1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од сексуални односи

Дискусија во 'Секс' започната од MyMar, 21 декември 2009.

  1. m.u.c.e

    m.u.c.e Нов член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    eii zenski znaci vaka imam 17 godinii i uste ne sum seksualno aktivna so decko mi alii ni rabotat hormonite i na dvjacata za toa.. se custvuvam spremna i se toa alii mnogu mi e strav radi tie probemi posle prviot seks kako : neredovna menstruacija,sram mi e da idam na ginekolok ii neznam dali e normalno da idam sama tamu bez majka mi,bremenost itn.. a i dvajcata seksualno se privlekuvame.. MNOGU MI E STRAVVV a spremna sum i sakam da go imam prviot seks so nego..
     
  2. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    срце ако си спремна, шо чекаш? :)
    На гинеколог моеш да одиш сама ;) Не мора со мајка ти, моеш и со другарка... нема тука правило :))
    Нередовна менструација можеш да имаш и ако не си сексуално активна, нема тоа врска. А за бременост, ќе си внимавате и готово.
    Не би требало да те спречуваат вакви работи, сигурна си дека сакаш? Ова не е некоја реална причина, ама добро, можда имаш трема и во еуфории си :D Муабетов ми беше: ако сакаш, не му ја мисли ;)
     
  3. m.u.c.e

    m.u.c.e Нов член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    daaa sakam alii kako sto kaza ti tremaaa golema tremaa
    inaku fala za nekoi raboti so mi gi kaza :*
    [mod-kirilica:2ibcjpoe][/mod-kirilica:2ibcjpoe]
     
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    абе каква трема, ако стварно сакаш и си спремна, најубаво ќе ти биде ;)
    п.с. ништо, и онака не кажав нешто многу :)
     
  5. amaranth24

    amaranth24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Како да го победам стравот од првиот пат?

    Со дечко ми сум во врска 2ипол год. Имам 18, тој 19 и по толку време не можам да се опуштам. Во мене има огромен страв што ме кочи да дојдам до тој чин. Помислата дека нешто "се кине" во мене ми влева страв. Интимни сме, не ми е срам од него, поврзани сме, имаме меѓусебна доверба ама стравот ме кочи. А сакам, но не можам, дечко ми ме разбира и ме чека додека да бидам спремна, а јас сакам да му го дадам тоа задоволство, воедно и јас да го осетам, но стравот ме кочи. Како да си помогнам?

    Уште нешто, многу ли боли и тече ли многу крв?
     
  6. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Долго време сте заедно немаш потреба од страв.кога ќе дојдете до тоа треба да бидеш опуштена и едноставно да не мислиш на болката.тоа со болката и крвта е индивидуално иако ќе видиш не е кој знае што.само ќе си помислиш,за ова сум се плашела толку?ајде со среќа
     
  7. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Препушти се на емоциите и страста во тие моменти отргни го стравот за кратко и уживај доволно сте заедно а со тоа што дечко ти те разбира и те чека е добар знак дека не би сакал да те повреди.Навистина нема место за паника и непотребен страв а за болката и течењето на крв кај сите е индивидуално така да нема никој да ти даде конретен одговор за тоа :)
    Ти предлагам да се опуштиш и да не планираш туку едноставно да дозволиш тоа да се случи спонтано :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.