не сите сакаат забава, па зошто да си го губи времето и едниот и другиот нели.. Е тука настапува главниот проблем што тоа никој не го прави, само си го тера ќефот дури му е убаво и после едната страна останува повредена и започнуваат тие trust issues..
     
    На PaLaVa, cresa-jagoda, tiff2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Као тоа никој не го прави? :)
    Ти дадов пример од мое лично искуство, ти пак пишуваш дека никој не го прави тоа, не го правеле со тие што си била
    А со останатите што не си била го прават тоа се додека не се докаже спротивното
     
    На ku4ence и RAF Camora им се допаѓа ова.
  7. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Па затоа и пишав дека најважни се меѓусебната доверба и искреноста на двете страни.
     
    На Dayanna и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  8. star83

    star83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    240
    Машките навистина сме примитивни копилиња, али од моментот кога девојката ќе мрдне со опашката.
     
    На tiff2 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Па сега ти ако "искачаш из паштете" не се сите како тебе.. Пишав претходно дека досега сите машки што сум ги запознала било да ми биле само другари или нешто повеќе никој не рекол дека уште на прв дејт си кажува што сака од девојката, нити пак сум слушнала од други дека наишле на некој таков.. Секој си тера дури му е убаво после секој по својот пат.

    Ако беше како што велиш дека сите се такви ко тебе немаше оваа тема да постои и немаше да дискутираме овде и секој ќе си го пронајдеше идеалниот за себе и немаше да има повредени девојки кои ги оставиле некои будали кои во еден миг се сетиле дека им се здосадило.. Ти изгледа си ретка врста во изумирање, подобро да те затвориме во музеј :?:
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    A на кого не му било страв?
    Посебно кога еднаш ќе се изгори човек, после на се живо дува.
    Доверба се гради многу години.
    И кога ќе се стекне, 99% се верува, добар 1% ќе јаде.
    Стара народна:
    "Верувај но секогаш проверувај".
    Освен во Бог, на се останато со резерва гледам.
     
    На Dayanna, Vitaly, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
  11. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Хахаха, не реков дека го правам на прв дејт, ама се случува на почетокот ... периодпт кога се запознаваме.
    Не сакам да кажам дека сите се како мене и не сум цвеќе за мирисање ... далеку од тоа.
    Само пробувам да бидам искрен и отворен.
    Нејсе, поентата ми беше дека не сме сите исти.
     
    На ku4ence и RAF Camora им се допаѓа ова.
  12. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    И јас сум ист како Tiff2 само до сега сум немал на кого да го кажам тоа што го напишал . Јас за тие од понежниот пол сум премногу сериозен тип и исто така не сум некој лепотан. Па за тоа што не сум лепотан не сум крив јас татко бил мајсторот. Инаку очигледно е дека не сме сите исти и нема потреба да генерализираме. Ако најдам некоја девојка која ќе ме сака онаков каков што сум добро, ако не здравје ќе го избадијалџам животот и ќе умрам како волк самотник.:?::!:
     
    На Dust и tiff2 им се допаѓа ова.
  13. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Па со таков mindset уште долго ќе си останеш сам, самодовербата е најважна, ако не се сакаш себеси зошто некоја друга би те сакала. Сигурно познаваш или си сретнал некој тип, можеби другар или познаник кој не е лепотан, и е испод просек но секогаш ги има најдобрите девојки покрај себе, ако се прашуваш во што е тајната тогаш да знаеш дека е во самодовербата. Од лично искуство ти кажувам не сите се палат на убавина, мора да има нешто друго. Fake it untill you make it ;)

    Но тоа не е темата овде, добро е што постојат такви искрени дечки како вас, оставате образ за поголемиот дел од машките.. Искреноста секако се вреднува најпрва, а ние девојките секогаш се прашуваме каде загинале тие машки а тие уствари се криеле затоа што сметале дека не се како овие нафураните плејбојс и немаат шанси, епа многу сте погрешиле бе другари!!!
     
    На ku4ence, Dayanna, RAF Camora и 2 други им се допаѓа ова.
  14. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    До некаде си во право со ова што го напиша имам разнишана самодоверба и самопочитување , но не поради вакви ситуации туку поради лични причини. И не е е убаво што има искрени како нас двајца бидејќи ние секогаш го јадеме подебелиот крај од стапот. :^)
     
  15. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Другар ти многу песимистички звучиш околу твојот изглед, не смееш да размислуваш така. Мораш да поработиш на самодовербата.

    Конечно не сме сите исти :)
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Па тоа и го реков, вие сте 1% од 99% па не доаѓате до израз а причина за тоа е ниска самодоверба и остало..
    И на крај што да правиме ние девојките кога ни приоѓаат само овие од другата врста, немаме баш избор нели..

    Зошто да го извлекувате подебелиот крај? Не знам зошто некому би му пречела искреноста..?
     
    На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Па џабе е доколку јас бидам искрен, а девојката не е искрена кон мене. На крајот доаѓа до ситуација каде што ние сме повредени и нашата доверба е изневерена. Затоа на почетокот и не треба да бидеш толку искрен, зошто постојат девојки кои тоа знаат да го искористат како моја слабост. И после јас ќе се чудам зошто ме повредила и која е причината поради која го сторила тоа. Инаку темата која ја започнавме е многу широка и голема за да можеме да ја објасниме во неколку реченици.
     
    На tiff2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Ова е точно мажите или сакаат девојка за една ноќ или девојка за озбилно што ке и биде втора мама.
     
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    И мене ми е страв да верувам во Дедо Мраз кога станува збор за поклони, или во Дизни кога станува збор за чистење :|

    Нема страв - не страв. Четири отворени и гледаш со кого имаш работа. Еееее колку сум се јас изгорела... Па еве, јбг, и сам човек не бидува, ќе се склопиш и ќе продолжиш. Дека треба време - треба, ама...
     
    На ku4ence, Purelove92, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
  20. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Треба да те плаши ако веруваш денешно време.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.