1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страдалничка (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 17 јули 2014.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
 2. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
  Епа го претераа....и зошто сега Болни лаги ја прекинуваат ??
  Значи не се нормални....една серија не изгледавме на раат.....прекини ,пушти....ке ги заборавиме дур да почнат....башка овие глупаците од Канал 5 знаат и никогаш веке да не ја продолжат како Сестри, Лале, Џанан и други кои не ми текнуваат или како оваа 5 сестри, ја продолжија после 2 години.....
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489

  Болни лаги завршува за две недели.
   
 4. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Не нема да ја прекинат туку си завршува овие многу набрзо ги даваат епизодите од 18 и 40 почнува во 21 часот завршува не ми се верува да тераат уште две недели ама и да е за две недели на нејзино место ќе почне оваа или пак ако не ја прекинат сезоната од Пет Сестри...Канал 5 и се е можно :)
   
 5. Butterfly..7

  Butterfly..7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Еве што најдов за серијата.
  Господинот Фахри е еден од најбогатите и најпочитувани луѓе во земјата. Кога се оженил со Кериме, таа ја донела разгалената петгодишна ќерка Нил од првиот брак. Тогаш се родила Сахра, ќерката на Фахри и Кериме која од самото раѓање била осудена на зависта и љубомората на Нил. По смртта на мајката, зависта на Нил прераснала во омраза кон полусестрата. По многу години, Сахра станува убава девојка која го завршува факултетот и која започнува да работи во семејната компанија. За разлика од неа, лошата Нил нема успех во работата и се мажи со Џемал кој работи во семејната компанија. Но Џемал постепено почнува да се заљубува во неговата балдска Сахра што почнува многу да и пречи на Нил. Во една кавга, Нил го убива сопругот и е осудена на затворска казна. Додека Нил плаќа за злото кое го направила, судбината ја наградува Сахра за добрината и и ја носи љубовта на нејзиниот живот, харизматичниот Синан со кого по некое време Сахра стапува во брак. Сè се чини розово во животот на Сахра сè додека Нил не излезе од затвор и не планира нови сплетки против сестрата за да и го растури бракот и да го земе наследството. Кога успева во тоа и кога Синан ја изневерува сопругата, Сахра се разочарува и решава да побегне во Мароко далеку од сите. Тогаш Нил заедно со нејзиниот пријател од затворот планира да и наместат страшна сообраќајна несреќа во која треба да умре Сахра. Во Мароко, колата на Сахра ќе експлодира и сите мислат дека она умрела. Но Сахра е жива и со многу изгореници. Нејзе ја наоѓа докторот Хусеин и ја лекува. По неколку направени операции, Сахра станува сосема нова жена која е подготвена да се врати во Турција и да се им се одмазди на оние кои ја уништија. Со превезот под кој се крие, никој не може да ја препознае.
   
 6. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.930
  Допаѓања:
  30.756
  Пол:
  Женски
  Која попрво серија да ја гледам бе? Многу се насобраа. :D
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.229
  Допаѓања:
  100.859
  Пол:
  Женски
  Серијата се вика Sahra и ја има со српски превод на интернет. Не е нешто посебно. Третокласна продукција
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Епа супер ако е така, веке преку глава ми се со овие прекинувањата на сериите за летен период...
  Точно во право сте, епизодата трае како во турција скоро 2 часа.....
   
 9. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64

  И мене исто та болни лаги,една силна жена,пет сестри,имитација на животот,мојата тажна песна и карадај го гледам реприза не го гледав кога го даваа немав време :D па сега го гледам реприза :lol:
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Не ми е јасно κаκо овај мажот на Сахρа(κаκо се виκа нез) не знае зошто Сахρа го напуштила не го гледав тој дел, неκој што знае да пиши? :)
   
 12. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.297
  Допаѓања:
  28.801
  Пол:
  Женски
  Овие ептен фаил направија. Демек Сахра на вечера кај нив ќе оди со покриена уста. Па после демек им вика „Ептен беше убаво јадењето“ :D
  А како јадела со покриена уста е наградно прашање. :D

  [​IMG]
   
  На sara3 и tessie им се допаѓа ова.
 13. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Кого го убија тие две што сакаа и Сахра да ја убијат?
  А каков беше обидот за убиството на Сахра, може линк?
   
 14. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  51
  Moже линк од епизодите со српски превод? Неможам да пронајдам...А како ке заврши серијата може да ми каже некој?
   
 15. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Освен Величенствениот турска серија не гледав. Поточно ги мразам, сега баш и еличенственипт не го гледам, баш сум оној тип кој сака американски серии и една сезона на ден да си изгледам на раат. Ама серијава ми го привлече вниманието и си ја гледам, патем ми наликува на Аналиа, ако се сеќавате шпанската серија.Многу ми се допаѓа и си ја гледам, дури и на јутјуб ѕирнав што ќе се случува натаму и бев прилично изненадена :$
   
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Арно рече нена, третокласна продукција. И мене нешто не ми се допаѓа.
   
 17. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Прво Синан ќе се самоубие, бидејќи ќе дознае дека Сахра и Салма се иста личност.Самоубиството ќе го направи пред Нил.Нил ќе биде болна мислам дека од леукемија, а Сахра ќе и донира.Митхад ќе излезе дека е полицаец, а тоа ќе се дознае кога Сахра ќе ја уапсат за лажен идентитет и киднапирање на ќерка и.На крајот ќе и го вратат идентитето на Сахра, исто и ќерка и а Нил оди во затвор или лудница не знам баш.Сахра е со Митхат, и тука завршува.
   
  На Freja.Stella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  9
  Немаше конкретно како таа јаде, ама на други филмови сум видела дека со вилушката под марамата јаде и ја вади.
   
 19. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.297
  Допаѓања:
  28.801
  Пол:
  Женски
  И јас помислив на тоа, ама некако глупо ми беше. Не морало да биде тоа вечера.
   
 20. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  51
  А ќе го сретне ли повторно Сахра тој докторот што ја лечеше во Мароко?