1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв ми е да не го изгубам!!!

Дискусија во 'Канта' започната од viki4ka05, 10 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. viki4ka05

  viki4ka05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Во врска сме веќе еден месец и нон стоп сме заедно...Се функционира како што треба и навистина ми е многу убаво со него,но само едно ме мачи.Пред две години тој раскина со неговата девојка со која беа во врска 4 години и сега таа има нов дечко...но постојано излегува во дискотекота каде што сме ние постојано и "зјапа" во нас.И секогаш кога ќе ја сретнеме,тој се однесува некако чудно....Мислам дека се уште му значи таа и ако таа посака да се простат тој без размислување ќе го направи тоа!За овој еден месец се вљубив премногу во него и ако го изгубам нема да можам да се помирам со тоа! Ве молам за совет...
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.488
  Имаш 16,олади малце и не мораше тема да отвараш.
  Искрено,прва прилика да се смири со бившата,ќе смири.Ти можеш и на трепавици да дубиш,ама јбг тоа е!
  Имаш 16,ќе го преболиш,ќе најдеш друг,шо се секираш,има стари моми на 40,па подобро се чувствуваат!


  НЕЕЕЕКСТ!!!!
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: Lilit мислам треба една ординација да си отвориш. You rock, girl!!
   
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  stom zabelezuvas deka se odnesuva cudno (da ne recam zbuneto) vo blizina na negopvata bivsa toa bi trebalo da znaci deka vo nikoj slucaj ne ja izbrisal kompletno od svojot zivot! Malce grubo zvuci i znam deka ne sakas bas toa da go slusnes no jas mislam deka negovoto odnesuvanje ukazuva na toa deka bivsata mu znaci nesto! no toa ne mora da znaci deka sepak vednas bi se smiril so nea, mozebi e gordeliv tip koj ne bi popustil, mozebi ke se zaljubi silno vo tebe, mozebi bivsata nema da posaka da se smiri so nego! :roll:
  jas bi te sovetila nikogaaas da ne ja spomnuvas pred nego, pravi se deka ne ja zabelezuvas, nemoj ti da si prvata koja ke go ubedi deka tie dvajcata se ,,zjapaat,, i deka tie dvajcata najverojatno uste se sakat!
  bidi trpeliva, a na krajot od kraistata 16 godini imas i pred tebe se uste mnogu ljubovni vrski! ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.