1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од љубов ...

Дискусија во 'Сингл' започната од One.Day.One.Girl, 23 февруари 2014.

  1. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Се извинувам ако некаде има слична тема слободно преместете ја пошпто нова сум на форумов и не идев толку често ... :)
    Значи вака имам гоолем проблемммм.... :( Никако ама никако неможам да се заљубам.Постојано мислам дека ке бидам искористена,дека сум играчка и сл . :tmi: еве има едно момче муватор ми е искачаме али и спрема него таман малце некое чивство искочи јас веднашка: Абе со љубов ли ке се замарам ова она ке ме искористи ...
    Значиникако ама никако како од инает не можам да се заљубам ... Шшт да правам имате ли некој совет ...ве молам :doh: :tmi:
     
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Најверојатно не си ја сретнала баш вистинската личност за да се заљубиш, која ќе ти предизвика такви чувства.
    Стравот дека ќе те искористи секогаш постои и според мене затоа не треба да брзаш за да влезеш во врска со одредена личност.
     
  3. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Tи благодарам за советот...Но незнам ете до сега со ова момче што искачам ми вели те сакам ова она... А за врска ми нема спомнато нишо...Ми вика почнав да се заљубувам во тебе но јас не го верувам ... :tmi: Едноставно си велам неме сака и тоа е тоа се зеза момчево со мене ..Инаку може да ја има секоја шо ке ја посака и постојано мислам дека иде и со друга ... :doh: :(
     
  4. marisaa

    marisaa Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Додека читав мислам дека истото сум го напишала јас..
    јас имам 16,пред една година сакав мн едно дете, но ми беше страв да кажам некому, само ја си патев потајно..
    кога бев најмногу разочаран се појави еден, има 20 години, се запознавме, секој ден си пишевме, и испаднавме после нова година, и ете 2 месеца само излагаме, ми вика преубаво ми е со тебе, но никако да ме праша за врска, само мислам тоа како ќе ме искористи, ќе бидам повредена, од една страна си викам зашо да се заљубам, подобро вака, но од друга страна сакам да бидам сакана и да сакам, но се плашаам...
     
  5. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    marisaa

    Додека го читав текстот исто како јас да го имам пишано истаа приказна ... :tmi: Се ама баш се сосема исто ... :o :!:
     
  6. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Зошто страв? Кога не сте искусиле како е? Пробајте заљубете се. Прекрасно чувство е верувајте. Нема ништо друго да излезе освен искуство. За тоа сме створени за да љубиме.
     
  7. marisaa

    marisaa Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    пишав веќе дека сакав еден, и на крај се разочарив, можеби не беше вистиснка љубов, но сепак имав силни чувства, многу, и на крај ништо,само се разочарав, а со овој што сега излагам, се трудам за нешто повеќе, но мислам дека тој ништо не чувствува кон мене, зошто инаку не ме праша за врска..
    барем малце да ми покажи некое чувство, би се потрудила мн.повеќе,но вака...
     
  8. Hristina-t

    Hristina-t Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    I jas se plasam da se zaljubam tokmu poradi toa sto se plasam da ne bidam povredena kako prethodno.No sepak sakam i jas nekoj da bide pokraj mene i da me potsetuva kolku me saka,bez razlika kolku jas se plasam :|
     
  9. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Само имајте си заштитен секс(ако го практикувате) и не се плашете од заљубување. Најлошото од тоа може да биде да излезете повредени, ама па што? Се поминува, па така и љубовната болка. Фала богу има милиони мажи во светов, не е само по еден за секој ;)...Ич гајле немајте, уживајте си сега, дур сте си млади :D
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Kој има страв,не е совршен во љубовта :)
    Оти секогаш го мразиме она од кое се плашиме....
     
    На Angel4eeee и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
  11. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Не се работи за страв од љубов, се работи за страв од последиците на љубовта, повредувањето итн.. :worried:
    Јас ова најдобро го знам, така сум одбранбено настроена кон тие работи, што понекогаш ми се чини дека имам создадено некоја бариера од негативна енергија околу мене. Добро.. порано :!: бев убедена во тоа, сега учам како да ја повратам вербата дека постои искрена и несебична љубов, а во тоа ми помага едно трпеливо човече на кое знам дека некад му идам на живци али он па ме трпи. :geek:

    Треба само вистинската особа да ја најдете која ке се потруди да ви докаже дека нема потреба од страв кога се работи за единственото нешто што не одржува во живот. Зарем има нешто толку убаво како љубовта? ..ама колку што е убаво, толку е и ретко.. |-)
     
  12. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Koj e izgoren t e izmamen Edna's moze da ima Strav od povtorno vljubuvanje